Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalkışlar ağır kalma  (Okunma sayısı 10864 defa)

kalkışlar ağır kalma
« : 08 Şubat 2008, 13:48:22 »
mrb arkaşdaşlar bende yeni bir golf aldım 2000 model,81000 de.alıralmaz siteye üye oldum.golf güzel araba ama kalkışlarda biraz ağır kalıyor gibi yada bana öyle geliyor daha önce megane kullanıyordum kalkışlar daha seri idi.golfde normal olan bir durum mu yoksa baskı balatadan olabilirmi.konu hakkıda bana yardımcı olabilirmisiz.ilginiz için şimdiden tşk ederim. :)

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
Ynt: kalkışlar ağır kalma
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2008, 16:39:33 »
öncelikle hoş geldin. iyi günlerde kullan. aracını ve kendini otomobilim bölümünde resimlerle tanıtabilirsin.
emin değilim ama, elektronik gaz pedalı var sanırım aracında. tepkileri biraz geç olabilir.

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2008, 16:41:52 »
kullanmadan görmeden bir şey demek doğru olmaz.
ama aldığın aracın sınıfı , ağırlığı gücü belli.
neye göre ağır neye göre hızlı..
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2008, 16:51:50 »
çok doğru dedin abi, ama cordobada aynı şeyi bende yaşıyorum.
tabi kıyasladığım bir önceki dizel aracım olan accent crdi. :)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #4 : 08 Şubat 2008, 17:38:49 »
 Ahmet hoşgeldin ve hayırlı olsun.Arkadaşında dediği gibi görmeden bişey söylemek doğru olmaz.Çünkü bahsettiğin problemin birçok sebebi olabilir. :)
03.06.2005

« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2008, 22:31:02 »
Hoş geldin öncelikle hiç magene kullanmadim ama benim golf  kalkişta gayet seri  daha önce kullandigin magene özellikleri daha iyi olabilir onla kıyaslama.

« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2008, 22:36:28 »
hoş geldin aramıza :sevgi: :sevgi:

« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2008, 22:47:40 »
Hoşgeldin. Allah kaza vermesin.

« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2008, 08:42:41 »
hayırlı olsun
hoş geldin aramıza :saygılar

« Yanıtla #9 : 09 Şubat 2008, 12:01:58 »
benim golf kalkışlarda uçuyor ama tabi elektronik gaz olduğundan tepkisi biraz geç olabilir sanırsam servisler onu bilgisayardan düzeltiyor
Büyük imza...

« Yanıtla #10 : 25 Temmuz 2008, 12:03:25 »
Merhabalar Ahmet...Bende 3 ay önce 2001 comf.aldım.100.000 kmde.Arabaya birkaç değişiklik yaptım ve aldığım sonuç güzel.Lastikleri değiştirdim.Komple egsoz uygulaması yaptırdım.Hava filtresi yaptırdım.ve şu an araba 1.vitesde gaza bastığında çıldırıyor.2.vites biraz zayif ama 3.vites güç veriyor sana...Bide arabaya gaz taktırdım.normal de 180-190 yakıyor bu araçlar fakat benimki 250-240 civarında tüketiyor.Bu da ekstralardan kaynaklanıyor.Ama gidiş çok iyi.Focus-astra yetişemiyor ki golf 5 bile geçemiyor seni.Bide gaz'da kullanıyorsun.

« Yanıtla #11 : 25 Temmuz 2008, 14:11:47 »
Spor hava filtresi uygulamalari 1. viteste araci nefes aldirma konusunda cok etkili oluyor.Aldiginiz arac 2. el bir arac ve muhakkak bazi sorunlari vardir.Gaz yememe problemi olabilir.Bujilerinde sorun olabilir, kurum kaplamis olabilir vs...Hava filtresi eskimis olabilir.Genel bir bakima girdiniz mi bilmiyorum ama spor hava filtresi uygularsaniz hem cok guzel bir ses alirsiniz hem de aracini 1. viteste cok daha atik olur..

Araciniz hayirli olsun, aramiza hosgeldiniz.

« Yanıtla #12 : 25 Temmuz 2008, 15:44:29 »
GOLF ağır bir araba kim nederse desin ve bana kalırsa 100 bg bu araba tam sınır değer sanki 110-115 olsa kasanın hakkını verecek gibi,ayrıca bu ağır kalkmalarda debriyaj balatasıda etkili olabiliyor örneğin titreme yaparak kalkış yapıyorsada yine aynı sorundur........

« Yanıtla #13 : 25 Temmuz 2008, 17:42:45 »
Golf, peugeot ve diğer arabalara göre kalkışta biraz zayıf kalıyor. Ama ikinci vitesten sonra da diğer araçlara göre daha iyi bir performans gösteriyo.