Gönderen Konu: Merhabalar. GOLF IV almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 27417 defa)

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
Ynt: Merhabalar. GOLF IV almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum
« Yanıtla #42 : 07 Temmuz 2008, 20:56:33 »
Herkes yorumunu yapmış bende ilanlar hakkında bi kaç bişey söyleyeyim.
(http://www.araba.com/1213938.html)   için konuşacak olursak ki yorumları resimlere ve açıklamalara bakarak yapacağım.
KM'si orta derecede diyebiliriz.Ama benzinli motorların ne kadar gittiği hakkında bi bilgim yok.
Rengi de dediğiniz gibi göz alıcı değil.98 Model zaten 2000 ve yukarısı comfortline düşünürseniz digital klima vs. gibi donanım özellikleri de var.
İkinci İlan(http://www.sahibinden.com/full_ve_emsalsiz_temizlikte_2000_model_otomatik_golf_WQQaXQQ9614178WQQpXQQdisplayitem)
Bir kaç parçada lokal boya var diyor en az 4 dür  :) o bir kaç parça kmsi ilk araçla aynı ama ben önermem.Boyalı sonuçta satmaya kalksanız zarar edersiniz.
Üçüncü Araç
Direkt geçiyorum LPG li yorum yok.
Dördüncü Araç
Sol tamamen boyalı demişsiniz zaten yaramaz.
Beşinci Araç
Aslında araç güzel görünüyor ama Kmsi biraz fazla gibi.
3.Sayfadaki İlanlar
İlk İlan
Sol çamurlukda boya var diyor büyük ihtimalle darbe sonucunda olmuştur.
Ama kmsi güzel.Sahibi çok şey istiyor ama
İkinci İlan
5-6 parça boya bence düşünmeyin hiç.
Son ilan
Bu araçında çamurluğu boyalı gerçi genel bakınca kusursuz araç göremiyorum.Ama bu araç düşünülebilir sadece 1 parça boyalı ise.
Umarım açıklayıcı olmuştur,yinede seçim sizin.
Saygılar

Çevrimdışı erseverse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 07 Temmuz 2008, 23:45:54 »
Bugün son resimde gördüğüm siyah aracı ve arabam.com'da gördüğüm 3 aracı görmeye gittim. Arabam.com'daki araçlar galerilerindi ve bütün araçların km'leriyle oynanmış. Ruhsatta 2000 yazıyor ama yetkili servis 99 diyor, kusursuz dediği araç etek altı tamamen boyalı çıktıyor, daha neler neler...

Son resimdeki siyah aracı görmeye gittim ardından. Aracın motorundaki 4 tane piston değişmiş. İçi çok diri duruyor. Sahibinin belli bir adresi yok. Km'si orjinal değilmiş. İstanbuldan alınmış, sonra boluda kullanılmış. Birkaç yerinde ezik var. Amortisörler patlak, eksozda katalitik konvertör boşaltılmış ya da boş. Uzun süredir lpg ile kullanılmış, Ön sağ çamurlukta boya var ve far değişmiş, ön solda ezik var ve hala orada duruyor, arabanın muhtelif yerlerinde küçük küçük ezikler var. Bunlar benim görebildiklerim. Yarın ustaya göstereceğim, 20.250 YTL diye konuştuk ama kapora vermedim, yarın ustamın dediklerine göre hareket edeceğim.

Açıkçası ben araba alma işinden yoruldum arkadaşlar. Ya 0 km alacaksın ya da eşten dosttan. Gelişmeler hakkında yarın sizi bilgilendiririm.

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 08 Temmuz 2008, 12:40:54 »
Aslında biraz daha beklersenz kasım-aralık aylarında güzel arabalar düşecektir.
Bu şekilde kılı kırk yararak araba aramaktansa bi kaç tane temiz araç içinden seçiminizi yaparsınız.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 08 Temmuz 2008, 13:29:19 »
Bugün son resimde gördüğüm siyah aracı ve arabam.com'da gördüğüm 3 aracı görmeye gittim. Arabam.com'daki araçlar galerilerindi ve bütün araçların km'leriyle oynanmış. Ruhsatta 2000 yazıyor ama yetkili servis 99 diyor, kusursuz dediği araç etek altı tamamen boyalı çıktıyor, daha neler neler...

Son resimdeki siyah aracı görmeye gittim ardından. Aracın motorundaki 4 tane piston değişmiş. İçi çok diri duruyor. Sahibinin belli bir adresi yok. Km'si orjinal değilmiş. İstanbuldan alınmış, sonra boluda kullanılmış. Birkaç yerinde ezik var. Amortisörler patlak, eksozda katalitik konvertör boşaltılmış ya da boş. Uzun süredir lpg ile kullanılmış, Ön sağ çamurlukta boya var ve far değişmiş, ön solda ezik var ve hala orada duruyor, arabanın muhtelif yerlerinde küçük küçük ezikler var. Bunlar benim görebildiklerim. Yarın ustaya göstereceğim, 20.250 YTL diye konuştuk ama kapora vermedim, yarın ustamın dediklerine göre hareket edeceğim.

