Gönderen Konu: kapı kollarını boyuyorum..  (Okunma sayısı 29210 defa)

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
Ynt: kapı kollarını boyuyorum..
« Yanıtla #56 : 19 Ocak 2009, 11:04:36 »
arkadaslar bende acele beklıyorum??? soyma ısını neylle yapıyorsunuz ??

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 19 Ocak 2009, 11:12:26 »
ben ıslak bir bezle soymuştum.
zımparayla soyarsanız boyamak zorunda kalırsınız.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 19 Ocak 2009, 11:37:27 »
arkadaşlar soyma işlemini ıslak mendille yada kolonyalı pamuk ile yapmanız gerekmektedir,eğer alt kısmında herhangi bir derin çizik yoksa boyamanıza kesinlikle gerek yok,bardaklık kısmını da aynı şekilde soyabilirsiniz..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 19 Ocak 2009, 14:21:19 »
saol tesekurler

Çevrimdışı kumita45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 19 Ocak 2009, 23:43:39 »
tşk....
1--->Doğan SL 93 Turkuaz Yeşili
2--->Tipo SLX 95 Gri
3--->Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 96 Alfa Kırmızısı 4--->Fiat Albea 1.2 16V HL Speedgear 2002 Gümüş Gri 5--->Volkswagen Golf IV 1.6 Comfortline 98

Çevrimdışı kumita45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 21 Ocak 2009, 16:06:49 »
merhaba arkadaşlar bugün ön kapı kollarını söktüm ve sadece üzerindeki tabakayı çıkarttım eskisine göre mükemmel oldu ama yinede yakın zamanda kesinlikle boyayacağım fotoğraflarla paylaşıyorum önceki sonraki ve söküm aşamasını sökmeyen arkadaşlara yardımı olabilir belki diye düşündüm...?

2--->Tipo SLX 95 Gri
3--->Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 96 Alfa Kırmızısı 4--->Fiat Albea 1.2 16V HL Speedgear 2002 Gümüş Gri 5--->Volkswagen Golf IV 1.6 Comfortline 98

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 21 Ocak 2009, 16:12:47 »
ellerine sağlık çok güzel olmuş, böyle cesur arkadaşları kutluyorum ve ayakta alkışlıyorum  :sevgi:
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 21 Ocak 2009, 19:13:42 »
kardeş tabakayı sökmek için ne kullandın?

Çevrimdışı kumita45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 21 Ocak 2009, 23:16:48 »
önce kolanyalı mendil ile başladım yanlız çok yavaş ilerliyor ve zorlandım, daha sonra ıslak bulaşık süngeriyle devam ettim daha seri oldu yanlız sünger aşırı olmasada çiziyor arkadaşlar haberiniz olsun biraz sabırlı olup ıslak bezle yada ıslak mendille bastırarak çıkarırsanız çizilme sorunu yaşamazsınız ama çok zor oluyor hatta çok yoruyor....:)))..... ben sonucu görünce yorgunluğuma değdiğini anladım....
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2009, 23:19:24 Gönderen: kumita45 »
2--->Tipo SLX 95 Gri

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 24 Ocak 2009, 12:24:19 »
abi ellerıne saglık valla senı super olmus bıızmkı bunu yarısı kadar deforme degıl ben boyamayı dusunuyodum vazgectım soyucam :D kapı kollarını cıkarması zor oldumu .???  ya bıde benım kapı ıclerındekı doseme/bez ıyıce yavsadı saldı kendını ıgrenc gosteryo arabayı zaten deformede omus kapı ıcı dosemelerını yaptıran arkadaslar varmı???

bıde yaptırmak ıstesem kaca gelır bı fıkrınız ??? ve ızmırde ıyı bı dosemecı varmı bıldııgnız???

Çevrimdışı kumita45

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 25 Ocak 2009, 00:28:41 »
ben ilk defa hiç bilmeden çıkardım ve ikisi sadece 10 dk. sürdü sağ tarafı çıkarırken düz tornavida kulan ve ucuna bir bez geçir deforme etmesin resimde görüldüğü gibi sağ taraf iki parçadan oluşuyor üstteki parça geçmeli olarak duruyor alttaki parça ise beş adet vida ile döşemeye monteli, sol tarafa gelince tamamen geçmeli yine tornavidayı alt taraftan sokarak yavaş yavaş yukarıya doğru kanıttırarak çıkarabilirsiniz tek dikkat etmeniz gereken kapıyı kapatırken tuttuğunuzda avcunuzun tam içinde kalan üzüeri noktalı bölüm kapı kolundan ayrı bir parça bir kısım tırnaktan kurtardıktan sonra bu parçayı önce sökmeniz gerekecek zaten yavaş yavaş sökerken ne yapmanız gerektiğini çözeceksiniz...inşallah yardımcı olabilmişimdir...yoksam kafa mı karıştşrdım...:)
2--->Tipo SLX 95 Gri

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 25 Ocak 2009, 14:17:52 »
ben ilk defa hiç bilmeden çıkardım ve ikisi sadece 10 dk. sürdü sağ tarafı çıkarırken düz tornavida kulan ve ucuna bir bez geçir deforme etmesin resimde görüldüğü gibi sağ taraf iki parçadan oluşuyor üstteki parça geçmeli olarak duruyor alttaki parça ise beş adet vida ile döşemeye monteli, sol tarafa gelince tamamen geçmeli yine tornavidayı alt taraftan sokarak yavaş yavaş yukarıya doğru kanıttırarak çıkarabilirsiniz tek dikkat etmeniz gereken kapıyı kapatırken tuttuğunuzda avcunuzun tam içinde kalan üzüeri noktalı bölüm kapı kolundan ayrı bir parça bir kısım tırnaktan kurtardıktan sonra bu parçayı önce sökmeniz gerekecek zaten yavaş yavaş sökerken ne yapmanız gerektiğini çözeceksiniz...inşallah yardımcı olabilmişimdir...yoksam kafa mı karıştşrdım...:)
cok tesekuur ettım abı cok acıklayıcı b,ve guzel anlatım... ya su kapı içi dosemelerı hakkında bılgısı olan varmı arkadaslar???