Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Marşbiyel Tamir  (Okunma sayısı 19923 defa)

Marşbiyel Tamir
« : 21 Mayıs 2007, 10:15:06 »
Arkadaşlar selam,
Ankara'da yaşıyorum ve 2004 Golf IV ümün marşbileyinde ön kapının hemen altında bir ezik var onu yaptırmak istiyorum. Aracımı yetkili servise götürdüm ama ön ve arka kapıların sökülmesi gerektiğini söylediler ki bunu hiç istemediğim için vazgeçtim ve arabamı geri aldım. Aranızda böyle bir sorun yaşayan oldu mu acaba ve nasıl bir çözüm buldunuz? Ankara da bu işi kapıları sökmeden sorunsuz yapabilecek bir yer bileniniz var mı veya başka bir çözüm önerebilir misiniz, mesela marşbiyeli kapatacak bir spoiler nasıl bulabilirim.
ÇOK TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: Marşbiyel Tamir
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2007, 10:45:57 »
Benim arabamda da öyle bi ezik var. Vakumla falan cıkartiolardı ama benimki biraz daha büyük vakumla olmicak çekilde.. Servisde söküp macum boya falan dediler hiç elletemem vallahi arabamı.. O kadarda nazar boncugu olsun dedim :)

« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2007, 11:02:23 »
Hocam selam,
Benim ezik de biraz büyük, vakumla çekilecek gibi değil, boyayı kazıyıp çektirip tekrar macun, boya ve cila atmaları gerekiyormuş ama kapıları kesinlikle söktürmek istemedim. Sanayide bir iki yere sordum sökmeden yaparız dediler ama ne derece orijinal olur bilemiyorum. Şimdilik ben de nazar boncuğu diyorum ama aklımda da kalmıyor değil. Teşekkürler

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2007, 11:05:05 »
istanbulda olsan çok sağlam ve ii bi ustam var vakumla düzeltebliiyo kapı sökülme işlemi olmuyo boya işçiliği çok güzel ama ankara da yardımcı olabileceğim bi yer maalesef yok :( şöle 3 4 günlüğüne istanbula gelirsen 0212 549 09 49 ÖZEN OTO volkswagen servisi yusuf ustayla bi konuş istersn...

« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2007, 11:07:28 »
Hocam sağol,
Numarayı kaydettim, sırf bunun için bile gelebilirim, gelince kesinlikle uğrayacağım.
Sağolasın

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2007, 11:10:31 »
yardımcı olabildiysem ne mutlu bizlere..

amaç paylaşim ve dostluk..

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2007, 11:14:06 »
Tebrikler  8)

« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2007, 13:57:06 »
Herkese çok teşekkürler ;)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2007, 21:48:39 »
vw lerde macbiel vuruğu kronik heralde bendede var ;D

« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2007, 16:43:01 »
Arkadaşlar selam,
Ya asında bir süredir yollarda gidip gelirken bakıyorum birçok arabada bu marşbiyel vuruğu mevcut. Bazı markalar marşbiyeli bakalit bir parçayla kaplıyorlar böyle bir vuruk durumunda da kapartayla uğraşmadan o parçayı değiştiriyorlar olup bitiyor, örneğin yeni VW Passat a bakarsanız kolay değiştirilebilir bir parça olduğunu göreceksiniz, o yüzden Golf 4 gibi ciddi bir kaporta boya gerektirmez ama yeni Golf de dahil birçok Golg modelinde bu kısım arka çamurlukla birleşik durumda ve yaptırması oldukça zahmetli. Bugün yaptığım bir araştırmada bu ezikleri marşbiyel spoilerleri ile kapatmak mümkün, isterseniz biraz da modifiyeli görünebiliyor. Ankarada bulduğum bir yer, resimde de göreceğiniz gibi bu kısımları gayet güzel kapatıyor, hatta isterseniz kendiniz de bazı şekiller verebiliyormuşsunuz. Bence bu tip marşbiyeli kapatan bir çözüm arabanın kaporta boyaya girip, hatta belki kapılarının sökülmesinden daha pretik ve güzel bir çözüm. Kolay gelsin

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2007, 20:16:32 »
kısmen bi çözüm getirebilir fakat vuruk olanyer altta zamanla çürüyüp daha çok masraf açabilir bunuda düşünün bence

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2007, 23:51:15 »
Alala o kadar kolay çürüyormu yeni nesil arabalar?

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2007, 00:03:06 »
boya attıysa çürür nie çürümesin

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2007, 00:29:35 »
bi yenilere garanti veriolar falan 12 sene paslanmazlk vs.. ama boya attıysa doğrudur ya..