Gönderen Konu: Lastik Tavsiyeniz? Kumho ku31 hakkında düşünceleriniz?  (Okunma sayısı 33739 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
Ynt: Lastik Tavsiyeniz? Kumho ku31 hakkında düşünceleriniz?
« Yanıtla #14 : 21 Nisan 2008, 21:29:09 »
daha yeni sanayiden geldim. lastikçilere sordum ku31i. 110 lira diyorlar bizim ebatlar için tanesini.
bu lastik nasıl sorusuna aldığım cevap, 1 sene yada 10.000km hiç bir fark yaşamazsın diğerleriyle ama sonra diğer iyi markalara göre çabuk sertleşiyor bu yüzden sürekli kayarsın, sürekli abs devreye girer.
bir diğer cevap bildiğin bir lastik al. macera aramana gerek yok. 
yani pek olumlu cevap alamadım.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2008, 01:17:13 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Nisan 2008, 22:03:25 »
kumho ku31i ne kadar araştırdıysam benim ebatlarda bulamadım. desenini çok beğenmiştim oysa.  :(
mecburen bildiğimiz lastiği almak zorunda kaldım.
ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler...

« Son Düzenleme: 23 Kasım 2008, 19:40:05 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Nisan 2011, 18:10:28 »
konuyu hortlatmak istiyorum  :)

6n aracım için lastik alıcam inş ... orj ebatlar 175/65/13   ,ben 185/60/13  yapmak istiyorum orjinal jantlarımla kullanıcam ... malum araç hafif oldugu için kızaklama  riski çok yüksek ... kuru ve ıslakta  ve özellikle polo kullanıcılarından bu lastiği   kullananların yorumlarına ihtiyacım var .... kumho ku31 , dunlop lm703 , fulda carot asuro , toyo pxcf1...  bunların arasında kaldım .. şuanki lastiklerim önler goodyear gt3 arkalar goodyear gt2 ..  lastiklerin diş problemi çok yok ama  aşırı derecede sertleşmiş ve çatlaklar var   kucuk kucuk ... ıslakta  çok aşırı  kayıyo hatta  frene bastıgında  durmak yerine daha çok hızlanıyo :D  yorum bekliyorum forumdaşlarım ....
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2011, 18:14:16 Gönderen: rsb »

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Nisan 2011, 20:11:37 »
kumho önceki lastiklerim şekil olarak çok güzeller ama lastik ömrü kısa dişleri yıpranmamış olsa bile çabuk sertleşiyorlar.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Nisan 2011, 20:40:58 »
kumho önceki lastiklerim şekil olarak çok güzeller ama lastik ömrü kısa dişleri yıpranmamış olsa bile çabuk sertleşiyorlar.
Yeni sportage aracıma kumho ızen kw23 kış lastiği aldım, ilk kez kumho kullanıyorum, konforu harika, sessizliği mükemmel, tabi ömrü nasıl onu kullandıkça görecez.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Nisan 2011, 20:45:43 »
Bak kış lastiklerine söyleyecek hiçbir sözüm yok 4 kış oldu maaşallah hala canavar karda zincirlilere sol çekiyodum rampada.

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Nisan 2011, 20:47:35 »
birol bey nacizane bir yorumda ben yapmak istiyorum.michellinden vazgeçmeyin derim.zira sizin çatlamış olan lastiklerinizin bile diğerlerinin sıfırından güvenli ve uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirm.eski aracımızın lastiklerinde aynı sizin dediğiniz gibi çatlaklar mevcuttu ve aracın yeni sahibi hala aynı lastiklerle aracı kullanıyor, 11. yılında lastikler.piyasadaki çoğu lastik 2-3 yıl içinde bu hale geliyor. kısa vadede karlı ve kaliteli gibi gözüksede uzun vadede michellin farkı ortaya çıkacak ve kendini amorti edecektir.benim tavsiyem michellinden yana...

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Nisan 2011, 20:48:19 »
Golfun kış lastikleri bridgestone ice crucier di,2006 da almıştım, yaklaşık 20 bin km kışın kullandım, diş derinliği 9 mm den 8,5 mmye düştü, hiç aşınmadı desem yeridir ama tabi  artık hamurun özelliği bozulduğu için çok gürültü yapıyodu.

