Gönderen Konu: İç Dikiz Aynasında Akma  (Okunma sayısı 13392 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
İç Dikiz Aynasında Akma
« : 25 Haziran 2011, 11:14:14 »
Slm Arkadaşlar. Bu üzücü olay dün başıma geldi. artık akma diye mi tabir ediliyo tam bilmiyorum ama otomatik kararan iç dikiz aynamın orta yerinde bir normal bölge kalıyo artık orası kararmıyo. dün akşam işten çıkıp eve giderken arkadan gelen bi aracın farının gözümü alması sonrası farkettim durumu. buna bir çözüm var mı :(
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

• Profili Görüntüle
Ynt: İç Dikiz Aynasında Akma
« Yanıtla #1 : 25 Haziran 2011, 14:59:51 »
arkadaşlar az önce bir yere gitmek için aracıma bindim ve ayna şu an itibariyle komple akmış durumda. ayna artık alüminyum folyo nasıl gösterirse öyle gösteriyo. normal ayna gibi bile değil yani. napacaz :(

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2011, 17:06:55 »
sonunda içindeki sıvı aynanın altından çıkmaya başladı. kağıt mendille baya emdirdim içindekini çok az birşey kaldı. sanırım açıp temizlemek gerekiyo. bu ön çerçeve açılıyor mu. çıkma bulabilirmiyiz ki orjinal?

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Haziran 2011, 17:15:48 »
arkadaşım hemen o aynayı çıkar. iç plastiğe akan varsa hemen suyla temizle. plastiği bile eriten tahrip ediciaşındırıcı bir sıvı o. ben çıkardım 2 gün önce benimki de aktı. sadece doğuşta var yenisi ve 604 tl. gerek yok içine renkli bir ayna kestir tak bu kadar. uğraşma.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2011, 17:20:06 »
yağmur sensöründen bahsetmişsin diğer konuda. yağmur sensörü dikiz aynasıyla birlikte gibi duran cama yapışık alanda. onu sakın sökme. aynaya giden oval kapağı ortasından ayırarak çıkar. iki adet metal klipsi iki adet düz tornavida yardımıyla sensörü sallamadan aynayı çıkart. aynaya giden fişi de çıkart. sakın sıvıyı dökme ortalığa. dökülürse hemen sil temizle ıslak mendille. aynayı çıkardıktan sonra  içini açmak için tornavidaları aynayı tutan plastiğe geçir ayır. ayna içinde iki adet ayna var ikisi arasında sıvı var sıvıyı çıkarmak için aynaları ayır üzerine dökme sakın sıvıyı boşalt gitsin.. alttaki aynanın yerine renkli bi cam kestir tak. fişini takma gerek yok.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2011, 17:21:49 Gönderen: golge »
../__________ ___\..
       my golf is my passion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2011, 18:03:42 »
anladım teşekkür ederim. öyle damlayacak kadar akmadı. altta belliydi sıvının oraya biriktiği aynayı eğince sol alt köşesinden sızdı bende hepsi boşalsın diye öyle bekledim. kağıt mendili de dayadım baya emdi. az kaldı içinde. olmazsa dediğin yöntemle söküp temizliyecez. diğer konularda da sendin galiba füme ayna kestirdik diyen yanlış hatırlamıyorsam. aynı yöntemi deneyecez artık. hurdacılara filan sormak lazım çıkma bulabilirmiyiz orjinalini acaba diye ama neyse idareten dediğin gibi yaparım. teşekkür ederim. ama orjinal hali çok güzeldi sarı ışıkları bile beyaz halde gösterip bide kısıyodu çok üzüldüm. aracımın önü iş yerindeyken sürekli güneşe bakıyodu ondan mı oldu acaba. paraya kıyıpta orjinal alırsam bi daha güneşe karşı koymayayım.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2011, 21:19:17 »
güneşten evet. güneşten sonra aktı benimkide
içindeki tesisatı aynalarıyla birlikte komple attık bugün yerine renkli ayna kestirdim para da vermedim. avrupa forumlarında okuduğum kadarıyla herkes bu aynayı değiştirip normal ayna yapıyormuş. benim hiç dikkatimi çekmemişti karardığı felan ama renkli kestirince zaten orjinal gibi oldu.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2011, 21:23:28 Gönderen: golge »
../__________ ___\..
       my golf is my passion