Gönderen Konu: Golf IV kople boyama hakkında yorumlarınız ltf  (Okunma sayısı 9811 defa)

Çevrimdışı alebartz

• Profili Görüntüle
Golf IV kople boyama hakkında yorumlarınız ltf
« : 23 Ocak 2009, 12:13:29 »
Merhaba,

98 1.8 highline aracımın boyası gerek yaşı gerekse de daha önceden boyanmış parçalarındaki özensiz ve kalitesiz işçilik  sonucu lokal bölümlerde matlaşmış durumda ve bazı yerlerden ufak ufak saydan kabuk (muhtemelen vernik) atmaktadır. Ayrıca tavanda ve yan kapıda ufak çapta vuruk ve göçükte var.

Aracımdan genel anlamda memnunum. Çok büyük sorun yaşamazsam heralde en az 3-4 sene daha kullanırım. Ancak boya ve kaportayla iligli sorunlar rahatsız ediyor. Komple dış boya ve elden geçirme konusunda fikir ve önerileriniz var mı? Ben komple boya olayından açıkçası fikir olarak hiç çekinmiyorum ama yapan usta, işçilik ve kalite noktasında ciddi endişelerim var. İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz servis veya usta varsa, paylaşırsanız sevinirim.

Tüm Golf IV' cülere selam ve saygı...

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV kople boyama hakkında yorumlarınız ltf
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2009, 13:13:38 »
Ankara'da olsan seni göndereceğim bi yer vardı. 2 parça için komple sol tarafı boyattım. Ama usta ciddi kaliteli bi adam. Dört dörtlük oldu,param olsa komple boyaya sokasım geldi arabay, fabrikadan çıksa bu kadar çıkamazdı heralde :D Nokta hata yok,parası piyasaya göre çok az yüksek ama fazlası ile değer. Eğer iyi bi boya ustası bulursan boyat derim.

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2009, 14:50:21 »
arkadaşım aracının rengini yazmamışsın bana kalırsa daha fazla benimsediğin  renk varsa  aracın renginide değiştir mesela refleks grisi var 2003 sonrası çıkmıştı
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2009, 14:55:29 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2009, 15:59:34 »
Boyatınca satarkende sıkıntı olur kimi anlamıyor diyorki araba mı devrik niçin tamamen boya var

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2009, 19:32:39 »
benimde aklımda öyle bi konu var yaza doğru düşünüyorum
arkadaşlar yorumlarda fiyatta geçerseniz çok iyi olur  ;)

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2009, 20:36:04 »
bir arabada boya olmasının sorun olduğu başka bir ülke yoktur herhalde yani arabaların vuruk çarpık boyasız astarsız yollarda gezmesi orjinalliğinin bozulmasından dahamı  önemli sanki
bu orjinallik sevdası nedir allah aşkına sonuçta karşımızdaki bir metal yığını ona haddinden fazla mı değer veriyoruz evimizin orjinalliği bozulmasın diye kimse boyamamazlık yapmaz ama arabada boya olunca neden sorun oluyor kaza gecirme riski var diyemi

arkadaşım sen boyat hatta rengide değiştir sonuçta araban 2007-2008 model değil ne yapacan turşusunumu kuracan
tarihli bir fotoğraf makinasında cek fotoları boyanırken bir daha çek boyandıktan sonra bir daha çek alan adamada gösterirsin
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2009, 20:37:54 Gönderen: cesimoglu »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2009, 21:24:35 »
benimde aklımda öyle bi konu var yaza doğru düşünüyorum
arkadaşlar yorumlarda fiyatta geçerseniz çok iyi olur  ;)

Parça başına 150 lira vermiştim ben.2 parça boyanacaktı sol tarafı komple boyattım. Tabi arabada kapılarda filan ayarsızlık,düşüklük varsa,dalga varsa onlarda düzeltileceği için fiyat değişiyor. Ama bildiğim iki usta var,biri kaportacı biri boyacı zaten beraber çalışıyorlar aldıkları araba ip gibi çıkıyor. Zaten adamlara BMW'cilerle Mercedes'çiler gidiyo. Ben arabay bıraktığımda  ustanın elinde 2 Calibra,1 adet 2006 A4,1 adet X5,2 adet E90 kasa (son kasa 3 serisi) vardı :D

Çevrimdışı alebartz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ocak 2009, 00:27:13 »
Arabamın rengi kırmızı... Ne kırmızı olarak geçiyor bilmiyorum ama o dönemde A3 lerde de kullanılan opak kırmızı...

