Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Merkezi kilit problemi!  (Okunma sayısı 13309 defa)

Merkezi kilit problemi!
« : 08 Temmuz 2008, 18:33:12 »
Merhaba arkadaşlar bende taze Golfçüyüm, arabayı alalı 1 ay oldu, hayallerimin arabasıydı...
Ama aldığımda cam otomatikleri kesintili çalışıyor, arka sağ kapı da merkezi olarak açılmıyor? Sorun ciddi ve masraflı mıdır?
Özellikle kapı merkezisi rahatsız ediyor beni, çünkü kumandasını kullanamıyorum, kumanda ile açıp kapatınca dörtlüler düzensiz ve sürekli yanıp sönüyor...

Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...

Ynt: Merkezi kilit problemi!
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2008, 14:43:38 »
Öncelikle hoş geldin araada alarm varmı eğer varsa bu arızalar alarmdan olur.Alarm yoksa cam motoru ve merkezi kilitmotoru arızalıdır pek masraf çıkarmaz tabi servise gidersen iş değişir servis çok kazık 
Büyük imza...

« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2008, 20:04:19 »
bir kilitçiye veya servise uğra hemen yardım cı olurlar

« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2008, 23:21:08 »
problemli kapin genel arızaya sebep olabilir o kapinin sorunu çözülünce genel problem hallobilir benim sağ arka kapıda hafif bir sorun nedeniyle bazen acma kapama sorunlari vardı o kapidaki sorun halledilince genel merkezi sistem düzeldi tek kapi çok masraf olmaz ve umarım sorunun çözülür iyi bir elektrikci taniyorsan servise gitmeden az maliyetle yırtarsın 8)
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2008, 08:40:51 »
adalmaza ne denir
ağzına sağlık tam on iidin konuya güzelbir açıklama
aynen katılıyorum cevabına :tamamdir

« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2008, 12:33:58 »
adalmaza ne denir
ağzına sağlık tam on iidin konuya güzelbir açıklama
aynen katılıyorum cevabına :tamamdir

eyvallah dostum :tamamdir
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2008, 17:33:35 »
sağolasın adalmaz,
inşallah öyledir, satan adam da çok önemli bi sorun yok ucuza yaptırırsın demişti ama
götürdüm tanıdık bi elektrikçiye adamlar şöyle bir kontrol etti ve kapı kilit motorundan olabilir dedi.
Malum o da 200-300 YTL lik parça imiş, inşallah tesisattan, kablolardan kaynaklanıyordur.

« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2008, 11:06:08 »
beyler kilit sorununu haftasonu hallettim,
forumdan duyduğum oto ayar a erkan ustaya gittim adam golfün elektriğinden iyi anlıyor valla,
benim cam otomatikleri de merkezi kilit sorunu da cam motorundan kaynaklanıyormuş.
arabanın cam motoru orjinali değilmiş, benden önceki sahibi aynı motorun farklı kodlusunu taktırmış o yüzden tüm sistemi etkiliyormuş bu hata. gittim çıkma parçacıya deneye deneye nihayet uyumlu parçayı buldum ve şu an hiçbir problem yok.

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2008, 14:54:07 »
aynı proplemle karşılaştım kiliti söktür icerisinde  kilit fişinin takılı oldıgu yere leim yaptr prolemin bitsin gecmiş olsun üc lehime 40 milyon verdim cok sevindim inan cunku kilit 220 ytl
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