Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Park lambalarını açık bırakmak  (Okunma sayısı 13673 defa)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Ynt: Park lambalarını açık bırakmak
« Yanıtla #14 : 11 Temmuz 2008, 19:00:11 »
Vag-com bağlayalım bakalım ne fazlası varmış alarmın.
Belki bir özellik açıktır.
Mesela 2001 comfortta normalde 20km üzerine çıkınca otomatik kapı kilitlenme özelliği açık değil.
İki dakikada açılıyor vag-com ile.
O tarz birşey olmasın sizin bu comforttaki özellik.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #15 : 11 Temmuz 2008, 19:31:37 »
valla orasını bilmiyom Koray. acaba bizimkilerde varda, kapalı olan bir özellik mi bilgim yok.
ama olsa iyi olur, benim çok hoşuma gidiyor.
şimdi aklıma geldi, acaba bu dörtlüler ani frende de yanıp sönüyomu ki, hiç dikkat etmedim.  :D
bir ara bağlattıralım vag.com a bakalım, neyin nesidir öğrenelim.

« Yanıtla #16 : 11 Temmuz 2008, 20:17:28 »
Ani frende değilde ani fren sonra çarpma olaylarında dörtlüler yanıp direksiyon kilileniyor diye biliyorum ben  ;)

« Yanıtla #17 : 12 Temmuz 2008, 09:18:38 »
swich arkaşalar golf çüklerin malum sorunu bendede var ne yapacam bilmiyorum

« Yanıtla #18 : 12 Temmuz 2008, 16:33:04 »
O alarm benim makinayı ilk aldığım zamanlar vardı sonradan kayboldu .Hakikaten nedir sorun yav.Bunun yanında diğer ikazlarda yanmıyor.Ne yapsak bi yardım edin
Büyük imza...

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #19 : 12 Temmuz 2008, 16:35:48 »
Arkadaşlar tekrar söylüyorum... sonununuzun çözümü: bir adet yağ,kir,pas çözücü yani wd40... Alın kapı menteşesinin ordaki swich'e sıkın bir kaç kez elinizle itin, sorun kalmaz. ilk sayfada da söyledim çözümü ama hala aynı şeyden yakınıyosunuz.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #20 : 12 Temmuz 2008, 17:47:19 »
switch kapı menteşesinde değil ki, kapı kilidinin içinde  ;) kilitle switch bir bütün.
VD40 ile olacak iş değil, keşke olsa. ama o kadar basit değil malesef.
bu iş için kapı döşemesinin ve kapı camının çıkması gerekiyor ve kilidin sökülmesi. sonrada kilidin içindeki switch in tamir edilmesi veya değiştirilmesi.
bu sorunun nedeni araç yıkatırken kapı kilidine tanzikli su tutulması, dolayısıyla zamanla kir pastan switch işlevini yitiriyor. aracı yıkatırken hep yıkayan kişiye bunu hatırlatırım, kapı kilitlerine su tutmayın diye.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2008, 17:52:59 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #21 : 12 Temmuz 2008, 17:51:03 »
switch kapı menteşesinde değil ki, kapı kilidinin içinde  ;) kilitle switch bir bütün.
VD40 ile olacak iş değil, keşke olsa. ama o kadar basit değil malesef.
bu iş için kapı döşemesinin çıkması gerekiyor ve kilidin sökülmesi. sonrada kilidin içindeki switch in tamir edilmesi veya değiştirilmesi.

golflerde farklılık gösterebilir belki... ya da anlatamadım ne demek istediğimi... Aracın içindeki ışıkları, 4'lü flaşörleri kontrol eden swich vardır menteşenin orda... onu anlatmak istedim, sorun ordan kaynaklanıyo olabilir diye

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #22 : 12 Temmuz 2008, 17:57:45 »
anladım ben senin ne demek istediğini.
eski araçlarda dediğin şekildeydi
ama golf IV lerde switch kilidin içinde ve dolayısıyla ulaşılması biraz zor.
dediğim gibi aracı yıkatırken kapı kilitlerine tanzikli su tutulması sonucu switch zamanla bozuluyor.  yıkarken veya yıkatırken buna biraz dikkat etmek gerekiyor. Saygılar...

« Yanıtla #23 : 14 Temmuz 2008, 11:50:27 »
arkadaşlar, yazdığınız mesajları okudum, teşekkürler.

sigortaları falan kontrol ettim, fakat sorunun nereden kaynaklandığını halen çözmüş değilim, bundan dolayı sorunları detaylı olarak tekrar geçiyorum; arabamın sol kapı elektriğinde bir problem var sanırım!!!

