Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Merhabalar. GOLF IV almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum  (Okunma sayısı 27360 defa)

Merhaba Arkadaşlar.

Aranıza bugün katıldım. Ankara'da çalışıyor ve yaşıyorum. Öğretmenim.  Uzun zamandır forumunuzu ve yazdıklarınızı takip ediyorum.

Eşime 2000-2004 arası 1.6 16V otomatik Comfortline  Golf almayı düşünüyoruz. 17.000 YTL civarında paramız var. Araba pazarında, galerilerde araba sitelerinde (sahibinden, araba ve hürriyet oto) bulduğum ve baktırdığımız bütün arabalar ya belden altı boyalı, şanzumanı arızalı, kilometresiyle oynanmış ya da oldukça yorgun çıktı.

Konu hakkındaki düşüncelerinizi, araba hakkında eksta bilgilerinizi (forumdaki bütün yazılanları okudum) standart donanımın dışında opsiyonel seçenekleri merak ediyorum. Ayrıca Golf alırken öncelikli olarak nelere dikkat etmek gerekir merak ediyorum.

Bende  Focus 2.0 GHIA vardı sattım. Çünkü araç sahil arabasıymış ve paslıydı.

Konu hakkındaki düşünceleriniz, sunacağınız seçenekler için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba birsey soracagim ankarada arabayı hangi servise gosteriyorsunuz??

Hep ilk önce kendi ustama gidiyorum (Şaşmaz/Ankara). Eğer onu geçerse (ki sadece 1 tanesi geçti )Pursaklardaki Eskihisar servisine götürüyorum.

Size ögretmenim diyeyim benim buyugumsunuz bende golf almayı dusunuyorum gercektende cok begenıyorum gecen bende bir tane baktım arabanın bel altında boya var dedıler nasıl bulacaz ıstedıgımız fiyata temız araba bilmiyorum bide gosterdıgımız ustanın gercektende (usta) olması lazim sonucta ben aldıgım golf e uzun süre bınmek istiyorum nasip olursa hatta baslık açmıstım masraflarından korkuyorum diye parçaları pahalımı diye bir arastırma yapıyorum.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
16V otomatik golf IV yok malesef. sadece 2002 ve sonrası çıkan düz vitesler 16V diye geçiyor.
belirttiğiniz bütçe aralığında belki 98, 99 model bulabilirsiniz ama 2000 ve üstü temiz bir comfort için zor gözüküyor. bazı özellikler 2000den itibaren comfortta eklendiği için onların fiyatları biraz daha yüksek.
zaten kendiniz araştırma yapmışsınız, o civarda bulunan araçların muhakkak bi yerlerinde bir şeyler oluyor. bence bütçenizi çıkarabilirseniz biraz daha çıkarın, biniciden araç alın.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2008, 15:33:38 Gönderen: MK-IV 35 »

MK-IV 35 arkadaşım

Bu kadar araştırmadan ve geçen onca zamandan sonra ucuz etin yahnisinin yenmeyeceğini öğrendim. Bütçeyide 16 dan 17'ye çıkardım. zorlarsam 18 - 19 'a da çıkar ama o zaman da arabaya benzin alacak para kalmaz cebimde. Yaptığım araştırmada 2000'den sonra çıkan modellerin 16V olduğunu öğrenmiştim. Üzerinde SR yazanların 8V diğerlerinin ise 16 valf olduğunu okumuştum değişik zamanlarda bu sitede. Artı araç alırken sahibinden olduğunu söyleyenler ve ruhsatlarına baktığım kişiler dahi araç alıp satan kişiler. belki bu forumda sahibinden temiz bir araç bulurum diye düşünüyorum.

