Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: KIŞ LASTİĞİ  (Okunma sayısı 12817 defa)

Çevrimdışı acarkan

• Efsaneler Bitmez Sadece Şekil Değiştirir
KIŞ LASTİĞİ
« : 10 Ekim 2008, 15:33:57 »
Arkadaşlar iyi günler benim araç golf 4 otomatik vites. Malum kış geliyor, bana ne tavsiye edersiniz kış lastiği almalımıyım. Tüm vw tutkunlarına teşekkür ederim  :tamamdir

Ynt: KIŞ LASTİĞİ
« Yanıtla #1 : 10 Ekim 2008, 18:10:06 »
Bendede otomatik golf 4 var arkadaşım.Ankarada yaşayanlar bilir İncek'in kışını.Aracımda dunlop  winter sport  3d var ne bi sıkıntı yaşadım nede yolda kaldım.Tavsiye ederim 3 senedir zincir nedir bilmem tavsiye ederim yani  :tamamdir

« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2008, 11:32:43 »
Aslında sıcaklık +7 derecenin altına düşünce sert hamurlu yaz lastiklerinin güvenilirliği azaldığı için kış lastiği kar yağmasa bile kullanılmalı mutlaka, ben 3 yıldır kullanıyorum daha önce zincir tak falan rezillik çekiyomuşuz da haberimiz yokmuş. En kötü kış lastiği bile  kış şartlarında yaz lastiğinden iyidir güvenli sürüş için. Ben bridgestone almıştım tamamen ekonomik sebeplerden dolayı ama yol tutuş, fren mesafesi vs birbirine göre üstün olduğu tarafları var markaların, yeterki bir kış lastiği al..

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2008, 12:13:35 »
http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winterreifen/195_65_R15T/tab.asp?ComponentID=229299&SourcePageID=229332

alman otomobil klubunu test sonuçları.
tavsiyem ultra grip. biraderin araçta var çok memnun. kar yağdığındada test ettik zorlu yollarda.
onun harici pirellinin normal lastiklerini sevmem ama kış lastikleri iyidir.
kuresel ısınma var yaşadığınız yeri bilmiyorum ama çift set lastik kullanıp yaz kış değiştirmek mantıklı.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2008, 12:40:54 »
corrada kardes iyide bunlar almanca :S

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2008, 14:23:48 »
corrada kardes iyide bunlar almanca :S

ben türkçe demedimki  :)
basit olarak değerlendirmek istersen en tepedeki en iyi notu alan.
ama hangi konuda hangi not olduğunu merak edersen net üzerinde onlin çeviri yapan siteler mevcut  :tamamdir

« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2008, 14:38:53 »
ben türkçe demedimki  :)
basit olarak değerlendirmek istersen en tepedeki en iyi notu alan.
ama hangi konuda hangi not olduğunu merak edersen net üzerinde onlin çeviri yapan siteler mevcut  :tamamdir

Belkide en üsteki en iyi notu alan degildir arastırmak lazim

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2008, 14:49:48 »
besonders = özellikle
empfehlen = tavsiye etmek

nicht = değil

sonuç listenın üstündekiler özellikle tavsiye.

orta kısım tavsiye.

alttakiler tavsiye edilmiyor.

ama vaktin varsa araştır biraz daha  ::)

« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2008, 10:24:14 »
o veriler auto@motor sport dergisinin Türkiye baskısında da yayınlandı arkadaşlar, Goodyear, Continental ve Prelli'nin o modelleri oldukça performanslıylı o teste göre..Ayrıca acele etme bence, önümüz kış olduğundan muhtemelen gelecek ay dergiler yine kış lastiği karşılaştırması testi verirler.

Çevrimdışı dnz

« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2008, 12:30:28 »
Arkadaslar benim aracın lastik ebadı 175/80/R14 88H. Buna uygun kar/patinaj zinciri bulamadım. Bu ebadın bir ust ebatı nedir ve de bunu kullanabilir miyim?

« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2008, 20:16:36 »
valla lassanın snoweysimi ne varmıs millet onu öve öve bititemio kullanan arkadas varmı

« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2008, 22:10:13 »
bende bora var 195*65*15 ebatlarında 2 adet kış lastiği aldım lassa snoways era aldım Eraalr bu yıl çıktı bu yılın ürünleri.Ben tavsiye ederim hem fiyat hem kalite olarak..

« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2008, 22:18:59 »
bende geçenlerde 4 tane lastik aldım tanesi 95 ytll den güzel lastikler hosuma gitti hamuru felan yumusak sert degil vakkumlu markasını unuttum ama cok tanındık bir marka degil kısın görecez bakalım karda felan etkili oluyormu ama su an gördügüm kadarıyla eski lastıklerimde biraz gaza bastıgımda paranın tekeri boşa donuyordu :D simdi öyle bir dönme olmuyor ok gibi fırlıyor ama tabi yakıtdada artıs olmustur ölçmedim en son eski haliyle 300 kurus yakıyordu km basına

« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2008, 21:24:51 »
valla lassanın snoweysimi ne varmıs millet onu öve öve bititemio kullanan arkadas varmı

ben kullandım süperdi.o kadar karda zincir falan kullanmadan gezdik durduk.bolu gibi bi yerde bir gün yatmadı araba.