Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalkışlarda agır kalıyor yardım  (Okunma sayısı 8507 defa)

kalkışlarda agır kalıyor yardım
« : 02 Ekim 2008, 12:45:48 »
arkadaslar 2001 comfort 1.6 8v arabam kalkıslarda biraz ağır kalkıyor..daha dogrusu kuzenimdeki 2003 editiion 1.6 16v golfunu dun sürdüm anında arac kalkıyor..sizce benim aracın debriaj ayarındnan mı kaynaklanıyor yoksa valfleri farklı diie mi?? aynı zamanda mubarek bayramınız kutlu olsun..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
Ynt: kalkışlarda agır kalıyor yardım
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2008, 01:31:06 »
valfle alakası olacağını düşünmüyorum.
çünkü 8V motorun alt devirlerde ivmelenmesi, 16V den daha iyi diye biliyorum.

« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2008, 08:57:21 »
Birol doğru söylüyo, 8v alt devirlerde, 16v ise üst devir ve hızlarda daha ataktır, benim aracımda 2001 1,6 8v,  kalkışlarda gayet seri, muhtemelen mekanik bir engel vardır senin arabanda.

« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2008, 19:31:00 »
yakında genel bakıma sokacam arabayı..valften degilse sanırım debriaj gazı gec algıladıgı icin gec kalkıyor kalksılarda?

« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2008, 19:32:20 »
debriyaj seti veya ateşlemede problem olabilir

« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2008, 08:59:55 »
Baskı balataları aşınmış olabilir.

« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2008, 17:21:19 »
debriyaj balatası değişecek kardeş

« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2008, 16:50:16 »
kardeş bende arabayı yeni aldıgımda aynı şikayette bulunmuştum sitede mevcut zaten.arabamı agır bakımını yaptırdım
baskı balata,triger seti,bujiler,filtereler,lastikler,kelebek bogazı temizliği falan araba şimdi oldu efsane  :)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2008, 17:25:51 »
kardeşim baskı balatan sanırım 1 - 2 de sıyırmaya başlamış. Baskı - balatayı değiştir. ondan sonra seni kimse yakalayamaz. SR motor her zaman için diğer motorlara kafa verir.

« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2008, 21:23:36 »
benimki de 2001 8 v aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum . kalkışlarda diğer arabalar beni geçiyor ama 3 ten sonra araba sanki daha iyi hızlanıyor. serviste baskı balatada sorun yok dediler. hatta arabada bi şey yok sapasağlam dediler ama kalkışlarda benim eski broadweyden farkı yok hatta o daha iyiydi. ama broadweyde 200 basmıyordu işte.

« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2008, 08:35:50 »
arkadaslar 2001 comfort 1.6 8v arabam kalkıslarda biraz ağır kalkıyor..daha dogrusu kuzenimdeki 2003 editiion 1.6 16v golfunu dun sürdüm anında arac kalkıyor..sizce benim aracın debriaj ayarındnan mı kaynaklanıyor yoksa valfleri farklı diie mi?? aynı zamanda mubarek bayramınız kutlu olsun..

katalizatör tıkanmış olabilir...içindeki madde yerinden oynadı yada kırıldıysa aracın çekişi düşer...

evet çevreyi az da olsa kirletecektir...kabul ediyorum...ama kat iptalini şiddetle tavsiye ederim.

ancak dilerseniz yakın zamanda adana ya geleceğiz...isterseniz görüşelim ve aracınıza chip tuning uygulayalım...beğenmezseniz işlem iptal edilir ve herhangi bir ücret ödemezsiniz...

« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2008, 13:44:33 »
katalizatör tıkanmış olabilir...içindeki madde yerinden oynadı yada kırıldıysa aracın çekişi düşer...

evet çevreyi az da olsa kirletecektir...kabul ediyorum...ama kat iptalini şiddetle tavsiye ederim.

ancak dilerseniz yakın zamanda adana ya geleceğiz...isterseniz görüşelim ve aracınıza chip tuning uygulayalım...beğenmezseniz işlem iptal edilir ve herhangi bir ücret ödemezsiniz...

« Yanıtla #12 : 25 Aralık 2008, 13:45:20 »
tam olarak neyden bahsediyorsunuz
biraz daha açar mısınız

« Yanıtla #13 : 26 Aralık 2008, 00:40:54 »
sufi sanırım kat iptali yaptıgında arabanın yakıtıda artacak bence gerek yok :D