- arabamın park lambaları açıkken kontağı çıkartıp kapıyı açtığımda uyarı vermiyor,
- şoför kapısının altındaki kırmızı ikaz lambası yanmıyor,
- araçta yol alırken aracın merkezi kilidini kapattığımda şoför kapısının kilidi kapanmıyor,
- şoför camı yarım açıkken camı tam indirmek için düğmeye hafifçe dokunduğumda cam yukarı kalkıyor, tam olarak bastığımda aşağı iniyor. (bu normalidir?)

bunların sebebinin ne olduğunu bilen varsa yardımlarınızı rica ediyorum, şimdiden teşekkürler..

(bu arada konu içinde başka konu açmazsanız sevinirim)

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #24 : 14 Temmuz 2008, 12:08:32 »
ya senin ne sorunlu araban varmış arkadaşım :) :P

Şoför kapısının kilit sisteminin bağlantılarında bir sorun var anladığım kadarıyla... O kapıyı açtırıp içindeki bağlantıları kontrol ettir. Sanırım daha önce açtırmışsın o kapıyı, eğer o kapıyı açan ustayı görürsen de en içten dilerklerimle   selamladığımı söyle  :bekleriz:   :D Ters bağlamış bir sürü yeri :)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #25 : 14 Temmuz 2008, 17:00:00 »
Arkadaşım kesinlikle sol kapı kilidin bozuk. Ya switchi tamir edilecek yada yeni kilit alacaksın ama tamir ediliyor. Sol camın öyle olmasıda normal deil , muhtemelen sol cam halatınlada oynanmış yada oynatmışsın. Bağlantıları kontrol cam için , eğer bağlantılar düzgünse yeni bir cam kaldırma mekanizması (Halat ve demir kasnaklar vs. ) alabilirsin. Başka türlü düzelmez..

« Yanıtla #26 : 15 Temmuz 2008, 09:06:33 »
arkadaşlar, yazdığınız mesajları okudum, teşekkürler.

sigortaları falan kontrol ettim, fakat sorunun nereden kaynaklandığını halen çözmüş değilim, bundan dolayı sorunları detaylı olarak tekrar geçiyorum; arabamın sol kapı elektriğinde bir problem var sanırım!!!

- arabamın park lambaları açıkken kontağı çıkartıp kapıyı açtığımda uyarı vermiyor,
- şoför kapısının altındaki kırmızı ikaz lambası yanmıyor,
- araçta yol alırken aracın merkezi kilidini kapattığımda şoför kapısının kilidi kapanmıyor,
- şoför camı yarım açıkken camı tam indirmek için düğmeye hafifçe dokunduğumda cam yukarı kalkıyor, tam olarak bastığımda aşağı iniyor. (bu normalidir?)

bunların sebebinin ne olduğunu bilen varsa yardımlarınızı rica ediyorum, şimdiden teşekkürler..

(bu arada konu içinde başka konu açmazsanız sevinirim)

arkaşım bende arabayı aldığımda fark ettiğim sorun far lar açık iken şöfer kapısı açılınca sinyal duymuyordum vede alltaki almbam yanmıtordu ve iç ışıkları açmıyordu
uzun bir yola çıktım burdan kaşa ve yine istanbula döndüm yolda bu sorun düzeldi
ama yine başladı kısa bir zaman sonra ama bu golflerde kronik bir sorun ama kilittede başladı diyorsunki artık baktırma zamanı gelmiştir. benim camda bazen öyle yapıyoryolda indir kaldır rı biraz fazla arda yapmak zorunda kaldığımda oluyor bü yük ihtima ellektirksel olabilir ama seninki devamlı olarak ters çalışıyor ise ters bağlantı yapılmıştır. kiltle ilgili sorun 2 ay önce olmak üzere iki kere başıma geldi kumanda ile açtıgımda ama yalnızca açtığımda araç içinde değilken kapı kilidim yukarı kalkmadı ama öyle tekrarlayan bir sorun değil o yüzden çok kafama takmadım ama sende süreklilik arz ediyorsa göster bir kilitçiye ama iyi güvenilir birisine

« Yanıtla #27 : 15 Temmuz 2008, 11:37:17 »
yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, bunu ustaya gittiğimde gösteriyim en iyisi...