Gönderen Konu: Boya  (Okunma sayısı 3461 defa)

Çevrimdışı tunal

• Profili Görüntüle
Boya
« : 16 Nisan 2009, 11:13:29 »
Merhaba arkadaşlar,

2002 tornado kırmızı golfümün sağ arka kapısı ve çamurluğu boyandı.
Boyayı kasko karşıladığı için iyi bir marka boya kullanıldığını tahmin ediyorum.
Ancak boyanın rengini tam tutturamamışlar, dikkatli bir gözün farkedebileceği bir parlaklık farkı var.
Geri götürdüm temizlenip tekrar boyanacak. Ama bu sefer boyacı cebinden ödeyeceği için orjinal/sağlam bir boya
kullanmayabilir diye şüpheleniyorum.İşi bitince başka bir yere göstereceğim tabi ama ilk bakışta bunu farkedemem herhalde.
Sizce bu durumda kalitesiz bir boyanın yan etkileri ne kadar zaman içinde ortaya çıkar? Ustayı nasıl sıkıştırabilirim  :bekleriz:

Saygılar

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: Boya
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2009, 14:33:44 »
Araç boyadan çıktıktan sonra boyanın kalınlığını ölçtürürsünüz.Bunun için servise gidebilirsiniz.Orjinal boyayı hiçbirşekilde tutmaz zaten  de orjinal boyanın kalınlığına yakın şekilde ise kaliteli olduğu anlaşılabilir.Bu durumda ustanıza güvenmekten başka şansınız kalmıyor ne yazıkki.
Bence bu gibi durumlarda ustaya götürmek yerine yetkile servise götürseydiniz daha iyi bir işçilik alırdınız ve sonrasında şikayetinizi iletebileceğiniz ve memnuniyetin sağlanması için de ellerinden geleni yaparlardı.Nasıl olsa kasko ödeyecek yetkili serviste yapılması sizin cebinizi rahatsız etmeyecektir.Şimdi tekrar memnun kalmazsanız ustanız size benim yaptığım iş bu kadar işine gelirse yaptırırsın işine gelmezse çeker gidersin diyebilir...Serviste ise böyle birşey söz konusu olmaz.

Çevrimdışı tunal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2009, 15:28:38 »
Evet ustaya güvenmek zorundayım..Ama şöyle ki; usta da beni memnun etme gayretinde çünkü memnun kalmazsam
sigorta şirketine adını vereceğimi biliyor ve servislere göre nispeten küçük firma olduğu için kara listeye girmemek için daha hassas davranıyor.
Yetkili servislere açıkçası daha az güveniyorum..
Spekulasyon yapacağım ama Ankara'da ERE'nin araca dokunmadan 800-900ytl'ye yakın fatura kestiği müşterisiyle davalık olduğunu okumuştum
(ERE kapandı). vsvs..
Ne desek boş, yoruma açık bir konu.

Saygılar
tuna

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2009, 18:59:50 »
Anladım, ben kaskodan yaptıracağınızdan dolayı yetkili servise gitseniz daha iyi olurdu dedim.Sonuçta sizden birşey çıkmayacak.Yetkili servis konusunda ne yazıkki sadece vw nin değil tüm yetkili servislerde maliyet konusunda müşteriler sıkıntı yaşayabiliyor.Ama ben genel anlamda memnunum.Müşterisiyle ilgileniyor benim gittiğim servis...

Saygılar.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2009, 19:46:42 »
benim aracı ilk kullanan bayan bir öğrenciymiş ve aracı 2 taraftan dolmuşlar sıkıştırınca korkup, dengeyi kaybedip, ikisine de sürtmüş.ben aracı alırken 4 kapı da boyalıydı ama renk atmış gibi bi acayipti. hatta aracı almaktan vaz geçiyordum, vw mersinin satış şefi bizim bir tanıdık, o temiz dedi diye aldık. uzun lafın kısası ben aracı öyle almak istemeyince 3 kapıyı boyattık vw mersinde ve dışarı da bazı ustalar boyalı olduğunu bile bilemiyor. çeşke diyorum 4. kapıyıda boyatsaymışım.
      1.5 sene önce 500 TL para vermiştim, dışarıda daha çok istiyorlardı. aynı bile isteseler artık servisten şaşmam o konuda. :tamamdir

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2009, 21:09:20 »
benim aracı ilk kullanan bayan bir öğrenciymiş ve aracı 2 taraftan dolmuşlar sıkıştırınca korkup, dengeyi kaybedip, ikisine de sürtmüş.ben aracı alırken 4 kapı da boyalıydı ama renk atmış gibi bi acayipti. hatta aracı almaktan vaz geçiyordum, vw mersinin satış şefi bizim bir tanıdık, o temiz dedi diye aldık. uzun lafın kısası ben aracı öyle almak istemeyince 3 kapıyı boyattık vw mersinde ve dışarı da bazı ustalar boyalı olduğunu bile bilemiyor. çeşke diyorum 4. kapıyıda boyatsaymışım.
      1.5 sene önce 500 TL para vermiştim, dışarıda daha çok istiyorlardı. aynı bile isteseler artık servisten şaşmam o konuda. :tamamdir

Evet genel anlamda iscilik kalitesi daha iyidir, en azindan daha sonra karsinizda bir muhatap bulabilirsiniz ve sorunun devaminda islemi yeniletebilirsiniz.
Benim arabada da 3 yerde avuc ici buyuklugunde boya varmis.Bazi ciziklerden dolayi boyanmis.Araci alirken babama surekli soyledim yetkili servise gotur iyice a dan z ye her tarafina baktir diye.Malum ben gidemedim arac alinirken, isyerinden cikamadim.Serviste her ne olursa olsun elindeki teknik imkanlarla en ufak incecik boyayi bile anliyorlar.Benim aracin zaten lokal boyalari serviste boyanmis ve servis kayitlarinda mevcut.Servisdeki yetkili: disarda normal boyacilarin bu boyayi anlamasi mumkun degil demesi ve olcumleri de babamin yanina yaparak gostermesi icimizin rahat etmesini sagladi.Onemli olan da budur zaten, sonucta ikinci el arac aliyorsun illaki sifir arac gibi olmayacak, istedigi gibi temiz bakilsin illaki bazi yerlerinin orjinalligi gidecek.Iciniz rahatsa gerisi problem degil...