Gönderen Konu: Kararan Dikiz Aynası  (Okunma sayısı 46029 defa)

Çevrimdışı vecihi

• Profili Görüntüle
Ynt: Kararan Dikiz Aynası
« Yanıtla #56 : 07 Nisan 2009, 19:18:36 »
Benim de ayna ömrünü tamamlamış durumda. Yukarıdan 1 cm kadar beyaz aşağısı ise özelliğin adı gibi kararmış durumda ancak net bir şekilde ayna özelliğini korumakta. Benim sorum 1 ay sonra arabanın muayenesi var. Bu şekilde araba sınavı geçer mi ?

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 08 Nisan 2009, 13:43:43 »
abı dıkız aynasıyla muaynenın ne alaksı var merak etme rahat gecer dıkız aynan gosterıyosa sorun yok

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #58 : 08 Nisan 2009, 16:21:56 »
ben bu hafta yaptırdım muayneyi. ilkyardım setin, yangın tüpün, 2 tane üçgen reflektörün olsun. frenlerin  (el freni de dahil) ve farlarında sağlamsa hiçbir sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 16 Nisan 2009, 19:31:13 »
dün bir aynaya 500 lira vermek gb bir çılgınlık yapmadık ve arkadaşın golfe kendimizce çözüm bulduk.
aynayı ön camdan sökmeden ( nedeni aynayı çıkartmaya çalışırken camı çatlatma riski var ) sadece çerçevesini çıkardık sonra içindeki ayna kısmını fişinden ayırdık.
sonra çıkan aynayla birlikte otocamcıya gittik ve çerçeveye göre oto aynasından kestirdik. sadece 5 lira.
aynayı kesen çocuk abi füme ayna bulursanız orjinal gibi olur ışıkta fazla gözü rahatsız etmez. ama bulmak biraz zor olur siz bulursanız getirin ben para almadan kesecem dedi. tabi dururmuyuz bütün aynacıları dolaştık en sonunda birinin elinde sadece 30cm parça kalmış başkada bulamadık zaten aldık onu hemen kestirdik arkasına çift taraflı bant işlem tamam. benim golfle karşılaştırdık orjinali gibi duruyor. gayet şık oldu.
500 lira nerde ; 5 lira nerde  :D

çözüm budur...
quattro

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 17 Nisan 2009, 08:17:40 »
haftaya cumada ben gidiyom şu tüv muayenesine b akalım nasıl geçecek

Çevrimdışı blackjack

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 04 Mayıs 2009, 00:19:47 »
Benim ayna ömrünü tamamlarken aynı zamanda içindeki sıvı akıntı yaptı.

Dikkat edin, ayna bozulmaya başlarken sızıntı da yapabiliyor, bu sıvı asidik bir sıvı ve bütün konsolu bozabilir akarsa...

Almanya e-bay'den 80 Euro'ya çıkmasını aldım, bir kaç kez çalıştı fakat şuan o da kararmıyor, ama ayna içi sıvıda herhangi bir renk oynaması yok...Dümdüz beyaz cam gibi duruyor...
Golf IV

Çevrimdışı colibaly

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 17 Haziran 2009, 08:53:05 »
Arkadaşlar dün aynanın sadece çerçevesini çıkarttım. İçinden çıkan ayna arkasında bir devreyle elektriğe bağlı. Elekrtik girişi soketli soketi söküp aynayı çıkarttım. Baktım iki parçanın birbirine yapışmasıyla oluşan bir düzenekten oluşuyor. Çok fazla zorlamadan dikkatlice 2 aynayı birbirinden ayırdım. Yalnız burada dikkat edin her iki aynaya da birer kablo gidiyor çok kibar olun kopartmayın kabloları. Koparsa da basit bir lehim havyası ile tutturabilirsiniz tekrardan. Sonra ayna içindeki sıvıyı güzelce cam sil ve cam bezi ile temizledim. İki aynayı eskisi gibi birbirlerine tutturup yuvasına oturtup son olarak ta çerçevesini taktım. Şimdi süper oldu. Karartması da son derece güzel çalışıyor. Hiç 500 tl falan vermeyin, servise de götürmeyin. Tüm bunları yapmanız en fazla 15 dakikanızı alacaktır. Yapamayan olursa Ankara'da ayna başına 20 Tl ye yaparım :) Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2009, 08:54:24 Gönderen: colibaly »

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 25 Haziran 2011, 15:46:01 »
yav başka konuda da yazdım yağmur sensörü aynanın arkasında değil. siz hiç camın en alt noktasnda ki siyah filmli bölgeye baktınız mı. orada 4 adet göz var yani yağmur sensörünün alıcı gözleri. aynayla ne alakası var. aynanın arkasına dışardan baktığınızda hiç böyle bir alıcı gibi birşey görüyomusunuz bildiğiniz siyah boşluk yani
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #64 : 28 Haziran 2011, 19:11:44 »
Ferhat arkadaşım.
Çok basit bir şey söyleyeceğim.
Aynanın cama yapıştığı yere kontak ve yağmur sensörü açıkken su dök ve izle  :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı yamyamin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 29 Haziran 2011, 08:49:09 »
Ferhat arkadaşım.
Çok basit bir şey söyleyeceğim.
Aynanın cama yapıştığı yere kontak ve yağmur sensörü açıkken su dök ve izle  :)

Katılıyorum Koray' a Doğru Yöntem...:))))