Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: klima çalışmıyor:( klima çalışınca öndeki fanlar çalışmıyor  (Okunma sayısı 24252 defa)

valla ben usta deyilim sadece yaşadıklarımı yazdım sana eğer ustan bozulmuş diyorsa bozulmuştur ama niye bozulmuş neresi bozulmuş bi öğren derim bahsettiğin fan motoru eğer uyarsa tak yapacak birşey yok
kerim_dikmen

arkadaşlar aracım  2004 bora pasific.cumartesiye kadar aracımın kliması güzeldi ama cumartesi yozgata gelirken aracın kliması çalışmaz oldu ve içeriyi soğutmadı.

ben ilk sayfadaki özellikle samet arkadaşın dediklerinden akü üzerindeki sigortaya baktım. 3 adet 30 amp sigorta var ve bir tanesinin üzerindeki tel erimiş. eriyen sigortayı değiştirdim ve aracı çalıştırdım.sonra klima düğmesine bastım içeriye soğuk hava gelmeye başladı.Ama sadece büyük fan çalışıyordu.Küçük olan dünmüyordu.Aracı stop edip küçük fanı elle döndürdüm.Sonra tekrar aracı çalıştırdım klima düğmesine bastım ve küçük fanda  çalışmaya başladı ama sonra ciyak ciyak dedi ve durdu büyük hala çalışmaya devam ediyor ve içeriye soğuk hava üflüyor.

Ayrıca küçük fanın olduğu yerden br yanık kokusu gibi bir koku geldi.Aracı stop ettim ve küçük fanı elle çevirmeye başaldım fan zar zor dönüyor.

Sanırım küçük fan yandı yada başka bişi oldu.Acaba klimayı açınca sadece büyük fan çalışsa araca zarar verir mi?
Eğer zarar vermeyecekse küçük fanı iptal eden bir bağlantı var mı?
Varsa nerede?

Ayrıca fan değişecek olursa verdiğim linkteki hangi fanı almalıyım?

http://www.otoyedekparcaburada.com/index.php?do=catalog/showLabel&labels=5360-2&tp=1
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2012, 13:43:25 Gönderen: liberty »
2004 vw Bora Pasific

biraz önce tekrar çalıştırdım klimayı her iki fanda çalıştı ama yaklaşık 30sn sonra küçük fan ciyak ciyak edip durdu.Elle döndürmeye çalıştım zorlanıyor.Herhalde küçük fan ömrünü doldurdu.

Küçük fanı nasıl iptal edebiliriz?
2004 vw Bora Pasific

liberty elini sokma oraya allah göstermesin bir anda çalışır bak zor kurtarırsın dikkat et.

saol hocam uyarın için araç stop haldeyken elle döndürmeye çalışmıştım.

sanırım kimse bilmiyor hangi fanı alacağımı?

siz yozgatta kime gidiyorsunuz tamire?gencwas a mı?
2004 vw Bora Pasific

gençvas nie die sorma diğer dükkanlara bak 1-2 vw giriyorsa garajlarına gençvas da günde 20 araç ziyaret ediyor aracını iyi biliyorsan ve tanıyorsan git korkma göster hicdeğilse akıl al sonra anlarsın servis iyimiş dersin.  >:D

hocam ben saraykentten çok geldim gittim geçvas a.ben onları sanayideki ilk dükkanlarından bilirim.işlerinin ehilleri olmuşlar.ben trigeri falan onlara değiştirttim 2009 da.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2012, 14:22:47 Gönderen: liberty »
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı üstad06

Otomobil
    Golf IV
  • Volkswagen Türkiye
KLİMA ÇALIŞIYOR AMA BİRİNDEN HAVA GELMİYOR
« Yanıtla #21 : 07 Ağustos 2015, 16:19:40 »
Merhabalar;
2004 GOLF MK4 sahibiyim, klimayı çalıştırdığım zaman sağ taraftaki (şöförün yanındaki koltuk tarafı) havalandırmadan serin havanın gelmediğini fark ettim. Diğer havalandırmalarda herhangi bir sorun bulunmuyor. Bunun neden kaynaklandığı noktasında bir şey diyebilir misiniz, şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Prokizya

Otomobil
    1999 Golf 4
Merhabalar;
2004 GOLF MK4 sahibiyim, klimayı çalıştırdığım zaman sağ taraftaki (şöförün yanındaki koltuk tarafı) havalandırmadan serin havanın gelmediğini fark ettim. Diğer havalandırmalarda herhangi bir sorun bulunmuyor. Bunun neden kaynaklandığı noktasında bir şey diyebilir misiniz, şimdiden teşekkür ederim.

Göğüs içinde ki ayırıcı perdeler takılı olmuş olabilir. Havayı üste vermiyor ise alta veya cam önüne bakın başka tarafa mı veriyor yoksa hiç mi gelmiyor.