Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kumandadan Cam Açma Kapatma  (Okunma sayısı 32454 defa)

Çevrimdışı sedatt_10

• Sedat
Kumandadan Cam Açma Kapatma
« : 23 Haziran 2011, 12:21:08 »
Merhaba Arkadaşlar 2001 Model Golf Comfortline Aracımda Uzaktan Kumandadan  Cam açma Kapatma Olmuyor, Ama Anahtar Taktığımda  Açıp Kapatıyor. Acaba Kumandadaki Cip te Arıza Olmuş Olabilir mi. Kumandanın içinde bişey oynuyo ses gelio açtım baktım çip öyle sallanıyor yerinde durmuo pek ??? Yardımlarınız Bekliyorum.Saygılarımla...
Saygımız Herkese Sonsuzdur...

Ynt: Kumandadan Cam Açma Kapatma
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2011, 12:22:43 »
bu araçlarda oyle bı ozellık yok otomatık kapama tusuna basılı tuttugunda camları kapatma veya acılı tuttugunda acma gıbı ozellık yok eger bahsettıgın buysa

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2011, 12:37:14 »
arkadaşım anahtarı sokarsın kilide ve açık pozisyonda bekletirsin camları açar,anahtarı sokarsın kilide kapı kilitler pozisyonda beklersin camları kapatır...kumandadan alarm misali açmaz kapamaz...2001 astram vardı ordan biliyorum..stil aynı alman...

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2011, 12:46:34 »
arkadaşım anahtarı sokarsın kilide ve açık pozisyonda bekletirsin camları açar,anahtarı sokarsın kilide kapı kilitler pozisyonda beklersin camları kapatır...kumandadan alarm misali açmaz kapamaz...2001 astram vardı ordan biliyorum..stil aynı alman...
vectralarda var o ozellık de astrayı bılmıyorum vw olmadıgını gorunce bende sasırdım ılk aldıgımızda

« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2011, 12:49:06 »
anladım dostum ama inan  bende 2001 nisan çıkışlı sıfır njoj paket vardı fulldü anlayacağın fakat yoktu,hatta anahtarı sokupta cam indirmeyi örneğin tesadüfen keşfetmiştim..havalar sıcak zaten bırak açık kasın camlaR:))

« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2011, 18:02:40 »
kardeş düzgün bir elektronikçiye git bir adet röle takılıyor ve sorun çözülüyor :)

« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2011, 21:34:46 »
Bu uzaktan kumandadan cam açma kapama özelliğini ilk kez okudum.  ???
VW Sakarya Facebook Sayfası

« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2011, 00:56:18 »
Bende bu dertden muzdaribim. Cam kaldırma modülleri var sanırım. Kumandadan kapatınca veya anahtarı sokup kapatınca açık camlar otomatik kapanıyor. Bu sıcak havalarda camı azıcık aralık bırakıp kapıların kilitli olmasını çok isterdim ama malesef :((
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı sedatt_10

• Sedat
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2011, 16:54:59 »
bu araçlarda oyle bı ozellık yok otomatık kapama tusuna basılı tuttugunda camları kapatma veya acılı tuttugunda acma gıbı ozellık yok eger bahsettıgın buysa

Var Öyle Bir Özellik Sanırım Servisten Açtırmak Gerekiyormuş , Öyle Bir Özellik Olmasa Kapıdan Anahtarla Açıp Kapama Esnasında Neden Yapsın ????  Bu Arada Ben Sorunun İçindeki Chipte Mi Değilmi Olduğu Bilemedim !!!

Ama Böyle Bir Özellik Var Arkadaşlar , 2001 Model Audi var Arkadaşımda onun Hem Anahtardan Hem Kapıdan Açıp Kapatıyor , Koray Hocam Buralardaysan Sen bilirsin Bu İşleri Yardımcı Olurmusun ???
Saygımız Herkese Sonsuzdur...

« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2011, 17:56:55 »
Arkadaşlar bu özellik standarttır ama bazı uyanıklar cam kaldırma modlülü takalım deyıp para alıyorlar. Standar camlar açılır kapanır.

« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2011, 22:29:16 »
Var Öyle Bir Özellik Sanırım Servisten Açtırmak Gerekiyormuş , Öyle Bir Özellik Olmasa Kapıdan Anahtarla Açıp Kapama Esnasında Neden Yapsın ????  Bu Arada Ben Sorunun İçindeki Chipte Mi Değilmi Olduğu Bilemedim !!!

Ama Böyle Bir Özellik Var Arkadaşlar , 2001 Model Audi var Arkadaşımda onun Hem Anahtardan Hem Kapıdan Açıp Kapatıyor , Koray Hocam Buralardaysan Sen bilirsin Bu İşleri Yardımcı Olurmusun ???
Kapıdan anahtarla kilitli posizyonda tutunca bütün camlar kapanıyor, açık posizyonda tutunca bütün camlar açılıyor, kumandadan kilitleyince büyün camlar kapanıyor kapılar kilitleniyor alarm devreye giriyor, kilitli iken kilitleme tuşuna tekrar basınca kapılar kilitli kalıyor ama alarm devreden çıkıyor. açınca sadece kapı kilitleri açılıyor camlar açılmıyor, en azından benim araçda böyle.
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2011, 19:38:31 »
normalde kumandadan cam açma kapama yok golfte, ama A3 te var.
demek ki alt yapı hazır.
bu işlemi eproma yazarak, aynen A3lerdeki gibi kumandadan kapatıp açmak mümkün.
ancak servis falan bu işlemi yapmaz, bunun için bazı programlara ve alt yapıya sahip olmanız gerekmektedir.

diğer türlü bir devre yardımıyla camları kapatmanız da mümkün amaaçmak biraz zor  ;)

« Yanıtla #12 : 27 Haziran 2011, 00:26:40 »
Oto alarm takan yerler 20 TL ye bu işi yapıyorlar. Ben yaptırdım. Sadece camları kapatıyor. Yapan kişi istersen açmayı da aktif hale getirebilirim dedi ama bu sefer kapıları her açtıgında camlar açılır dedi. Ben de açma işine sıcak bakmadım.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2011, 11:40:09 »
Forumda var bunun ile ilgili konu.
Araştırın derim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)