Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kapıdaki küçük ışık :)  (Okunma sayısı 10327 defa)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Kapıdaki küçük ışık :)
« : 31 Mayıs 2007, 01:45:10 »
Arkadaşlar kilit mandalının yanındaki küçük kırmızı ışık ne anlama geliyor? Ben kumandayla 1 kere kitledigimde yanmıyor. 2.kere bastıgımda bi korna sesi 4.lülerim yanıyor ve ardından da o ışık devreye giriyor.. Yani nedemek istiyor?? :)

:d

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Kapıdaki küçük ışık :)
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2007, 01:58:03 »
O ışık alarmın devrede olup olmadığını gösteriyordu sanırım.

Alarm da darbede çalışmıyor, belirli şeylerde çalışıyor. Araç tekerlerinin yerden kesilmesi, yabancı anahtar ile kurcalama, çalıştırılan elektronik aksamlar falan filan.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2007, 00:27:42 »
arkadaslar hiç alarmın ötüğünü duyan goren oldumu

« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2007, 08:20:16 »
evet arkadaşlar birkere aracın içinde iken alarmı devreye sokmuşum kazara sonrada anahtarı kontağa taktığımda deli gibi çalmaya başladı çalışıyor tahminimce imbi ile ilgili anahtarı tanımadı alarm açıkken.
kırmızı ışık aracı kapatınca tevreye giriyor bir kaç saniye sonra.
bu arada aranıza yeni katıldım aşık olduğum dört kasa golf sahibi oldum 2000 model 1.6 oto.

« Yanıtla #4 : 20 Haziran 2007, 15:01:23 »
merhabalar,
ben de aranıza bugün katıldım.1 hafta önce 2000 model otomatik. bir comfotline aldım.
Kırmızı ışık konusunda, benimki kapıları kilitleyince yanmaya başlıyor.
Yalnız arabanın kilidini açıp da belirli bir sure arabayı açık tutarsam kapılar kendiliğinden kilitleniyor.
Bu normal galiba değil mi?
Saygılar..

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 20 Haziran 2007, 16:14:40 »
Arabayı uzaktan kumanda ile açıp 30 saniye içinde kapılardan biri açılmaz ise, araba tekrar kendi kitler güvenlik için...
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #6 : 20 Haziran 2007, 16:24:47 »
merhabalar,
ben de aranıza bugün katıldım.1 hafta önce 2000 model otomatik. bir comfotline aldım.
Kırmızı ışık konusunda, benimki kapıları kilitleyince yanmaya başlıyor.
Yalnız arabanın kilidini açıp da belirli bir sure arabayı açık tutarsam kapılar kendiliğinden kilitleniyor.
Bu normal galiba değil mi?
Saygılar..

g60 ın da dediği gibi normaldir tamamen..
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #7 : 20 Haziran 2007, 16:34:15 »
Ya benim o kırmızı ışıgım neden cok zayıf yanio? Bazen de normal yanio?? ::)

« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2007, 20:31:31 »
Alıntı
Arabayı uzaktan kumanda ile açıp 30 saniye içinde kapılardan biri açılmaz ise, araba tekrar kendi kitler güvenlik için...

Arabayi aciyorum icine oturuyorum. Kapıyı kapatsam da kapatmasam da kontağa takmazsam anahtarı kendiliğinden kapanıyor.
Bu normal mi?

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2007, 21:22:08 »
Normalde sen uzaktan kumandayla açarsın kapıları, eğer 30 saniye boyunca kapıyı açmazsan kendi kitler. İçine oturup kapıyı kitleyip tekrar açarsan aynı şey.

Sanırım sende 30 saniye içinde kapıyı açsanda gene kitliyor. Bu normal değil.

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #10 : 21 Haziran 2007, 10:49:16 »
Kapıyı açrsan kilitlememesi lazım. Peki sol kapını açtgında tavan lambasını yakıyor ve park.ların yanarken kapı açık olunca bip bip diye ötüor mu? Eğer ötmüyorsa üzgünüm sol kapı kilidin bozulmuş.

« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2007, 10:52:28 »
Kapıyı açrsan kilitlememesi lazım. Peki sol kapını açtgında tavan lambasını yakıyor ve park.ların yanarken kapı açık olunca bip bip diye ötüor mu? Eğer ötmüyorsa üzgünüm sol kapı kilidin bozulmuş.

Tavan lambasının yanması, far uyarısının ötmesi kilitle kesinlikle alakalı değil Emre, o tamamen kapı boşlugundaki devre acıp kapayan switch ile ilgilidir,Switch bozuk olsa diger kapılardada kitlenmeme değil, direkt otomatik kitlenme sorunu olur.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2007, 10:54:13 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2007, 17:13:11 »
Alıntı
Eğer sol kapı ile beraber başka bir kapı daha açık kalırsa birşey olmuyor.
Yani tek kapı açık kalmıcak.Uzaktan kumanda ile açınca 30 sn içinde kitliyor dediğiniz gibi.
Onun dışında ben kapıyı açınca iç lamba da yanmıyor.Onun da mı ayarı bozuk acaba?
Saygılar...

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2007, 17:47:57 »
Sadece sol ön kapı ise o kapının bağlantılarında bir problem var demekki.