Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kaloriferlerde sorun  (Okunma sayısı 4909 defa)

kaloriferlerde sorun
« : 26 Eylül 2007, 17:37:38 »
Herkese SLM arabanın kalorifer kısmı ortadaki yanyana 2 gözden tıkır tıkır ses geliyor onuda boş verin buralardan kima ve
fan kapalı iken hava geliyor bu normalmi gaza basıyorum sanki klima fanı 1. devirde gibi 4 gözden hava girişi oluyor ayar sıcakta ise sıcak soğukta ise soğuk bir yerde patlak delik olabilirmi sanki önceden fanı açmadığım zaman buradan hava girişi yoktu. biri deneyip bana yazsın sanki aracın seside arttı onun haricinde fan normal çalışıyor.klimada normal ama ses beni deli ediyor sanki ortaki gözlerin içinde nohut tanesi var tıkır tıkır tıkr :o
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Ynt: kaloriferlerde sorun
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2007, 17:43:56 »
Merhaba. Benim aracın kalorifer sistemi de, 1. ve 3. konumları aynı seviyede çalışırken, 2. konum hiç çalışmıyor. Bana kalırsa aracının kalorifer ayarı, sürekli 1.konumda açık kalıp, kapanmıyor olabilir. Açılıp bir bakılması gerekli gibi, en sağlıklısı serviste kontrol ettirmen olacaktır.

« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2007, 19:59:55 »
merhaba dostum senin sorunun fan kontrol ettiğin devir düğmesinden olabilir yani tamamen varsayım ama
eğer o 4 kademeli şalter mantığı ile çalışıyorsa kontakları kirlenmeden dolayı geçirmiyor olabilir belki onun değişmesi senin sorununu çözebilir gerçekte sistemi hiç bilmiyorum yanlış fikir vermeyim

benim sorunum farklı kalaorifer tamamen kapanıyor yani fan duruyor bu hava gelişi sanki kalorifer borularında bir delik varda oradan sızıyor gibi hızlandıkça artıyor kaloriferi açtığımızda soğuk yada sıcak
hava girişi için açılan bir kapak yada conta vs olabilirmi acaba kaloriferi kapatsakta o kapanmıyor gibi
bir şey bu kalorifer kapalı olduğunda sizlerde azda olsa gözlerden hava girişi varmı ona göre servise gidicem biri yazarsa sevinirim ???

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2007, 23:35:13 »
Bende de var o hava girişi normal bence..  :sevgi:

« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2007, 15:12:07 »
Selam,
Bildiğim kadarıyla fan kapalı olsa da bütün arabalarda seyir esnasında bir miktar hava girişi olur, kullandığım her arabada gördüm ben bunu diyebilirim. Hatta şuradan eminin, uzun yolda ayaklara doğru yönlendirme yaptığımda fan açık olmasa bile bir süre sonra ayaklarım yanmaya başlıyor ve cama doğru çeviriyordum veya biraz soğuğa doğru alıyordum. O sebeple bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yanlız üfleme gibi veya kıtırtı varsa onların olmaması lazım, havalandırmaya birşey kaçmış olabilir. ızgaraları yanlarındaki düğmelerden kapatınca da ses geliyor mu? 

« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2007, 01:45:44 »
herkese slm pc deki arızadan dolayı uzun süredir foruma bakamıyordum özlemişim valla :sevgi:
elderadonun bahsettiği gibi sizlerdede aynı ise sorun yok demektir ses halen var bazen tıkırtı geliyor
ancak alıştım herhelde çok rahatsız etmiyor şimdilik bir müdahale düşünmüyorum çünkü ıstma ve
soğutma klimada herhangi bir şey yok maaşallah :tamamdir