Açıkçası ben araba alma işinden yoruldum arkadaşlar. Ya 0 km alacaksın ya da eşten dosttan. Gelişmeler hakkında yarın sizi bilgilendiririm.

4 piston neden değişmiş bence hiç girme ? arastırmaya devam
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 08 Temmuz 2008, 13:36:24 »
Bu araçlar güzel gerçekten KMleri çok güzel bazıları hariç

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 08 Temmuz 2008, 16:48:26 »
aracın durumunu bilmiyoruz ama
ilk 2000 model gri ye bittim, koltuklar, sunroof vs araç tamamiyle çok hoş bir araç.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2008, 16:52:59 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı AhMeTH61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 08 Temmuz 2008, 16:50:38 »
İlk araba gerçekten temizse alınacak araba
Kmsi aksesuarları falan.

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 08 Temmuz 2008, 16:55:05 »
iş manuel vitese döndüyse bu araba iyi bir araba
http://www.vwtr.net/forum/satilik/satilik-golf-iv-t5762.0.html
sahibi Aykut ile tanıştım, düzgün bir arkadaş. fiyat konusunda yardımcı olacaktır

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 08 Temmuz 2008, 16:59:34 »
iş manuel vitese dönmedi, Nizam'ın verdiği araçlar hep manuel  ::)
arkadaş, Ankara'da otomatik vites arıyordu.

Çevrimdışı erseverse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 08 Temmuz 2008, 17:58:05 »
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim,

İş manuele dönmedi. Nizam arkadaşım manuel zannetmiş. Hala bakıyorum. Bu arada her baktırmada cebimden 100 YTL çıkıyor. Bugünkü gösterdiğim araç şuydu.

http://www.sahibinden.com/2001_hatasiz_golfWQQaXQQ9674927WQQpXQQdisplayitem

Bu aracın motor pistonlarının dördüde deşişmiş. Araç hararet yapmış. Önceleri bana ben değiştirdim ve 2000 YTl harcadım demişti. Ama servis kayıtlarında bundan önceki sahibinin değiştirdiği ortaya çıktı. Satan kişinin dediklerinin dışında servisten, ustamdan ve kaskodan bilgiler aldım. Bu bilgiler ışığında;
aracın tamponu değişmiş
ön sol çamurluk boyalı
Ön sağ çamurluk, sağ ön kapıda ve arka kapıda  lastiklerin altı boyalı
arka sağ çamurlukta boya var
eksozda katalitik konvertör boşaltılmış ve 90km'den sonra ses geliyor
ön sol çamurlukta ezik var
km'si 2 yıl önce 150.000'miş; şimdi 136.000km :)
aracın tüpünde biraz sorun var (tüpten sonra eminim epey yol daha katetmiştir, çünkü 150.000 bakımından sonra yani bundan 2 yıl evvel tüp takılmış)
birkaç yerde ezik var

Ben yine de araca 20.000 YTL verdim. Sahibi 20.500 + aracın 2. dönem motorlu taşıtlar vergisi dedi ve pazarlık bozuldu. Servise giderken sol çamurlukta boya var başka da birşey yok demişti.

Araba satmak kolay ama almak zormuş. 17.000 YTL bütçeden 20.000YTL bütçeye çıkıpta içime sinmeyen bir araba almak istemedim açıkçası.

Gönül istiyor ki Golf alayım ama bulamazsam ve denkgelirse bakımlı ve temiz başka bir araçta alabilirim.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #54 : 08 Temmuz 2008, 18:36:01 »
Acele etme kesinlikle.
İçimizdeki Golf aşkı bambaşka ama yine de acele etmemek gerek.
Bence temiz bir tane bulursun.
Sonbaharda daha uygunları bulunur.
Dediğin gibi içine sinmeyen bir araba alıp her marşa bastığında küfür edeceğine sabredip keyifle bineceğin bir araba olması daha iyi (bu cümle olmadı sanki)
Hayırlısıyla en güzeli olur. Teklif ettiğin paraya da istediğin aracı bulabileceğini düşünüyorum.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı sirhot

• Gün gelicek benimde beyaz bir GOLFüm olacak:D:D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 08 Temmuz 2008, 19:07:31 »
Koray abiye katılıyorum.Eğer çok acelesi yoksa iyi düşünün öyle karar verin.Mesela Birol abi 4 ayda bulduğunu söylemişti.Demekki 2.el araba almak maddiyat kadar emek ve zaman gerektiriyor.(hiç 2. el bir araba almadım daha ama zor bir iş olduğu kesin)İnşallah bu sürecin sonunda istediğiniz gibi temiz güzel bir golf sahibi olursunuz...Kolay gelsin