Gönderen Konu: Araçta Bulunan Harici Sesler Yardım !!  (Okunma sayısı 4140 defa)

Çevrimdışı Owuth

• Profili Görüntüle
Araçta Bulunan Harici Sesler Yardım !!
« : 25 Mart 2009, 10:32:41 »
Arkadaşlar !! Sorunum seyir halinde gelen harici sesler.. !! Özellikle Arkada kapılardaki kilit lerden geldigini keşfettim .. Yani o yuvarlak plastik seyir halindeyken bi tıkırtıya sebebiyet veriyor.. NAsıl bi çözüm önerirsiniz .. Teşekkürler

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: Araçta Bulunan Harici Sesler Yardım !!
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2009, 14:36:38 »
Açıkcası bunların çözümü yok.Şimdi kapının içini açtır orayı düzelttir desem kapı içi sökülüp takıldıkça orası da zamanla deforme olacak.
Tr yollarında bir aracın içinden tıkırtı sesi gelmemesinin ihtimali yok.Yeri geliyor 30 cm lik çukurlara giriyoruz.Arnavut kaldırımı denilen yollardan gidiyoruz vs. vs. Bunlarda yapılabilecek birşey yok.Sıfır km araç alsanız dahi en geç 1 sene sonra ondan da ses gelecektir.En iyisi müziğin sesini biraz açmak bu tıkırtıları duymanıza engel olabilir :)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2009, 18:21:57 »
arcının teyibini aç desek   ;D  :)
   kapı kilit karşılına bir kaç tur yani orjinal kalınlığına gele kadar izole bant sarabilirsin..
 geçici prati bir çözümdür aslında kilit karşılığınızı değiştirmeniz gerekmektedir ..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2009, 23:40:21 »
arcının teyibini aç desek   ;D  :)
   kapı kilit karşılına bir kaç tur yani orjinal kalınlığına gele kadar izole bant sarabilirsin..
 geçici prati bir çözümdür aslında kilit karşılığınızı değiştirmeniz gerekmektedir ..

:)
Bugun kilidi degistirir yarin konsoldan ses gelir, diger gun baska yerden vs... Bunlar bitmez ki...Bariz belli olan seyler tabiki birnevi kontrol altina alinabilir de tr yollarinda yapacak pek bir sey yok.En iyisi muzik sesi baska alternatif yok :)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2009, 08:39:32 »
bu araçlarda sessizliği dinleyerek,sükunet içinde hiçmi araç kullanmayacağız,hepmi zımbırtı çalacak? :)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı Owuth

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2009, 11:13:07 »
Çözümler için teşekkürler bende yalnızsam eğer müziğin sesini açıyorum !! Ama değilsem kulağıma hep  o ses geliyor !!  yada düz bi yolda ise acaba burada da gelecekmi diye dinliyorum   >:D :-[ biliyorum galiba ben fazla titizim!! Neyse !! Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.. Ve yolların bozukluğu konusunda çok haklısınız..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2009, 11:18:39 »
Çözümler için teşekkürler bende yalnızsam eğer müziğin sesini açıyorum !! Ama değilsem kulağıma hep  o ses geliyor !!  yada düz bi yolda ise acaba burada da gelecekmi diye dinliyorum   >:D :-[ biliyorum galiba ben fazla titizim!! Neyse !! Öneriler için teşekkürler arkadaşlar.. Ve yolların bozukluğu konusunda çok haklısınız..

Stabilite zeminde sıcak asfaltta sesler geliyorsa ve nerden geldiğini bulabildiyseniz izalasyon maddeleri ile çözümü gerçekleşir ve düzgün yollarda aracınız gayet sessizleşir.
Benim yukarda demek istediklerim genellikle bozuk satıhlı, çukurlu, mıcırlı, tırtıklı yollardan gelen seslere yönelikti.Bunlara yapılabilecek birşey yok, araç titreşim halinde doğal olarak plastik sesi yapacaktır.Fakat aynı durum sıcak asfalt için geçerli değildir.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2009, 11:22:04 »
Otobanda çıt çıkmadan gitmesi lazım :D
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı Owuth

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2009, 21:51:05 »

Mutabıkız düz yolda bi sorun yok .. Yanıtlar için teşekkürler