Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: motor altı muhafaza yamulmasına çözüm bulanlar  (Okunma sayısı 12789 defa)

motor altı muhafaza yamulmasına çözüm bulanlar
« : 11 Aralık 2008, 03:16:21 »
bilindiği gibi golflerimizin altı alçak vurunca muhafaza cartere değiyor ve  acayip bi ses veriyor içeri traktör sesi gibi bunun çözümünü bulan varmı 3 ayda bir düzenli olarak muhafaza düzlettiriyorum bıktım artık bi abimiz vardı muhafaza altına demir kaynatmış ama çekinceliyim bu fikirden sizce ne yappmalı

Ynt: motor altı muhafaza yamulmasına çözüm bulanlar
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2008, 08:04:28 »
muhafazaların kimi plastik kimi kalın sac tarzında seninkiside plastik değil sanırım
yoksa nasıl duzelttirceksin
benimkinde muhafaza bile yok plastik olanlardan takıcaktım ama alttan bi parça hava silkülasyonu oluyo motora sogutma acısından faydası olabilir die düşündüm bilmiyorum belkide sacma bi düşünceydi
ama gecen vurduk yine kesin taktırcam bende yakın zamanda

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2008, 10:30:49 »
arkadaşlar ben muhafaza koruması yaptırdım sacdan daha kalın,hava silkülasyonunu önelememek için de metalin üstüne delikler açtırdım,şimdi o kadar rahatım ki,altı değse dahi üzülmüyorum,herkese de tavsiye ederim..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2008, 11:00:24 »
saçdan daha kalın demişsin nası bişey bu vurunca yamulmuyormu

« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2008, 11:10:08 »
arkadaşlar ben muhafaza koruması yaptırdım sacdan daha kalın,hava silkülasyonunu önelememek için de metalin üstüne delikler açtırdım,şimdi o kadar rahatım ki,altı değse dahi üzülmüyorum,herkese de tavsiye ederim..
sac dan kalın ama ne kadar kalın?
hani kalın saclarda var kaç mm seninkisi?
birde cok kalın ve buyuk olursa agır olma ihtimalide var

« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2008, 11:45:44 »
sayın kaya-01 bey siz bu alt korumayı kaça yaptırdınız? ve sacın kalınlığı ne kadar?

« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2008, 11:56:48 »
kaya_01 arkadaşım aracının rengi çok güzel.Benim borada aynı renkte ve bende film çekmeyi düşünüyorum ön cam hariç.senin camlar filmli  gibi geldi bana .Filim varsa kaç numara?

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2008, 12:24:56 »
arkadaşlar benimki kalın sacdan yapılmış ve herhangi bir darbede yamulmuyor,biraz ağır ancak civata kullanarak çok güzel bir şekilde sabitlenmiş durumda,arkadaşımın bmw sinde vardı onu söktürüp aynısından kestirdim,tornacıda yaptırdım ve çok ucuza mal oldu (50 ytl)  aracıma verdiği güvenliği hiçbirşeye değişmem..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2008, 12:32:25 »
alper arkadaşım çk teşekkür ederim gerçekten rengi benim de çok hoşuma gidiyor,filmin numarasını bilmiyorum ama çok koyu değil bir de 3m filmi diyorlar ondan çekildi araca..aracıma ayrıca 30 cm kaput koruma uygulandı..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2008, 12:45:06 »
orjinalinde plastik muhafaza var. 3 parçadan oluşuyor.
onunda adı karter muhafaza değil, zaten karter olduğu gibi açıkta kalıyor.
motoru alttan gelecek çamur, su gibi etkenlerden koruma amaçlı takılmış.
ben extra karter korumaya ihtiyaç duymuyorum, orjinal hali yeterli yükseklikte bence.
ama yay taksam düşünebilirdim.  :)
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2008, 12:46:49 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2008, 13:07:06 »
evet haklısın zaten bende de yay var..  :)

« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2008, 22:57:48 »
kaya_01 arkadaşım şimdi senin yazdıklarından ben şunu anladım.Sen şimdi 50 ytl ye sacı aldın ve monte yaptırdın öylemi?Ya sac ve monte 50 ytl ise çok ucuz.ben 300-400 ytl gibi rakamlar duymuştum.Senin bu muhafaza motoru komple mi kapladı?Bende çok korkuyorum karteri vurup deldirecez diye.Okuldaki arkadaş borasına yaptırmış motoru kpmple kaplamış alta monte edşlen sac ve 300 gibi bi rakam söylemişti.

Sizin yaptırdığını muhafaza sadece karteri mi yoksa motoru kopmle mi koruyor?

teşekkürler...

« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2008, 01:02:40 »
yarın gidicem tekirdağ yeni sanayide ayhan abimin yanına, çalışmıyorum hazır tatil çekicem kanla arabayı sökücem altındaki muhafazayı yamukluğunu çekicle düzelticem güzel bi uğraş olucak benim için

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2008, 13:42:23 »
alper arkadaşım benim muhafaza bütün motoru kaplayan cinsten vede motorun korunmasına büyük katkı sağlıyor,eğer golfü tornacının önüne çekip buna bi muhafaza yap dersen 400 de isterler 500 de ancak ben arkadaşımın muhafazasını söktürp aynısından yapmalarını ve fiyatında da pazarlık yaptırdım,ön tampondan akis başlarına kadar motorun tamamını kaplıyor,bir keresinde bagajıma koymam gerekti ve zor sığdı,en kısa zamanda sizlere foto çeker yollarım..