Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kac km daha gider?  (Okunma sayısı 22798 defa)

kac km daha gider?
« : 01 Eylül 2007, 14:57:04 »
herkese slmm arkadslar 1.6 comfortlinem varr sormak istedigim sey benzın  bitmeye  basladıgında ve göstergesi yandıgında arac daha kac km yol alırr?

Ynt: kac km daha gider?
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2007, 15:00:12 »
herkese slmm arkadslar 1.6 comfortlinem varr sormak istedigim sey benzın  bitmeye  basladıgında ve göstergesi yandıgında arac daha kac km yol alırr?

Golf kitapçığında bu durum yazar, POLO kullanma klavuzunda benzin uyarı ışığı yandığı anda 7 litre benzinin kaldığını bildirir, Asfalt eğiminin sıfır olması koşulu ile.

« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2007, 16:34:58 »
ewt bencede en az 70 km falan yol yaparsın

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2007, 18:00:50 »
Ya bide yedek depo var diyorlar eğer o da dolu olursa daha uzun bir yol yapabilirsin. Çünkü o yedek depo göstergeye yansımıyormuş..

« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2007, 22:25:51 »
Ya bide yedek depo var diyorlar eğer o da dolu olursa daha uzun bir yol yapabilirsin. Çünkü o yedek depo göstergeye yansımıyormuş..
Ben de geçenlerde merak edip o yede depoyu forumda arkadaşlara sormuştum. O yedek depo değilmiş. genleşme pey deposuymuş. Yani benzinle doldurmak sakıncalı. Pololar yaklaşık 100 km gider diye biliyorum ışık yandıktan sonra. Ama işimi  şansa bırakmayı sevmem... :tamamdir

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2007, 00:18:59 »
Bende ışık yok :o

« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2007, 00:23:23 »
denememek lazım. benzin aldığımız yerler çok güvenli değil. benzin biterken motor aksamını da bitirir :'(
gaz ver...

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2007, 01:15:43 »
Yedek depo deilse neden mandal var orda.. 7 litre genleşir mi 55 litrelik depo ???

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2007, 01:39:52 »
Yahu gene başa mı döndünüz. Adam niye yedek depo diye bir şey yapsın. Onun yerine 5 10 litre depoyu daha geniş yapmak varken. Millet benzin genleşmesi az olsun, paramın hakkıyla benzin alayım diye gecenin en soğuk saatlerinde benzin alır, siz hala yedek depo bilin orayı.

Oranın amacı genleşmeyi amorti etmek, depo havalandırmasını sağlamak vs.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2007, 01:55:49 »
bu konu yine hortlamış ;Darkadaşlar konu açılıyor soru soruluyor bilen arkadaşlarımızda bilgilerini aktarıyorlar yalnız konu kısa süre sonra yine konuşulmaya başlıyor...sizler inanın konuda hortlamasın diye ferit amcayımı getirip yazdıralım illaki :D mantıken düşünürseniz zaten bilgisini aktaran arkadaşların yazdıklarının doğru olacağını anlarsınız...lpg tüpleri %80 dolar bu sınırda samandıra gazın girişini keser...kalan %20 genleşme ile alakalı güvenlik içindir...benzinde bunun olmaması mümkünmüdür ki bir çok benzin deposu plastiktir...benzinin genleşme oranı %12 lerde diye hatırlıyorum buda 55 litrede 7litreye yakın sonucu veriyor zaten...

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2007, 02:32:46 »
Ben periyodik olarak ayda 1 kere hortlatıyım bu konuyu :D

« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2007, 07:56:04 »
en son ben hortlatmıştım ama tartışmanın manası her 50 km bir güzel benzilik bulunuyor  birde köküne kadar kullanıp pislikleri kullanmamak gerekiyor normar koşulladrda her araba için 60 km çivarı ikaz lambaşından sonra

« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2007, 16:34:50 »
lamba yandıktan sonra 57km gittim. Denendi onaylandı yani.  :tamamdir

« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2007, 17:06:23 »
lamba yandıktan sonra 57km gittim. Denendi onaylandı yani.  :tamamdir

Aracın dizelse gider  ;)