Gönderen Konu: Lastik Tavsiyeniz? Kumho ku31 hakkında düşünceleriniz?  (Okunma sayısı 33740 defa)

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lastik Tavsiyeniz? Kumho ku31 hakkında düşünceleriniz?
« Yanıtla #28 : 09 Nisan 2011, 09:23:25 »
tabiki yeni bir lastikle eski yıllarca kullanılmış lastik bir olmaz.bu görüşünüze katılıyorum ama benim ifade etmek istediğim kaliteli lastik 3-4 yılda yumuşaklığını, konforunu kaybediyorsa ucuz lastikler çok daha kısa sürede kaybedecektir. birde güvenlik yönü var tabi ucuz olsun diye yarı fiyatına aldığım lastiklere ne kadar güvenebilirim.benim düşüncem eğer aracınızı uzun süre kullanacaksanız yani satmayı düşünmüyorsanız lastik seçerken kaliteden ve güvenlnlikten ödün vermemenizdir...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 09 Nisan 2011, 09:45:44 »
tabiki yeni bir lastikle eski yıllarca kullanılmış lastik bir olmaz.bu görüşünüze katılıyorum ama benim ifade etmek istediğim kaliteli lastik 3-4 yılda yumuşaklığını, konforunu kaybediyorsa ucuz lastikler çok daha kısa sürede kaybedecektir. birde güvenlik yönü var tabi ucuz olsun diye yarı fiyatına aldığım lastiklere ne kadar güvenebilirim.benim düşüncem eğer aracınızı uzun süre kullanacaksanız yani satmayı düşünmüyorsanız lastik seçerken kaliteden ve güvenlnlikten ödün vermemenizdir...
:tamamdir

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 09 Nisan 2011, 09:58:34 »
işte o konu biraz değişken ...  benim araca ne kadar bineceğim araca bağlı ... yakıtından sikayetciyim  lpg taktırırsam uzun süre binerim  ha taktırmazsam bu haliyle en fazla  1 sene   zor binerim ...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Nisan 2011, 10:00:40 »
işte o konu biraz değişken ...  benim araca ne kadar bineceğim araca bağlı ... yakıtından sikayetciyim  lpg taktırırsam uzun süre binerim  ha taktırmazsam bu haliyle en fazla  1 sene   zor binerim ...
Umudunuzu kırmak istemem ama lpg taktırdıktan sonra çıkan sorunlarla uğraşmaktan bıkıp 2 ay sonra aracını satan bir sürü insan var :)

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Nisan 2011, 10:18:10 »
Umudunuzu kırmak istemem ama lpg taktırdıktan sonra çıkan sorunlarla uğraşmaktan bıkıp 2 ay sonra aracını satan bir sürü insan var :)

mesela benim gibi:)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Nisan 2011, 12:15:38 »
benim konu hortlamış.
arada 11 yıllık lastik muhabbeti falan olmuş.
yapmayın arkadaşlar bir lastiğin ömrü 4 sene.
ben bu konudan sonra 2 takım lastik aldım ya  :)

ben buradan şu sonucu çıkarmıştım.
ya iyi bir lastik alıp 4 sene binersin yada 2. sınıf 2 takım lastik alıp yine 4 sene binersin.
yeni yenidir, her yeni lastik kullanıcısına iyi gibi gelir ama sonuç zamanla ortaya çıkar.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Nisan 2011, 12:27:51 »
Aslında hortlatan da iyi yapmış, bu konuda doğru bilinen bir sürü yanlış var..

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 09 Nisan 2011, 12:54:38 »
mesela benim gibi:)

o zaman ya şimdi lastik  almadan lpg takmadan aracı satmak yada   kumho ku31 alıp lpg takmadan  benzinle mücadele ederek binmek kalıyo bana :D peki bu iki karar arasında yardımcı olurmusunz??

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 09 Nisan 2011, 13:08:36 »
Araçtan genel memnuniyetiniz ve kullanım km ile ilgili bir durum bence, aracınız genel olarak sorunsuz ve siz de az km yapıyosanız maceraya gerek yok, araç zaten sorunlu ise de uğraşmaya değmez, yok çok dolaşırım diyosanız o zaman gazın sorunlarını göze alarak lpg ye geçin derim.

Çevrimdışı serhan61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 09 Nisan 2011, 15:24:18 »
Araçtan genel memnuniyetiniz ve kullanım km ile ilgili bir durum bence, aracınız genel olarak sorunsuz ve siz de az km yapıyosanız maceraya gerek yok, araç zaten sorunlu ise de uğraşmaya değmez, yok çok dolaşırım diyosanız o zaman gazın sorunlarını göze alarak lpg ye geçin derim.
:tamamdir

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #38 : 09 Nisan 2011, 22:35:55 »
Selamlar.Yeni aldığımız Golf 4 Trendline aracımızın lastiklerini ve jantlarını değiştirmeyi düşünüyoruz.Elimizde iki seçenek var:
1)15 inch jant 195/65/15 lastik
2)16 inch jant 205/55/16 lastik

Özellikle konfor ve yakıt tüketmi açısından öneriniz ne olur?Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.Teşekkürler...
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı mehmetcevahir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Nisan 2011, 00:42:22 »
yakıt tüketimini çok fazla etkilemez düşüncesindeyim ama eğer konforlu olsun aracımın mekanik aksamı da rahat etsin diyorsan195/65/15 tavsiye ederim. ben kullanıyorum gayet rahat. ama eğer daha iyi yol tutsun yüksek hızlarda virajlarda daha güvenli olsun diyorsan diğerini kullan ama yanak kalınlığı inceldikçe konforun da azalacığını unutma.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #40 : 01 Mayıs 2011, 13:03:14 »
Teşekkür ederim mehmetcevahir abi.karar verdik zaten 195/65/15 alıcaz.hem jantlarla beraber daha uygun fiyata geliyor hem de dediğiniz gibi arabayı daha rahat ettirir mekanik olarak ve konfor olarak.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 01 Mayıs 2011, 13:10:18 »
Selamlar.Yeni aldığımız Golf 4 Trendline aracımızın lastiklerini ve jantlarını değiştirmeyi düşünüyoruz.Elimizde iki seçenek var:
1)15 inch jant 195/65/15 lastik
2)16 inch jant 205/55/16 lastik

Özellikle konfor ve yakıt tüketmi açısından öneriniz ne olur?Kullananlar yorum yaparsa sevinirim.Teşekkürler...

hissedebileceğin bir fark olmaz belirttiğin ebatlarda, neden dersen
aynı motor, aynı mekanik comfort donanımında 15"
aynı motor, aynı mekanik pasific donanımında 16" jant var. dolayısıyla mekanik aksam falan yorulmaz.

lakin 16" takmanın maliyeti biraz daha fazladır. ama görüntüsüde daha güzeldir.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2011, 13:11:20 Gönderen: R-Line »