Gönderen Konu: Kış aylarında düşük hararet  (Okunma sayısı 14376 defa)

Çevrimdışı ahko

• Profili Görüntüle
Ynt: Kış aylarında düşük hararet
« Yanıtla #14 : 07 Aralık 2011, 00:54:22 »
slm...
bende de 2001 comf. var.
izmir- istanbul arasında çok nadir 90 ı gördü(hararet olarak).
Direk otabana çıkıp 90-100 ile devam ettim. yokuşlarda 90 oldu sonra düştü.70-80 derece diyeyim.
termostat tan olabilir mi normal mi...

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Aralık 2011, 12:40:45 »
:)))
değil arkadaşım değil, termostat sıkıntılı olsa tümden dengesizleşir.
bu sabah yine deneyini yaptım, kuzey yönüne giderken 70-80 civarında
güneye dönüp giderken 80-90 civatında sabah saat 7'de
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Aralık 2011, 22:25:25 »
arkadaşlar bu sorunun çözümü termostad direk degiştirin aynısı bana oldu degiştirdim şimdi cillop gibi maliyeti 40 50 tl hiç beklemeyin soguk motorla gezmeyin hem çok yakar hemde motor daha çabuk ömrünü tüketir.

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Aralık 2011, 22:30:24 »
sorunun cevabıda termostat devamlı açık kalıyo motor istenilen sıcaklıga ulaşamıyo ulaşamıyıncada soguk kalıyo boşa atdıgınızda yada zorlama olmayın ca hararet direk düşüyo başka bi açıklaması varsa buyrun sizden dinleyelim yine söyluyorum soguk motorla gezmeyin.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Aralık 2011, 22:46:37 »
slm...
bende de 2001 comf. var.
izmir- istanbul arasında çok nadir 90 ı gördü(hararet olarak).
Direk otabana çıkıp 90-100 ile devam ettim. yokuşlarda 90 oldu sonra düştü.70-80 derece diyeyim.
termostat tan olabilir mi normal mi...

muhtemelen termostattan

SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı OZy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Aralık 2011, 23:02:26 »
Aynısı benim başıma da gelmişti, kış aylarında araç çok geç ısınıyordu ve sabit 90km/s civarında gidince hararet 90'ın altına iniyordu, aracı bakıma götürdüğümde servise sordum baktılar termostatın arızalı olduğunu söyleyip değiştirdiler ve problem ortadan kalktı.
Tahminim termostatın kumanda ettiği 3yollu bir vana var. Araç soğuk olduğunda suyu radyatöre göndermeyip arac ısınsın diye devir daim ediyor, araç ısınmaya başladıkça da vanayı açarak radyatöre göndermeye başlıyor. Termostat arızalı olunca da motorun soğutma suyu sürekli olarak radyatöre gittiği için motor gereğinden fazla soğuyor.

Çevrimdışı LF636 YENİDEN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2011, 13:15:19 »
yakın zamanda başımdan geçen bir olay bir hafta önce istanbuldan merzifona geliyodum hararet göstergesi neredeyse hiç kımramadan geldim bir terslık olduğunu anladım fakat soğuk havay verdim birazda.şimgeldiğimde soluğu ustamın yanında aldım galiba termostat açık kaldı hararet hiç yükselmiyo dedim hortumlara falan baktı ve direk ısı sensöründen dedi.aracı bilgisayar bağladık ve ısı sensör arızası yazıyodu.parçayı değiştirdik sorun kalmadı arkadaşlar.şimdi gösterge 90 da çalıkılı kalıyo

Çevrimdışı ozkan golf4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Aralık 2011, 16:36:40 »
arkadaslar gecen bi aksesuar katalogunda dikkatimi cekmisti, bu sorun termostat kaynaklı olabilir ama, cok soguk yerler icin arac hızlı ısınsın ve soguk ruzgardan hemen etkilenmesin diye on ızgaraları kapatan bir kapak var aksesuar olarak yani. logonun oldugu yerdeki bosluklar kapanınca radyatore soguk hava carpmıyor kolay kolay. cok daha hızlı ısınıyor boylece. belki ilgisini ceken olur. ama sabit kapalı yani bu kapaklar. sanırım bmw lerin yeni serilerinde de motor sogukken hızlı ısıtmak ve aerodimayi arttırmak icin on kısımdaki burun deliklerini acıp kapatan kapaklar var. otomatik olarak acılıp kapanıyor yakıt sarfiyatını dusuruyor.

bize de termostata baglı oyle bir kapakcık yapsalar guzel olurmus. taktırırdık.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2011, 16:37:13 Gönderen: ozkan golf4 »