Gönderen Konu: motor üfleme sorunu  (Okunma sayısı 13679 defa)

Çevrimdışı filintagolf

• Profili Görüntüle
motor üfleme sorunu
« : 17 Kasım 2008, 20:56:36 »
Selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.
Yaklaşık 6 ay önce 2000 model golf basicline aldım.

yanlız bir problemim var.
aracım 2000 km de 1 lt yağ eksiltiyor, ayrıca motor üfleme yapıyor. tecrübeli arkadalar sizce bu normal mi?
Birde bu bir sorunsa motor katkısı kullanarak bir nebzede olsa motor üfleme sorununu halledebilirmiyim.

son olarak motor katkısını nasıl kullanırsam faydalı olur.

şimdiden ilginize teşekkürler

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
Ynt: motor üfleme sorunu
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2008, 10:38:50 »
Hosgeldin... arac hayirli olsun, kazasiz belasiz!

arac kac kmde? km yi su yuzden soruyorum:
ben arac alirken motor isinden oldukca anlayan bi arkadasa gostermistim. Motor rolantideyken yag kapagindan ve yag cubugu yuvasindan ufleme yapiyordu. hatta yag kapagini caydanlik kapagi gibi oynatiyordu. arac sahibi bize 125.000 kmde tam bakimli diye getirdi ama benim arkadas bu arac 125te olamaz bukadar uflemeyle dedi ve bana araci almamami tavsiye etti.

arac sahibi bu iddiaya hicbisey diyememisti kuzu gibi arabayi geri goturmustu.

yag sorunun bilemiyorum.

bu arada yeni aracin heyecanini bu tur kotu fikirlerle kirmak istemem, yanlis anlama lutfen ama basima bu gelmisti...

saygilar.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2008, 08:43:33 »
Ben SİLK MOTOR KATKISI koydurdum son yağ değişiminden sonra, şu bor teknolojisi ile yapılanlardan hani, kesinlikle faydasını gördüm, yakıtı azalttı, sessizleştirdi ve performansı arttı, tavsiye ederim.

Çevrimdışı dişçi_ilker

• ....GLeAKaN....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2008, 00:50:58 »
çağ çubugunda üfleme varsa motorun alt kısmında yani alt blogda çatlak olabilir..ondan dolayı ufleme yapar..çatlak büyüdükçe yağ çubugu kısmından buhar daha fazla çıkmaya başlar..bu iyi bişey diildir tabi..bu sorun bi kaynakla çozulebildigi gibi çok buyuk oldugu duurmlarda motorun değişmesine kadar gidebilir diye biliyorum..yanlışım varsa düzeltilebilir..
aldanma masum gülüşüme,bi bakmışsın kitlemişim dönüşüne:)))

Çevrimdışı dincer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Kasım 2008, 15:23:28 »
arkadaşlar aynı sorunu ben yaşadım motorda üfleme derken buhar yani bildiğimiz gibi çaydanlıktan nasıl buhar çıkıyorsa aracımın yağ çubuğunun olduğu yerden ve yağ ilave kapağını açtığımızda resmen buhar atıyordu ... motor bakımı yaptırdım tamamen parçaları değiştirdim . 2.3 bin ytl masraf ettim daha 10 gün önce şu an için buhar çıkmıyor .

ama kafama takılan bir soru normalde de sıfır olan bir araçta dahi yağ ilave kapağını açtığımızda azda olsa buhar değil ama hava akımı  olur mu ?
ruhlar fahişe olduktan sonra bedenler bakire olmuş neye yarar !