Gönderen Konu: günün ilk marşı ve yaşanan problemler  (Okunma sayısı 7872 defa)

Çevrimdışı lazkopat

• Profili Görüntüle
günün ilk marşı ve yaşanan problemler
« : 17 Kasım 2018, 20:25:26 »
merhaba değerli form üyeleri,

aracım 2000 model AGR motor 1.9 TDI  hararette dalgalanmadan dolayı yaza girerken nisan 2018 orjinalini bulamadığımız hararet müşürü ile termostatı değiştirdik ve hararet ibresi 90 da çakılı kalmaya eskisi devem etti

ancak Kasım 2018 havaların soğumasıyla araç ilk marşta çalışmamaya başladı faat gün içerisinde hiç sorun çıkarmıyordu; kızdırma bujilerini teste gerek kalmadan takım olarak değiştim orta halli denen akü değişti. ancak sabahları ilk marşta  ki genelde iki ısıtma yapmama rağmen araç gıy gıy gıy gıy gıy uzaya biliyor - bazende iki ısıtma ile tek gıy da benzinli gibi çalışıyor.

109 nolu röleyi elimle tutuyorum tık hissediliyor sabahları mazot hortumuna bakıyorum geri salma boşluk vs. yok  termostat ile hararet müşürü değiştirmeden önce benzinli gibi çalışan araç gitti başka araç geldi sanki;

ustaların yorumları; kurum bağlamış,mazot pompası,enjektör,avans diyenler oldu Pc arıza kaydı yok bu problemleri yaşayanlardan veya bilenlerden bilgi paylaşımı beklemekteyim deneme yanılma yöntemlerinden mk1 kasa aracım da çok çekmiştim.

Çevrimdışı lazkopat

• Profili Görüntüle
Ynt: günün ilk marşı ve yaşanan problemler
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2018, 09:00:21 »
merhaba,
0 derece ile 8 derece arası sabah ilk kontak açıldığında kızdırma rölesi 1 tık çalışıyor ve 2 tık kızdırmalara elektiriği kesiyor araç benzinli gibi çalışmakta ancak bazen röle de tık sesi yok elle tutuluyor yine yok bu problemi çözen varmı değerli üyeler
hararet müşürü kablosu mu şanjıman şase kablosu mu yağ müşürü mü dış sıcaklık ölçen müşür mü   nereye bakalım.
herkese hayırlı günler

Çevrimdışı genccdrnn

• Profili Görüntüle
Ynt: günün ilk marşı ve yaşanan problemler
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2018, 18:07:53 »
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler...