Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kararan Dikiz Aynası  (Okunma sayısı 45896 defa)

Çevrimdışı AKBEY77

• 1.6 comfortline - sunroof-otomatik-
Kararan Dikiz Aynası
« : 05 Haziran 2007, 23:26:20 »
dikiz aynam hakkında birşeyler sormak istiyorum. Kendinden kararatmalı aynan çalışma prensibi nedir. nasıldır?
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 00:06:42 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı SkY

Ynt: Kararan Dikiz Aynası
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2007, 23:33:05 »
vallahi çalışma prensibini bilmiyorum ama bendeki bozuldu ve yenisi 480 ytl artı işçilik...yani çok pahalı:(
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 00:07:01 Gönderen: G60 »
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

Çevrimdışı AKBEY77

« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2007, 23:35:30 »
vallahi çalışma prensibini bilmiyorum ama bendeki bozuldu ve yenisi 480 ytl artı işçilik...yani çok pahalı:(
peki nerden anladın bozulduğunu.sağlamı nasıl ki. bilmiyorum soruyorum çünkü galiba benimkide arızalı.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 00:06:58 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2007, 23:39:26 »
peki nerden anladın bozulduğunu.sağlamı nasıl ki. bilmiyorum soruyorum çünkü galiba benimkide arızalı.

normalde gece arkadan dikiz aynasına ışık vurduğunda ayna kendi kendine kararır..gündüzleri de normal ayna gibidir..yani normal aynalarda elle yapılan gece gündüz ayarını bu aynalar otomatik olarak kendileri yaparlar...bende ise artık geceleri sadece aynanın üst kısmı kararıyor alt kısmı ise bozulduğu için gündüz modunda yani daha parlak kalıyor...zaten baktığınızda dikiz aynası dalga dalga görünüyori....
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 00:06:55 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı AKBEY77

« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2007, 23:44:58 »
normalde gece arkadan dikiz aynasına ışık vurduğunda ayna kendi kendine kararır..gündüzleri de normal ayna gibidir..yani normal aynalarda elle yapılan gece gündüz ayarını bu aynalar otomatik olarak kendileri yaparlar...bende ise artık geceleri sadece aynanın üst kısmı kararıyor alt kısmı ise bozulduğu için gündüz modunda yani daha parlak kalıyor...zaten baktığınızda dikiz aynası dalga dalga görünüyori....
ozman benimkide arızalı. alt taraf sarımsı.üst taraf açık beyaz.:( peki neden arızalandı acaba
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 00:06:52 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2007, 23:50:22 »
ozman benimkide arızalı. alt taraf sarımsı.üst taraf açık beyaz.:( peki neden arızalandı acaba

evet büyük ihtimalle sizinkide arızalı...valla benimki bir gece önce sağlamdı kendi kendine gidiverdi:) yapcak bişi yok ya öyle idare etcez yada dediğim gibi bugün sordum servise 480 ytl artı işçilik karşığı yaptırcaz..ben biraz yedek parçacıları araştırcam fiyatlar konusunda burdan sizede haber veririm daha uygun bir fiyata bulursam..
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 00:06:49 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2007, 19:37:01 »
Hımm hdi ya öyle bi özellik mi var bizim arabalarda..?? Ben hiç dikkat etmedim.. Babamda diyodu bu ayna ne güzel gösterio gece hiç göz almıyo diye:)

Benim araçta ta wardır dimi?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2007, 19:39:47 »
Aynanın altında ufak sensör gibi bir şey varsa yuvarlar vardır. ;)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı AKBEY77

« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2007, 21:09:32 »
evet büyük ihtimalle sizinkide arızalı...valla benimki bir gece önce sağlamdı kendi kendine gidiverdi:) yapcak bişi yok ya öyle idare etcez yada dediğim gibi bugün sordum servise 480 ytl artı işçilik karşığı yaptırcaz..ben biraz yedek parçacıları araştırcam fiyatlar konusunda burdan sizede haber veririm daha uygun bir fiyata bulursam..
ii yi olur teşekkür ederim.aslında fiyat olarak en uygun yerler aksaraydır. hiç tanıdığın varmı?.
baya merak ettim çünkü .çalışıyormu,* normalmi diye.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2007, 23:31:31 »
Aynanın altında nası bişe olcak ben anlamadım :) 8)

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2007, 23:41:11 »
ii yi olur teşekkür ederim.aslında fiyat olarak en uygun yerler aksaraydır. hiç tanıdığın varmı?.
baya merak ettim çünkü .çalışıyormu,* normalmi diye.

tanıdığım yok ama her dükkana girer sorarım mutlaka fiyatını almak için..sonuçta ne kadar ucuza alsak o kadar kardır..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2007, 23:41:47 »
Aynanın altında nası bişe olcak ben anlamadım :) 8)

Anlatması zor, bak dikiz aynasına aynanın dış plastiği sütünde alt ortada bir küçük nokta sensör gibi bir şey bulunur.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2007, 23:43:11 »
Hımm hdi ya öyle bi özellik mi var bizim arabalarda..?? Ben hiç dikkat etmedim.. Babamda diyodu bu ayna ne güzel gösterio gece hiç göz almıyo diye:)

Benim araçta ta wardır dimi?

1.8 ler highline donanımlı olduğu için var...yani aslında bendeki comfortline da olupta sende olmayan hiç birşey yok öyle söyleyeyim..eksiğin yok fazlan var:)

« Son Düzenleme: 06 Haziran 2007, 23:44:25 Gönderen: G60 »

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #13 : 06 Haziran 2007, 23:48:24 »

resimde tam görünmüyor ama aynanın alt kısmında minik bir delik var,ışığı algılayan sensör orada..