Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf4 orjinal şanzıman yağı  (Okunma sayısı 8371 defa)

golf4 orjinal şanzıman yağı
« : 19 Mart 2008, 21:23:57 »
 arkadaşlar yetkili servisten öğrendiğim kadarıyla golf4 lerin orjinal şanzıman yağı: CASTROL -tafıx  75/90 imiş.ama bana bu yağı piyasada bulamayacapım söylendi sadece yetkili servislerde varmış.bana yardımcı olur musunuz  lütfen nereden bulurum?

Ynt: golf4 orjinal şanzıman yağı
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2008, 00:14:30 »
Ben geçen hafta değiştirdim Volkswagen servisinde deil üstelik. 75/90 yağ kullanacaksın doğru demişler bu yağı bir çok yerde sorarsan bulabilirsin fakat kaliteli ve pahalı bir yağ olduğu için ayak üstü yerlere sorma.Genelde şansımanlarda bu yağ kullanılmıyor yeni araçlar hariç. Genel kullanılan yağ sanırım 80/90 dı ve litresi 5 ytl civarı sen 75/90 kullanmalısın litresi 24 ytl civarı. Golf 4 lerin şanzıman yağı 1.9 litredir kesin ve sabit bilgi bu yağ alırken bu miktarda al. Benim tavsiyem 2 litre almandır.Çünkü şanzıman yağı turla konuluyor ve turun borularında ve içinde bir miktar kayıp oluyor. Turun içini iyice boşalttır kendi kullandıkları yağdan hiç kalmasın.Ben bu şekilde yaptım iyikide değişmişim şanzıman yağı benden önce hiç değişmemiş aracım 135 binde çoktan değişmiş olması gerekiyordu çamur gibi olmuş yağ artık. Dediklerimi dikkate alarak gönül rahatlığıyla istediğin yerde yapabilirisin bu işlem en fazla 30 dk sürer. Bir dipnot daha aracın havaya kaldırılırsa kaldırma kollarının olması gereken yere yerleştirilmesine dikkat et kolay gelsin.... ;)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2010, 22:48:00 »
   bu işlem ne tutar acaba?

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2010, 07:22:08 »
arkadaşlar yetkili servisten öğrendiğim kadarıyla golf4 lerin orjinal şanzıman yağı: CASTROL -tafıx  75/90 imiş.ama bana bu yağı piyasada bulamayacapım söylendi sadece yetkili servislerde varmış.bana yardımcı olur musunuz  lütfen nereden bulurum?

O yağın bir mudali başka markalarda vardır. Özelliklerini öğrenerek diğer markalar ile karşılaştırıştırıp bulabilirsin...