Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Konfor Beyin hakkında  (Okunma sayısı 30647 defa)

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Konfor Beyin hakkında
« : 02 Kasım 2014, 17:57:28 »
dün arabayı parkettikten sonra bugün biraz önce çalştırıp bi yere gidicektim bastım kapılar açıldı mekanik olarak ama kapıdaki yanıp sönen ışık yanıp sönmeye devam ediyordu ve alarmı ötmeye başladı arabanın. çalışırdım arabayı hala alarmı ötüyordu. neyse bi şekilde sustu baya öttükten sonra ama araba kapılar açıldığını görmüyor üst tavan aydınlatması hiç bir şekilde yanmıyor hiç bir cam hiç bir şekilde inip kalkmıyor uzaktan kumanda çalışmıyor. ama kapı içerisindeki butondan kapılar açılıp kapanıyor. kontak söküldüğündeki buzzer ötmüyor.  sebebi konfor beyinden diye düşünüyorum ama söktüm konfor beyni herhangi bir işlem yok öncesindede yoktu ilk ben söktüm şimdi. içinde herhangi bir ıslanma nem oksit yok. kablolarda kesme biçme yok. bu konfor beyin kodlamasının durduk yere silinme gibi bir durumu var mı yeniden kodlanması vs varmı? daha detaylı bilgi verebilcek olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
Ynt: Konfor Beyin hakkında
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2014, 20:25:41 »
Arkadaslar konu hakkinda bilgisi olan varsa yardimci olursaniz sevinirim.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2014, 13:22:32 »
geçmiş olsun banada komfor beyin arızası gibi geldi çünki bahsettiğin tüm özelliklere ve fazlasına komforbeyin hükmediyor sigortaları kontrol ettinmi bu arada? sıfırı epey pahalı beyin tamiri ve resetleme yapan biyer var adapazarında çözemezsen.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2014, 21:07:05 »
Sigortalarda bisey yok gibi abi pek kontrol etmedim ama camlar calismiyor beyinin icini soktum islemci gibi olan chipin ustune basili tutuyorum camlar calisiyor. Bi kutucuk var tikir tikir otuyor surekli. Basinca susuyor tam cozemedim bende lehimlerinde de bi kopukluk yok gozle gorulen

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2014, 18:51:21 »
lehimleri tazeledim daha sonra sigorta kutusundaki küçük sigortaları yeniledim düzeldi. sigortalar diplerinden oksitlenmiş biraz.  sanırım ondandı. şuan sorun yok herşey yolunda çalışıyor.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2014, 22:39:54 »
Gözün aydın elektrikle ilgili sigorta ilk bakılması gereken yer.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2014, 23:02:32 »
Baktim abide atan herhangi bi sigorta yok ama ayaklari oksit yapmis ondan dolayi yaniltti bosa ugrastirdi beni :)

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2017, 16:15:21 »
evet arkadaşlar buraya da elimi attım belki birilerininde ihtiyacı görülür.
sorun şöyle idi aracı kitlerken algılamıyordu acma tusuna basıp tekrar kitlemeye basınca alıyordu kapıların ısıkları tavan ısıkları falan yanmıyordu sorun burdadır diyerek actım ucları çatlayanları tekrar lehimledim.

Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi