Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Lastik Tavsiyeniz? Kumho ku31 hakkında düşünceleriniz?  (Okunma sayısı 33617 defa)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
arkadaşlar lastiklerimi değiştirmeye karar verdim. şu an mk4 ün üzerinde Michelin var, araç 2 senedir bende ve bu lastikler askerlikten dolayı 5 ay yattı. buna rağmen lastiklerin diş derinlikleri ve yol tutuşu fena değil ama dün yakından incelediğimde dişlerin yan taraflarında ince ince çatlaklar olduğunu farkettim. pek içime sinmedi. sizce ne yapmalıyım?
Bir keresinde balon yapıp beni üzsede Michelin den genel olarak memnunum. açıkçası fazla yol yapamadığım için lastiğinde kullanım süresini düşünerek pahalı lastik almakta istemiyorum.
Kumho hakkında pek olumlu şeyler duymasamda, ku31 modelini kullananlar memnun olduklarını söylüyor. açıkçası ku31in desenide benim hoşuma gitti. orjinal ebatları (195/65/R15) aracın hırpalanmaması için değiştirmeyi düşünmüyorum.
tahmini fiyatı sizce nedir, kullanan arkadaşlar var mı?
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2008, 01:14:14 Gönderen: MK-IV 35 »

Ynt: Lastik Tavsiyeniz? Kumho ku31 hakkında düşünceleriniz?
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2008, 17:01:58 »
Fiyatina gore guzel bir lastik.Daha sogrusu ucuz lastiklerin arasinda en iyilerinden birisidir.Benim arkadasim kullaniyor Bora marka aracinda.Her ne kadar fazla dayanikli olmasada fiyatina gore iyidir.2. el hamur denilen maddeden yapiliyor.Zamanla ufalanma ve dokulmeler meydana geliyor.Tabi bahsettigim lastik sizinkisine gore daha buyuk.225-17.Jantlarda agir olunca bunun etkisi de olabilir.Zaten Kumho yu kullananlar 17-18" gibi jant takip lastige fazla para vermemek icin tercih edenleri olusturur.(tabi genelleme yapiyorum.)
Marshall da alabilirsin.Piyasada su anda 17 jant icin satilan en fazla lastik kumho ve marshall.Her ikisi de fiyatina gore iyi is cikariyor.Tabi maddi durumun iyiyse lastik basina 15-20 ytl fazla veririm dersen lassa impetus gibi orta kaliteli lastikler alabilirsin...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2008, 17:50:33 »
Teşekkürler Halil yorumun için. ben aracın orjinal lastik ve jantlarıyla oynamak istemiyorum, yukarıdada dediğim gibi hem aracı hırpalamamak hemde konfor açısından. 195/65/R15 kullanacam yine, kumho ku31 dememin tek nedeni sadece deseni. bu lastik hakkında pek bilgim yok. ku31 dışında diğer ucuz lastikleri düşünmüyorum. ama işte kafama takılan soru lastik başına 20, 30 fazla vermeyip sonradan ku31 aldığıma pişman olurmuyum. birde bu lastik nasıl, fazla ses yapıyor mu?
yoksa yine Michelin alacam gibi.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2008, 01:15:17 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2008, 18:04:15 »
ben daha önceki aracımda maxis maz1 performans lastiği kullandım gerçi o corolla idi fakat baya memnun kalmıştım istersen bi araştır derim çünkü yol tutuşu iyiydi ve ses yapmıyordu.onun dışında bende lassa impetusu tavsiye ederim.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #4 : 19 Nisan 2008, 18:16:33 »
205/50/15 kullanıyorum yaklaşık 1.5 aydır. Gayet memnunum, Marshall lara göre gayet konforlu ve sessiz geldi. Islakta da başarılı buldum. Bir kaç sert çukura girdim, balon da olmadı... Tavsiye ederim.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #5 : 19 Nisan 2008, 21:14:36 »
teşekkürler Osman. bende genelde ku31 hakkında genelde olumlu şeyler duyuyordum, tek dezavantajı biraz geç ısınıyor ama ısındıktan sonra çok iyi diyorlar. ama sen memnunsan, bendede pek problem çıkmaz zaten orjinal ebetlarını kullanacam.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2008, 21:57:51 »
Michelindan falan Kumhoya falan geçiyosan kötü gelecektir mutlaka bunu da unutma. ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2008, 22:29:08 »
mutlaka fark olacaktır ama sonuçta yeni bir lastik, şu an üzerinde olan Michelin den iyi olacağını düşünüyorum zira lastiklerin üzerinde ince çatlaklar olduğunu gördüm. muhtemelen askerlik zamanında 5 ay yatmaktan oldu bu çatlaklar. bu beni çok rahatsız ediyor.
lastikçilerde kafamı karıştırdı. herkes sattığı lastiği övüyor. en iyisi bu lastiği kullanan bir araçta test edip öyle alayım.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2008, 01:15:52 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #8 : 19 Nisan 2008, 22:40:46 »
İlla ucuz lastik alıcam diyorsan ku31 alabilirsin...1.5 ay oldu benimde ömrü nasıldır bilmiyorum, zaman göstericek, herhangi bir sorun yok.

« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2008, 23:20:57 »
Erhan Kumho'ları kaça aldın?Ebadları ne?Ve tahminin ne lastikler hakkında?

« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2008, 08:10:34 »
ben arabayı aldığımda bir sene önce lastikleri yeni değiştirmişlerdi tam olmasada yeni sayılırdı kumho yüksek hız yapmadığım için bir sorun yaşamadım eğerer hırpalamıyorsan aracını ve hızlı ğitmiyorson kumho iyidir yok ben sert kullanırım hız yaparım diyorsan mishlen yada aynı değerde bir lastik al derim.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2008, 15:15:20 »
ben aracı çok sert kullanmam zaten arabayı hırpalamamak için orjinal ebatları kullanacam. ama yol müsait olduğunda hız yapmaktanda kaçınmam. şimdi siz yüksek süratlerde ku31 iyi değil mi diyorsunuz?
birde bu ku31 in 195/65/R15 ebatı varmı?  bazıları yok diyor hayır yoksa boşuna uğraşmayalım.

« Yanıtla #12 : 21 Nisan 2008, 16:55:29 »
ku 31 olarak bilgim yok ama kumho kullanıyorum
sadece dikkat edilecek bir husus olarak söylüyorum ben bir sorun yaşamadım ama yaşamıyacağım anlamına gelmez ki bu her marka lastik için geçerlidir. bakarsın sorunlu mal denk düşerki inşallah kimseye denk gelmez böyle bir şey.
bir başka konuda kumho yu hundaı kia ve birkaç markaki bunlardan birisi cavrolet olbilir sıfır araçlarına kullanıyor.
ku31 için özel bilgi veremeyeceğim ama kumho için bunlar sana yardımcı olur umarım ku31 iin google daratırsa eminim bilgi edinirsin
inşallah kazasız belasız keyifle araç mkullanırsın

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2008, 21:15:54 »
teşekkürler Zafer. nette heryerde araştırdım ku31i ama kesin bilgi alamadım, iyi diyende var bulaşma diyende. o yüzden bizim forumda kullanan varmı diye yazdım ku31i daha net bilgi almak için.