Fosilci arkadaşım,
Golflerin o kadar çok hata verdiğine şahit olmadım. Bazı yedek parçaları pahalı ama o parçalarda her ay değiştirilen parçalar değil. Eğer iyi bir golf bulursan ve güzel kullanırsan aracınla birlikte yaşlanabilirsin.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
evet bende ondan dedim binicisinden alın diye. tamam bütçeyi zorlarsam benzin alacak para kalmayacak diyorsunuz doğrudur ama aracı tamirden tamire götürmektense, 1,2 fazla verip tamir masrafı yapmamak daha mantıklı. böylece kafanızda rahat olacaktır.

8V in motor kapağında 1.6 SR yazar. hava filtresi akünün arkasındadır.
16V in motor kapağında 1.6 16V yazar. hava filtresi kapağın altındadır. akünün arkasının boş olduğunu görürsünüz.
ama dediğim gibi otomatiklerde 16V yok, 16V sadece 2002 ve sonrası çıkan manuel vites seçeneklerinde mevcut.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2008, 17:05:44 Gönderen: MK-IV 35 »

MK-IV 35 arkadaşım

Sanırım siz İzmir'densiniz. Standart donanımlı

Golf 1.6 OV Comfortline (1998)
Golf 1.6 OV Comfortline (1999)
Golf 1.6 OV Comfortline (2000)
Golf 1.6 OV Comfortline (2001)
Golf 1.6 OV Comfortline (2002)
Golf 1.6 OV Comfortline (2003) araçların fiyatları hakkında bir bilginiz var mı? Eminim pek çok parametre aracın fiyatını etkiliyor ama hangi fiyatı verirsek az ya da fazla vermiş sayılmayız.
Ayrıca önceki araştırmalarımdan elde etiiğim notlar 98-00 arası 8V (102BG); 00-o4 arası da 16V (105BG) olarak gözüküyor. Belki bunlar manuel için geçerlidir. OV Golf'ün çekiş, kavrama ve gaza verdiği tepki süresi açısından bir sorun var mı merak ediyorum?

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
aracın modeli, donanımı, kmsi, kasa durumu, boya durumu ve extra özelliklerine göre fiyat farklılıkları olabilir. kesin bir fiyat belirtmek zor. ama benim tahminim 98-04 arası temiz bir comfortline 17000 ile 26000 arasında diyebilirim. golf 4 bölümünde donanımlar konusu var bakmanız faydanıza olacaktır.

otomatik kullanan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyor genelde, tek şikayetçi oldukları nokta sanırım yakıt. biraz fazla yakıyor hele birazda agresif kullanmayı seviyorsanız.
aracı eşime bakıyoruz dediniz ama eşiniz manuel kullanabilecekse ben manuel vites almanızı tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2008, 00:32:56 Gönderen: MK-IV 35 »

Keşke eşim manuel kullanabilse. Kullanamıyor. Donanım bölümüne bakacağım. ben uygun otomobilleri buraya eklerim. Siz de beni yönlendirirsiniz.

İlginize teşekkür ederim.

Ynt: Merhabalar. GOLF IV almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2008, 20:52:16 »
merhaba arkadaşım bende 2001 golf comf. aut. comf. kullanıyorum bende 1 yıl önce eşime almıştım.kendi sınıfının 1 numarası yalnız 8V bilgin olsun yol tutuşu çekişi performansı climatronik muhteşem kılıması mükemmel soracağın surun varsa sorabilirsin

« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2008, 22:54:31 »
Abiler golflerin km si ile oynuyabilirlermi acaba bazen 1999 model arabada karsıma cıkıyor 72 bin km felan

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2008, 22:56:15 »
oynarlar.
ama bazen orjinal km si dediğin km de hatta daha düşük km lisi olanlar var.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2008, 22:58:16 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #13 : 04 Temmuz 2008, 23:02:27 »
araç alırken aracın içi, aracın kmsi ile ilgili az çok bilgi verir.
vites körüğü, pedal lastikleri, direksiyon, koltuklar vs.....
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2008, 00:39:13 Gönderen: MK-IV 35 »