Gönderen Konu: kapı kollarını boyuyorum..  (Okunma sayısı 29274 defa)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
Ynt: kapı kollarını boyuyorum..
« Yanıtla #28 : 18 Aralık 2008, 10:42:11 »
öncelikle iki tane düz uçlu tornavidanın uç kısımlarına bez yerleştirerek kapı kollarının plastik aksamlarını çıkardım ancak çok dikkatli olun plastik aksamlar çok hassas bez parçasının tornavidanın ucundan ayırmayın..daha sonra söktüğüm parçaları sıfır numara zımpara ile en az 20-25 dk sürttüm,eğer derin çizikler varsa ve tırnağınızla dokunduğunuzda çıkıntı olduğu belli oluyorsa o kısmı iyice zımparalayınız,biraz zahmetli oluyor ancak sıfır numaradan başka zımpara kullanmayınız,diğerleri şekilini bozabilir,zımparalama işlemi bittikten sonra parçaları birgüzel yıkadım ve tekrar yaş zımpara ile biraz daha uğraştım,parçaları kuru bir bezle kuruladım ve yarım saat tamamen kurumasını bekledim,boyama işlemi yaparken parçaların sabit durması çok önemli ve parçanın boyanırken heryerine sıkılması da çok önemli ve arkadaşlar parçayla boya spreyi arasında en az 30 cm mesafe olmasına özen gösterin çünkü boya akabiliyor, ve tercihim sprey boyayı "mat siyah" olanından alın,boyama işlemini birer saat arayla iki defa uygulayın,herkese kolay gelsin,biraz sonra sprey boyanın resmini çeker yollarım..iyi çalışmalar..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı Gerge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 18 Aralık 2008, 11:01:43 »
Kaya, iyi iscilik ve iyi anlatim... Tesekkurler, hepimizin ortak derdiydi...

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 18 Aralık 2008, 11:13:25 »
Kaya aslında güzel olmus ama ben becerebilirmiyim diye düşünüyorum :D

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Aralık 2008, 15:15:48 »
     bence isteyen herkes becerebilir,çok kolay ve zevkli bi uğraştı..
     yakın olsaydı birlikte yapardık,yardımcı olurdum sizlere..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 18 Aralık 2008, 18:29:12 »
elıne saglık ama resımlı anlatım ısterızzz  ;D ;D ;D

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 18 Aralık 2008, 20:10:11 »
arkadaşlar kapı kollarına zarar vermek istemiyor iseniz biraz daha zahmete girebilirsiniz o kollar normalde geçmedir kol kapıya monteli iken üst kısma gelen bölümde bir tırnak mevcut
bu tırnak kapının iç tarafında kalır ulaşmak için kapı iç döşemesinin alt taraftaki 2 adet civatasını sökmelisiniz daha sonra kapı döşemesini çekerek gecme klipsleri kapı şasesinden ayırın (biraz sert olabilir ama fazla yuklenmeyin)
döşeme tamamen cıkmayacaktır cunku bahsi gecen kapı kolunun döşeme üstünde kalan kısmının üst ve alt tarafında olmak üzere 2 adet civatada daha vardır (ama bunları görebilmeniz için boyamak istediğiniz parcayı cıkarmalısınız)
yapmanız gereken ise döşeme aralandıktan sonra üst taraftan içeri doğru bakmak
kapı kolunun,döşemenin iç kesiminde kalan ve boyamak istediğiniz parcayı tutan tırnağı görceksiniz uzun bir tornavida ile bastırısanız döşemenin ön tarafında zorlanmadan çekerek çıkarabilirsiniz
kolay gelsin  ;)
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2008, 20:24:04 Gönderen: g_vg »

Çevrimdışı erdener59

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 19 Aralık 2008, 00:47:58 »
çok güzel eline sağlık kayacım gerçekten iyi iş çıkartmışsın bende arabama böyle bakımlar yapmak istiyorum ama bu aralar olmaz evlencem para lazım düğüne kadar idare etsin beni artık  ;D :D :) ???

