Gönderen Konu: hararet düşmesi ---termostat değişti düzeldi---  (Okunma sayısı 9889 defa)

Çevrimdışı fatiherun

• Profili Görüntüle
Ynt: hararet düşmesi
« Yanıtla #14 : 17 Şubat 2015, 13:31:56 »
termostatı değiştir kardeşim :) arabam golf IV değil III kasa Gti ama ben yakıt farkını gördüm ;)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2015, 01:30:18 »
Arkadasin sorunu termostattan olmayabilir. Termostat bozuk oldugunda hararet 60 a bile cikmiyor dip seviyelerde oluyor. Valla bendede buna benzer bi sorun var cozemedim bi turlu. Hararetim sehir icinde falan normal sabit kaloriferim tabiri caizze alev atiyor cok sukur ama tutupta uzun yola cikayim havada 0 da 1 derecede olsun. Hararetim 90 a sabit degilde 90 in altindaki cizgiyle 90 arasinda gidip geliyor. Ayni termostat sorunu gibi dusuyor ama iki kere termostat degistim hatta oradaki flansi komple cikardim hava verdim sagindan solundan mi kaciriyor diye yok kacirmiyorda. Sebebinide cozemedim neydendir bilgisi olan var ise yardimci olursa sevinirim.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2015, 09:12:22 »
benim aynı sorunum termostad değişince çözüldü...şehiriçinde sıkıntı yoktu ama şehirdışında hararet ibresi yerinden kalkmıyordu.

Çevrimdışı bermuda24

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Mart 2015, 21:40:28 »
sağolun arkadaşlar yardım için tamirciye götürdüm banada sizin dediğiniz gibi termostat değişeceğini söylediler toplam 100tl ye sorunu halletik şuan sorunsuz aracım

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: G0LF MK IV 2bin1 1,6 SR Lpg White
Ynt: hararet düşmesi ---termostat değişti düzeldi---
« Yanıtla #18 : 09 Mart 2015, 00:51:02 »
sağolun arkadaşlar yardım için tamirciye götürdüm banada sizin dediğiniz gibi termostat değişeceğini söylediler toplam 100tl ye sorunu halletik şuan sorunsuz aracım
dostum 100 liraya ne yapmış altı üstü bi termostat.
ben de geçen hafta değiştirdim. behr marka 20 termostat 30 işçilik= 50,00
hemde özel vw servisi
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #19 : 09 Mart 2015, 22:11:59 »
Geçmiş olsun evet biraz fazla yazmışlar gibi geldi ama denize düşen yılana sarılıyor. Geçen tanıdıkta güya benden klima motoru rulmanı değişimi için 200 tl aldılar. Çıktıktan sonra rulmanın fiyatını sordum 20-25 tl di :) 100 tl işçilik desek 75 tl klima gazı vs. diye yazdılar işte.

dostum 100 liraya ne yapmış altı üstü bi termostat.
ben de geçen hafta değiştirdim. behr marka 20 termostat 30 işçilik= 50,00
hemde özel vw servisi

Geçen sene benden 60 tl aldılar :)
« Son Düzenleme: 09 Mart 2015, 22:15:57 Gönderen: Prokizya »

Çevrimdışı newdal

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: volkswagen golf
« Yanıtla #20 : 21 Ağustos 2015, 00:16:36 »
arkadaşlar benimde başıma geldi motor soğukken bile arabayı çalıştırır çalıştırmaz fan çalışmaya başlıyordu  hararet Allahtan 90'ı geçmiyordu, bugün termostatı değiştirdim. (80 tl termostat+40 tl işçilik)şimdilik normal.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Ağustos 2015, 11:15:01 »
benim poloda başıma gelmişti ordan biliyorum ankaraya giderken uzun yolda hararet düşüyor radyatörün önüne gazete gererek düzelttim bu seferde yavaşladın mı hararet çıkıyordu değiştirmiştim ve kurtuldum.