Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV Klima, Sıcaklık ve Fan modları Yeri  (Okunma sayısı 8165 defa)

Golf IV Klima, Sıcaklık ve Fan modları Yeri
« : 27 Şubat 2010, 03:08:50 »
Golf IV Klima, Sıcaklık ve Fan modları Yerinde zemin Işığım Çalışmıyor bazen uzun yolda gece fanları degistirmek fan degerini hizli yavas almak istiyorum ama ister istemez karistiriyorum ve elim gözüm orda oluyor yoldan ayriliyorum buranin işiklari için ne yapabilirim arıza nerdedir ? Eger orda Led ışıklar var ise Tamiri varmıdır, Fikir verirseniz sevinirim yarın sökecegim teyp almıştım yeni söktüm hazir sökmüşken orayada bir el atayim diyorum ???

Çevrimdışı golf_4

• Otomobil
    Audi A3 S-LİNE
Ynt: Golf IV Klima, Sıcaklık ve Fan modları Yeri
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2010, 17:25:26 »
ortadaki kısmı sanırım sıcaklık seviyesini arttırdıgın yer...onu pense yada karga burunla çek(tabi pensenın arasına yumusak bir parça bez koy çizmesin) ordan çıkçak ufak bir ampulu var degıstır ..tamadır geçen hafta benimde ampul kesti degiştirdim
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2010, 17:25:46 Gönderen: golf_4 »
Vorsprung Durch Technik

« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2010, 20:43:23 »
senin dedigin imkansiz bugun ön döşü komple söktüm ve neyin ne oldugunu biliyorum simdi bana çok iyi akil verecek biri lazim elektrik konusunda, yardımlarin icin saol.

Çevrimdışı golf_4

• Otomobil
    Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2010, 21:52:32 »
senbilişrsin dostum ben kendım yaptım dıyorum daha ne soyleyım ..istedıgıne sor ..

o sıcaklık ayar dugmesı çektıngınde gelıyor...ama dıjıtal klıma ise tabiki oyle degıldır..onu bilmiyorum
Vorsprung Durch Technik

« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2010, 22:25:20 »
ya o degil tamam orayi cözdük tamam diyelim, ac dügmesine basinca yada iç dış hava degisim dügmesi var onlarin ufak ledi var onlar yanmıyor onuda gectik diyelim torpido gözünün herseyi saglam ama acinca işigi yanmiyor yane orda bir elk sorunu var sanirim ben o yüzden dedim. :-\

« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2011, 11:16:51 »
ya arkadaşlar birşey soracağım benim araçla 2-3 saat yol gidiyorum hemde bu sıçaklarda gösterge hep 90 da duruyor anacak ben bu arabanın daha fan açtığını hiç görmedim..bu araçın fanı başka yerde de ben mi görmüyorum :)

« Yanıtla #6 : 18 Eylül 2011, 12:18:09 »
arkadaşlar piyasadaki golf 4 lerin %80 ininin büyük fanı bozuk oluyor.
araçlar çift fanlı olduğu için biri bozulsada diğeri idare ediyor, ama birgün sıcak bir şehir trafiğine takılırsanız ozman o tek fan sizi kurtarmayabilir.
kontrol etmek için kabutu açın ve klimayı çalıştırın, fanın ikiside açılıyorsa sorun yok demektir, biri açılıyorsa çalışmayan bozutur.
isterseniz ustaya götürün gösterin.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

« Yanıtla #7 : 18 Eylül 2011, 13:15:05 »
sağol nesquik bilgi için..ben dediğini yaptım 2 side çalışıyor ancak hani uzun yol gidersin de onlar çalışıyor flan..hiçççç çalıştıklarını ne gördüm ne duydum... Ne zaman açması lazım bu fanları.. Bu sıcakta 3 saatlik yolda (120-160km hızla) açmaması normal mi...

« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2011, 18:07:53 »
benim de fan çalışmıyomuş yoğun trafikte uzun süre dur kalk yapınca hararet lambası yandığında öğrendim bunu. sanayiye götürdüm allahtan çok masraf açmadı başıma. çalışıp çalışmadığını anlamak için arabayı boş viteste çalıştırıp arada hafif gaz vererek bi süre bekle ama biraz beklemek gerekiyo hemen açmıyo fanı, baktın olmadı sanayinin yolunu tutmak gerek.

« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2011, 18:30:28 »
tmm Zfr dediğini yapacam ama  klima açınca yada ben içerden havalandırmayı açınca ikiside çalışıyor sorun yok... Edirne'den İstanbul'a gidiyorum (sarıyer) bide istanbulun trafiğine kalıyorum hep pek trafik saatini kestiremiyorum İstanbul'un ama yinede vardığım zaman ilk işim aşağa inip kaputu açıp bakmak oluyor ama  çalıştıklarını görmedim daha :)

« Yanıtla #10 : 18 Eylül 2011, 19:28:44 »
teknik olarak benim de çok fazla bilgim yok başıma gelen kadarını biliyorum ve o tecrübem kadar yardımcı olabiliyorum. ben de çok trafiğe kalıyodum ama bi kere yandı hararet lambası onda da hemen çaresine baktım. bana söylenen de boşta çalıştırıp bekleyerek kontrol etmek oldu.