Açıkçası renk değişikliği düşünmüyorum ama öceden de belirttiğim gibi komple boyama fikrine hiç de soğuk değilim... Hem yaşı itibariyle hem de üzerindeki problemlerden dolayı bence tek çözüm... 10-11 yaşındaki bir arabayı 3-4 sene daha kullanmayı düşündüğüm için satarken ki çıkabilecek soru ve sorunlar da çok önemli değil...

İstanbul'da yok mu usta servis önerisi olan??? Bir de tek tek parça işi ile komple boya maliyeti hesaplamak ne kadar doğru olur??

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ocak 2009, 00:41:38 »
98 model aracın komple boyalı olması bence sorun yaratmaz.Ki aracın bakımı zor olan renklerden biri.Aracının kaportasında bir sıkıntı yoksa kapı içleri ve motor içi hariç 1500 YTL gibi bir fiyata boyatabilirsin.Tabi işçiliğe göre bu fiyatlar artar azalır ama açıkcası adam akıllı bir işçiliğin ederi budur.Tabi ek maliyetlerinde olacak kapı çıtaları sökülünce deforme oluyo sökülmeden boyanması zaten başlı başına yalnış.Bunlarıda göz önünde bulundurmalısın.İstanbul da tavsiye edebileceğim ustalarım var ama dükkanın durumunu bildiğimden komple boya için uzun bir süre aracın orda kalır o yüzden düşünürmüsün bilemem.

Çevrimdışı g_vg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ocak 2009, 11:34:47 »
bi kaç ay önce sanayide ufak bi işim olmuştu o sırada sormuştum bi yere
eger aracta kaporta yoksa 1000 lira civarında tutar demişlerdi
tabi kalite ve zaman olarak bişey diyemicem ama ordada ne hikmetse son model araclar vardı
benim aklımda birde şöyle bişey var
güvenilir bir yer olması lazım sonuçta aracınızı bırakıyosunuz ve sizin olmadığınız zamanlarda diğer aksamlarda olaki değişiklik olsa bundan bihaber olcaksınız

Çevrimdışı alebartz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2009, 12:10:16 »
98 model aracın komple boyalı olması bence sorun yaratmaz.Ki aracın bakımı zor olan renklerden biri.Aracının kaportasında bir sıkıntı yoksa kapı içleri ve motor içi hariç 1500 YTL gibi bir fiyata boyatabilirsin.Tabi işçiliğe göre bu fiyatlar artar azalır ama açıkcası adam akıllı bir işçiliğin ederi budur.Tabi ek maliyetlerinde olacak kapı çıtaları sökülünce deforme oluyo sökülmeden boyanması zaten başlı başına yalnış.Bunlarıda göz önünde bulundurmalısın.İstanbul da tavsiye edebileceğim ustalarım var ama dükkanın durumunu bildiğimden komple boya için uzun bir süre aracın orda kalır o yüzden düşünürmüsün bilemem.
Hellhound, usta isim ve iletişim bilgilerini alabilir miyim? Ayrıca sadece dış kaporta düşünüyorum... motor içi ve kapı içlerine gerek yok...
teşekkürler

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2009, 16:34:29 »
Arkadaslar ben başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim boyatırsınız boyatmazsınız sizin bileceginiz iş. Satarken gerçektende sıkıntı oluyor düşük fiyatdaki arabalarda neyse ama biraz pahalı arabalarda adam kuşkulanıyor. Kendinizi alıcı yerine koyun mutlaka sizlerde kuşkulanırsınız azıcıkda olsa kendinize sorarsınız :)
Ama cesimoğlu arkadasımızın dedigi gibi fotograflarını cekersen belki sorun olmaz...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2009, 16:38:20 »
Arkadaslar ben başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim boyatırsınız boyatmazsınız sizin bileceginiz iş. Satarken gerçektende sıkıntı oluyor düşük fiyatdaki arabalarda neyse ama biraz pahalı arabalarda adam kuşkulanıyor. Kendinizi alıcı yerine koyun mutlaka sizlerde kuşkulanırsınız azıcıkda olsa kendinize sorarsınız :)
Ama cesimoğlu arkadasımızın dedigi gibi fotograflarını cekersen belki sorun olmaz...

fosılcı dogru soluyo bu kusku hepımızde oluyo... ama ıyı bı kaportacınız varsa arabayı komple baktırısınız boyanın keyfe kedermi atılgı yada  kazalı dıyemi atıldıgı cıkar ortaya ama foto cekmek te iyi bı fıkır 

Çevrimdışı HellHound

• Muharrem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2009, 18:09:43 »
Adım Muharrem Steampowervh@hotmail de msn adresim.Dediğim servis K.çekmecede burdan bi kaç arkadaşta gördü zaten mekanı temiz işçilikleri var fiyat konusundada yardımcı olabildiğim kadar olurum.