Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: içeriden kapıları kilitleme  (Okunma sayısı 9321 defa)

içeriden kapıları kilitleme
« : 04 Mayıs 2007, 00:03:16 »
Arkadaşlar içeriden kapıları kilitlemek üzere düğmeye bastığımda kapıların hepsi kapalıyor ama aradan yarım saniye geçmeden arka sağ kapı kilidi kendiliğinden açılıyor. Bu konuda bilgisi veya fikri olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Çevrimdışı SkY

Ynt: içeriden kapıları kilitleme
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2007, 09:34:57 »
kapı içindeki kilit mekanizmasında sorun olabilir,kapı kapanmadığını algılıyorsa geri açılıyordur belki..aklıma böyle bir sorun geldi:) uyduruyor da olabilirim..çünkü benim de sol ön kapı da kilit bozuk kapı açık bile olsa kendini kapalı algılayıp kendi kendine kitliyor kapıları..
Life is easy;eat & sleep and FLY!!!

« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2007, 21:03:29 »
kapı içindeki kilit mekanizmasında sorun olabilir,kapı kapanmadığını algılıyorsa geri açılıyordur belki..aklıma böyle bir sorun geldi:) uyduruyor da olabilirim..çünkü benim de sol ön kapı da kilit bozuk kapı açık bile olsa kendini kapalı algılayıp kendi kendine kitliyor kapıları..

bence doğru, kapı kilitli olmazsa kilitlenmiyor çünkü...Araba herhangi bir nedenle kapının açık olduğunu düşünüyor ise kapıyı kilitlemez...
Yalnız bir soru sorucam, bu olay sadece içeriden kilitlemede mi oluyor? Dışardan kilitlediğinde aynı kapı yine açılıyor mu?

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2007, 22:01:26 »
ya çok enteresandır ki dışardan kilitlendimi içerden hiç bir şekilde açılmıyor kapılar...(tecbübeyle sabittir:))

« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2007, 23:50:46 »
o kilit
ya çok enteresandır ki dışardan kilitlendimi içerden hiç bir şekilde açılmıyor kapılar...(tecbübeyle sabittir:))
o merkezi kilit sisteminin bir özelliği.. Eğer kumandadan kapama tuşuna bastıktan sonra, belirli bir süre içinde ( ne kadar bir süre olduğunu hatırlamıyorum) tekrar kapama tuşuna basarsanız bu özellik ortadan kalkar ve kapılar içeriden açılabilir, dışardan açılmaz hale gelir...

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2007, 23:53:22 »
o kilit o merkezi kilit sisteminin bir özelliği.. Eğer kumandadan kapama tuşuna bastıktan sonra, belirli bir süre içinde ( ne kadar bir süre olduğunu hatırlamıyorum) tekrar kapama tuşuna basarsanız bu özellik ortadan kalkar ve kapılar içeriden açılabilir, dışardan açılmaz hale gelir...

vw security :D
bu nedenden dolayı hırsız arabamın içine camdan girio :D

Çevrimdışı SkY

« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2007, 01:44:47 »
vw security :D
bu nedenden dolayı hırsız arabamın içine camdan girio :D

tabi o işin kolay kısmı oluyo :D :D :D

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2007, 00:48:25 »
Tabiki önemli olan Kapıyı açıp girmek  8)

« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2007, 21:33:42 »
arkadaşlar kapı bu sorunu sadece içeriden kapatmada veriyor dışarıdan kilitlemede sorun yok

« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2007, 17:34:08 »
ayni sorun bende de wardi benim sol arka kapi kapanip aciliodu.. goturdum maslak sanayide bi kilitciye 5-10 dakkada yaptı kapiyi icten sokup yapti.. 80 ytl verdim yannis hatirlamiosam.. kaziklamis olabilirler pazarlik yaparsin :D yada baska yerde daha ucuza yaptirirsin.. her kilitci yapar zannedersem.. onemli bi sorun diil yane..

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #10 : 29 Mayıs 2007, 18:26:15 »
ya arkadaşlar benimde sol kapım açıldıgını algılamıyor. Tavan ışıgı kapı kenarındaki lambayı yakmıyor. İçeriden kilitledigimde ise geri açıyor sol kapıyı.. Ne yapmalıyım????

Çevrimdışı ayhan66

• kişinin değeri ne aradığıdır.
« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2008, 13:04:54 »
selam arkadaşlar aynı sorunla ben de karşılaştım ve ilk olarak servise gittim merkezi kapı kilidi bozulmuş değişmesi lazım dediler. fiyat dedim 210 ytl +işçilik. ben de sanayiye ustama gittim çok basit bir sorun dedi zamanla kilitlerdeki swichler bozuluyor ondan dedi. hatta zamanla kapı altlarındaki küçük ışılar ve farlar açık kaldığında gonk sesi de kesildi hepsi aynı sorundanmış ve 35 ytl'ye yaptı bir süre böyle devam etti ama şimdi gene bozuldu arkadaşlar haberiniz olsun.

Çevrimdışı Dr_EmrE

« Yanıtla #12 : 23 Şubat 2008, 15:35:53 »
neymiş sorun tam olarak o swich.de ?? benim kapıda wardı sorun , kilidi deiştirmiştim komple

« Yanıtla #13 : 23 Şubat 2008, 17:28:04 »
sigortaları bi kontrol ettirin
Büyük imza...