Çevrimdışı ÜRENCİK

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Nisan 2011, 20:50:52 »
birol bey nacizane bir yorumda ben yapmak istiyorum.michellinden vazgeçmeyin derim.zira sizin çatlamış olan lastiklerinizin bile diğerlerinin sıfırından güvenli ve uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirm.eski aracımızın lastiklerinde aynı sizin dediğiniz gibi çatlaklar mevcuttu ve aracın yeni sahibi hala aynı lastiklerle aracı kullanıyor, 11. yılında lastikler.piyasadaki çoğu lastik 2-3 yıl içinde bu hale geliyor. kısa vadede karlı ve kaliteli gibi gözüksede uzun vadede michellin farkı ortaya çıkacak ve kendini amorti edecektir.benim tavsiyem michellinden yana...
dediğinizde haklısınız bahsettiğimiz markalar zaten ikinci kalite uzun vadede karsız.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Nisan 2011, 20:55:03 »
Yapmayın arkadaşlar bir lastik 11 yıl kullanılmaz, o lastiği üreten firma da belirtir zaten 4 yıldan sonra hamurunun özelliğinin bozulup tehlike arzedebileceğini, can taşıyo bu makineler.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Nisan 2011, 20:58:38 »
gayet ideal bi lastik fiyatine göre. deseni çok güzel. tavsiye ederim. ıslak zemındede gayet sağlam yapışıyor bende yere.
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Nisan 2011, 21:03:16 »
maminci arkadaşım sende haklısın 11 yıllık bir lastiğe güven olmaz. ama biz o arabaya lastik aldığımızda amcamın arabasına 1 michellin fiyatına 4 lastik aldık.sonuç lastikler 1.yılın sonunda bırakın çatlamayı üstündeki dişleri elinizle tutup koparabilicek hale geldi.şimdi bana deselerki 11 yıllık michellinmi ne olduğu belirsiz yeni lastiklermi hiç düşünmeden michellin derim.şunuda belirteyim bahsettiğim 11 yıllık lastikelr bizde 35 bn km yaptı.genelde yattı araç ama şuan hala aynı lastiklerle kullanılıyor.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 09 Nisan 2011, 01:23:10 »
gayet ideal bi lastik fiyatine göre. deseni çok güzel. tavsiye ederim. ıslak zemındede gayet sağlam yapışıyor bende yere.

hacı senin araba zaten sürüngen ... bi şekilde  yere yapışık gidiosun :D  benim leylek havada uçuyo bide lastikler eski olunca gerisini sen anla :D kumhonun desenini beğendim senin araçta da canlı canlı gordum lakin benim lastikler  lastiklikten çıkıp PLASTİK oldukları için at arabasında gidiyomuş gibi aşırı bi gurultu oluyo ... bu konuda  sessizliğine guvenebilirmiyim ?

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 09 Nisan 2011, 08:17:58 »
maminci arkadaşım sende haklısın 11 yıllık bir lastiğe güven olmaz. ama biz o arabaya lastik aldığımızda amcamın arabasına 1 michellin fiyatına 4 lastik aldık.sonuç lastikler 1.yılın sonunda bırakın çatlamayı üstündeki dişleri elinizle tutup koparabilicek hale geldi.şimdi bana deselerki 11 yıllık michellinmi ne olduğu belirsiz yeni lastiklermi hiç düşünmeden michellin derim.şunuda belirteyim bahsettiğim 11 yıllık lastikelr bizde 35 bn km yaptı.genelde yattı araç ama şuan hala aynı lastiklerle kullanılıyor.
Lastikte kaliteli ürüne verilen her fazla kuruşun karşılığı alınır, bu konuda katılıyorum tabi, ama 11 yıllık lastik ne kadar kaliteli olursa olsun artık özelliğini kaybetmiştir, fren mesafesi uzar mesela: Bakın aşağıdaki testte de görülüyo, 7 mm dişe sahip YENİ bir lastik 100 km hızla giderken 30 metrede dururken, aynı lastik diş derinliği 1,6 mm ye düşünce 80 metrede durabiliyo yani duramıyo..
Lastik dişi derinliği fren mesafesini nasıl etkiler?