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 19 Aralık 2008, 11:34:11 »
arkadaşlar kapı kollarına zarar vermek istemiyor iseniz biraz daha zahmete girebilirsiniz o kollar normalde geçmedir kol kapıya monteli iken üst kısma gelen bölümde bir tırnak mevcut
bu tırnak kapının iç tarafında kalır ulaşmak için kapı iç döşemesinin alt taraftaki 2 adet civatasını sökmelisiniz daha sonra kapı döşemesini çekerek gecme klipsleri kapı şasesinden ayırın (biraz sert olabilir ama fazla yuklenmeyin)
döşeme tamamen cıkmayacaktır cunku bahsi gecen kapı kolunun döşeme üstünde kalan kısmının üst ve alt tarafında olmak üzere 2 adet civatada daha vardır (ama bunları görebilmeniz için boyamak istediğiniz parcayı cıkarmalısınız)
yapmanız gereken ise döşeme aralandıktan sonra üst taraftan içeri doğru bakmak
kapı kolunun,döşemenin iç kesiminde kalan ve boyamak istediğiniz parcayı tutan tırnağı görceksiniz uzun bir tornavida ile bastırısanız döşemenin ön tarafında zorlanmadan çekerek çıkarabilirsiniz
kolay gelsin  ;)

abiguzel anlatmısınnn ama ben anlamadım ;) benımde korkum cıkarttıktan sonra bıdaha takamassam... resim varmı???

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 19 Aralık 2008, 11:38:59 »
çıkarmakta, takmakta çok basit.
yalnız işin ilmini bileceksiniz. öyle döşemeyi falan sökmeye gerek yok.
çıkarırken kolların tırnağını kırıp veya bi tarafına zarar verdikten sonra boyamanın bir anlamı yok.

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Aralık 2008, 11:41:20 »
çıkarmakta, takmakta çok basit.
yalnız işin ilmini bileceksiniz. öyle döşemeyi falan sökmeye gerek yok.
çıkarırken kolların tırnağını kırıp veya bi tarafına zarar verdikten sonra boyamanın bir anlamı yok.

iste buyuzden korkuyorum tırnakları kırılırsa bıseye yaramıcak...

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 23 Aralık 2008, 09:27:21 »
göğüs kaplamasında ve kapı kolları kısmında bulunan yumuşak bi plastik aksam var,tırnağımızla kazıyınca çıkan kısım,çoğumuzda çok çirkin bir görünüm sağlıyordur eminim..arkadaşlar ıslak mendille çok güzel çıkıyor ve çok güzel bir görünüm sağlıyor..en kısa zamanda eski ve yeni resimleri yollarım,kararı siz verirsiniz ;)

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Aralık 2008, 15:26:16 »
hocam ben uyguladım ama pek beceremedim galiba. hoş görünmedi. zımpara izleri kaldı, gerçi sıktığım bota parlak siyah belki bir katta mat siyah sıkarım belki düzelir bilemiyorum

Çevrimdışı Eldorado

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Aralık 2008, 21:41:05 »
Selam kaya_01,
Elinize sağlık, eminim çok güzel olmuştur. madem boyadınız, size bir tavsiyede bulunacağım, arabayı yıkamaya götürdüğünüzde çok dikkat edin, kimyasal maddeler sürmesinler, boyaya zarar veriyor, çok kötü görünüyor. Nereden biliyorum? Benim de arka sigara küllüğünde soyulma izleri vardı, çıkardım, zımparaladım çok güzel bir boya attım ve taktım süper oldu. İlk yıkatmaya gittiğimde bir baktım boya bozulmuş, çok kötü bir görüntü. Hemen yıkayan adama sordum, neyle sildin diye, kokulu bir madde gösterdi. Ben de biraz sürdüm bi baktım boya daha da kötü oldu. Yani madem boyadın, bence kimyasal birşey sürme.
Ben şimdiki alkım olsa sadece üzerindeki üstteki mat kısmı tırnağımla kazırdım, alttan parlak sert plastik çıkıyor, o çok daha temiz görünüyor, zımpara boyaya da gerek kalmıyor. Çok sert bir darbe gelmedikçe birşey de olmuyor.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 29 Aralık 2008, 09:13:21 »
selam "eldorado" kardeşim..
uyarıların için çok teşekkür ederim,henüz böyle bir temizlik yaptırmadım,elimden geldiği kadar aracımı kendim temizlemeye özen gösteriririm, ve hiçbir yıkamacının da benim kadar detaylı ve güzel temizleyemeyeceğini düşünürüm, boyadığım kısımları nemli bezle siliyorum ve şimdiye kadar bir sorun görmedim,belki de boyayı iki kat attığım için daha dayanıklı oldu..