Gönderen Konu: yağ yakma  (Okunma sayısı 13267 defa)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: yağ yakma
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2012, 18:40:43 »
Yüksek sürat yağ yakmada büyük etkendir. Hele de araç lpg li ise. Kullandığınız yağ ince miydi aracın km si çok düşük bu kadar yağı içmesi imkansız.

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 01 Aralık 2012, 10:51:57 »
Yağ lambanız yanmadımı hiç ?

Yağ koyduğunuzda kaç litre koydunuz ne kadar tamamladınız ?

Bence 2 litre civarında eksiltme yapmış zaten araba 5 litreye yakın yağ alıyor birde hangi yağı kullandınız bu süreçte ?

Hemen motoru açtırmaya girişmeyin Castrol 10-40 koyup düzenli kontrolle bakın ne kadar km de ne kadar eksiltiyor.
castrol 10-40 koydu geçen bakımda ustam. petrolden açık yağ aldım 1 lt idareten arabayı 2 gün kapının önünde dinlendirdim yağ çubuğunu tekrar kontrol ettim cubuğun yarısından çok az aşağısındaydı yağ. eksilen yağ 1,5 lt falan sanırım. birde arabanın altına eğilip baktım yağ tapasının etrafı yağlanmış gibi ama damlama falan yapmıyo kurumuş. açaba yağ değişiminden kalan yağlan maıdır anlayamadım. izin günümü bekliyorum arabayı bir türlü baktıramadım.

Çevrimdışı golfıv

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Aralık 2012, 23:05:08 »
Kardeş Sen Resmen Son Anda Kurtulmuşsun Biraz Daha Yağsız Sürsen Arabayı Motoru Kucaklardın  :tamamdir

Çevrimdışı ahko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Aralık 2012, 01:24:13 »
castrol 10-40 koydu geçen bakımda ustam. petrolden açık yağ aldım 1 lt idareten arabayı 2 gün kapının önünde dinlendirdim yağ çubuğunu tekrar kontrol ettim cubuğun yarısından çok az aşağısındaydı yağ. eksilen yağ 1,5 lt falan sanırım. birde arabanın altına eğilip baktım yağ tapasının etrafı yağlanmış gibi ama damlama falan yapmıyo kurumuş. açaba yağ değişiminden kalan yağlan maıdır anlayamadım. izin günümü bekliyorum arabayı bir türlü baktıramadım.

slm.  arkadaş tasa edecek bişey yok.olay normal gibi gözüküyor.8000 km de lpg li  hızlı kullanmışsın .... vs normal gibi gözüküyor
kullanım klavuzunda 2000 km  ye 1 lt yakabilir diyor.bu çok fazla bir rakam.kitapçıkta biraz abartılmış ama bu araçlar yağ yakabilir..
yağ çubuğunda hiç yağ kalmadığı anda yarım yada 1 litre kadar eksiklik olabilir. Sekman vs  tamire gerek yok. yağ koy kontrol et.sür gitsin..

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Aralık 2012, 12:05:52 »
aracta bulunan yağ kalitesi ve kullanımın arkadaşların da belirtmiş olduğu gibi etki eder.yola cıkmadan önce 1 lt yağ eksik olmuş olsa birde bahsettiğin kullanım koşullarında kullandıysan 1 lt öyle yaksa karşılaştığın durum normal...

lpg li olduğu zaman neden arac daha fazla yağ eksiltir deniliyor  teknik olarak açıklayabilecek arkadaşlardan beni bu konuda aydınlatmalarını bekliyorum.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2012, 14:54:19 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Aralık 2012, 12:16:14 »

lpg li olduğu zaman neden arac daha fazla yağ eksiltir teknik olarak açıklayabilecek arkadaşlardan beni bu konuda aydınlatmalarını bekliyorum.

+1 merak ettim bilmiyorum cidden
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Aralık 2012, 17:09:00 »
Bence lpg değil kişinin kullanımından kaynaklı. ne kadar yüksek devir o kadar fazla aşınım ve yağ tüketimi.

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Aralık 2012, 17:26:56 »
Hidrokarbonların karbon sayısı düştükçe yanma hızı artar.örnek olarak metanol propandan , propan benzinden, benzin dizelden daha hızlı yanar.başka bi örnek olarak metanın yanma hızı ortalama olarak benzininkinin 6 katı kadardır bu nedenle lpg li araçlar daha fazla yağ yakar diye düşünüyorum...
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 12 Aralık 2012, 20:07:40 »
arkadas gram yag yok diyor 4.5 lt eksiltmiş anlamına geliyor
hocam motor 5 litre yağ alıyor zaten araba 4.5lt eksiltse motor yanardı :D
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Aralık 2012, 08:35:03 »
Hidrokarbonların karbon sayısı düştükçe yanma hızı artar.örnek olarak metanol propandan , propan benzinden, benzin dizelden daha hızlı yanar.başka bi örnek olarak metanın yanma hızı ortalama olarak benzininkinin 6 katı kadardır bu nedenle lpg li araçlar daha fazla yağ yakar diye düşünüyorum...
 karışım silindire yakılmak için alınıyor .

yanmaya karşı göstermiş olduğu direnç yada yandıktan sonra oluşan reaksiyon kısmen yağ yakımını etkilemez şöyle ki

diğer yakıtlalara göre lpg  yandıktan sonra sizinde bahsettiğiniz gibi karbon birikintisi bırakmaz ..motorlarda karbon birikintisinin fazlası zarar azı yarardır  silindir içerisindeki sızdırmazlığıya yardımcı olurlar.

bu yüzden  araclar sıfır iken biraz fazla yağ yakarlar.  kullanıcı el kitebında da bu durum belirtilir.
yani uzun süre benzin ile çalışmış bir motora lpg sistemi bağlandığında  araç  yağ yakmaya başlamaz .
 lpg li tüm   araclar  benzinli araclara göre kesinlikle  daha fazla yağ yakar diyemeyiz...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 08:37:11 Gönderen: nakres »
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Aralık 2012, 09:22:55 »
  karışım silindire yakılmak için alınıyor .

yanmaya karşı göstermiş olduğu direnç yada yandıktan sonra oluşan reaksiyon kısmen yağ yakımını etkilemez şöyle ki

diğer yakıtlalara göre lpg  yandıktan sonra sizinde bahsettiğiniz gibi karbon birikintisi bırakmaz ..motorlarda karbon birikintisinin fazlası zarar azı yarardır  silindir içerisindeki sızdırmazlığıya yardımcı olurlar.

bu yüzden  araclar sıfır iken biraz fazla yağ yakarlar.  kullanıcı el kitebında da bu durum belirtilir.
yani uzun süre benzin ile çalışmış bir motora lpg sistemi bağlandığında  araç  yağ yakmaya başlamaz .
 lpg li tüm   araclar  benzinli araclara göre kesinlikle  daha fazla yağ yakar diyemeyiz...

:tamamdir