Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf Sport Nedir??  (Okunma sayısı 22643 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
Ynt: Golf Sport Nedir??
« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2008, 17:01:12 »
O halde gümrük çıkışlı muhtemelen bu alet
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2008, 21:35:09 »
Merhaba,
Bir kere herşeyden önce bir golf sahibi olduğunuz için mutlu olun, verdiğiniz para ne olursa olsun çokdoğru bir kara vermişsiniz. Ben 2004 pacific sahibiyim, bugün alacak olsam yine 4 kasa Golf bakarım tereddüt bile etmem, hatta hanımın arabasını satıp ona da 4 kasa almaya çalışıyorum, sakın ama sakın pişman olmayın en doğru karar. Anladığım kadarıyla bu araç gümrük çıkışlı, çünküTürkiye piyasasında görmediğim özellikleri var. Örneğin üzerinde orijinal tekli CD çaları var, bu sonradan takılabilir ama eğer orijinalinde varsa bu bir ayrıcalık. Diğer taraftan bu tip 3 kollu deri direksiyon 1.8 lerde, ve GTI larda oluyor ama onlarında derileri deliklidir, bu şekilde düzderi değildir, zaten simitte de bazı farklılıklar var. Bunun yanında araçta ESP de var, ben hiç ESP li 4 kasa görmemiştim. Bütün bu özelliklerden yola çıkarak Türkiye piyasasında satılmayan bir model olduğu kesin ama Sportline diyebilir miyiz bilemem.

« Yanıtla #16 : 25 Şubat 2008, 11:59:05 »
Merhaba,
Bir kere herşeyden önce bir golf sahibi olduğunuz için mutlu olun, verdiğiniz para ne olursa olsun çokdoğru bir kara vermişsiniz. Ben 2004 pacific sahibiyim, bugün alacak olsam yine 4 kasa Golf bakarım tereddüt bile etmem, hatta hanımın arabasını satıp ona da 4 kasa almaya çalışıyorum, sakın ama sakın pişman olmayın en doğru karar. Anladığım kadarıyla bu araç gümrük çıkışlı, çünküTürkiye piyasasında görmediğim özellikleri var. Örneğin üzerinde orijinal tekli CD çaları var, bu sonradan takılabilir ama eğer orijinalinde varsa bu bir ayrıcalık. Diğer taraftan bu tip 3 kollu deri direksiyon 1.8 lerde, ve GTI larda oluyor ama onlarında derileri deliklidir, bu şekilde düzderi değildir, zaten simitte de bazı farklılıklar var. Bunun yanında araçta ESP de var, ben hiç ESP li 4 kasa görmemiştim. Bütün bu özelliklerden yola çıkarak Türkiye piyasasında satılmayan bir model olduğu kesin ama Sportline diyebilir miyiz bilemem.

Eyvalah Eldorado
Oldukça rahatlattın beni, artık içim rahat araç nedir ne değildir bilmiyorum ama artık arabamı seviyorum nedendir bilmiyorum ama aracın içinde kendimi çok güvenli hissediyorum ve bu benim için oldukça önemli. Bide bu güvenlik mevzusuna girmişken araçta kaç hava yastığı olduğunu nasıl anlayacağıma ilişkin bilgi verirseniz sevinirim. Yan hava yastığına dair araçta hiç bir ibare göremedim yan hava yastıkları nerdedir ve nasıl anlaşılır.

« Yanıtla #17 : 25 Şubat 2008, 13:43:52 »
gayet düz mk4 golf bu araba ;)

« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2008, 08:34:52 »
memnun oldum bu rahatlama yazsına
evet bende bu güvenlik hissine aşık oldum arabamı alırken oturunca sanki herşeyi beni sardı aracın kavradı ve birleştik araba ile.
ön koltukların yanlarında airbag yazıyor varsa vardır yazmıyorsa yoktur.
bu arada araba alırken 2002 civic bindim indim sonra direkt olarak golften başka birşey düşünmedim.
araba belki iyi yönleri var ama oturunca a noktasında bnoktasına tekerleklerin hareketine ait bir araç aradaki yaşantının bir öneme yok gibi.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2008, 00:48:52 »
öncelikle aracın hayırlı olsun. benim bildiğim sadece 2003de model sportline var. ama aracın iç ve dış resimleri daha net olsaydı bilgi verebilirdim.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2008, 15:02:11 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #20 : 28 Şubat 2008, 16:26:37 »
benim resimleri incelediğim kadarı ile Comfortline a ek olarak orjinal deri döşeme, cd çalar ve de 1.8 ve gti lerde olan far içinde sis lambası var. ben 7 aydır golf kullanıyorum 2 kere uzun yola gidip geldim, kullanımı hiç yormuyor. mercedes, bmw ve audi (ki audi a3 ile kullandiğimiz aracın arasında bence birkaç donanım farkı var o kadar) alamıyanların tercih edebileceği tek araçtır.
               almanlar bu işi yapıyor abi  8)

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #21 : 28 Şubat 2008, 18:12:19 »
comfortlıne göre ek olarak bişey yok bu araçta  deri koltulk comfortta opsiyonel, sportlıneda hiç yok + comfortlıne 8 airbaglidir ve esp işaretlemişler o ebd olacak herhalde.
kısaca standart sportline, pasificin çıtaları boyanmamış hali.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2008, 00:30:13 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #22 : 29 Şubat 2008, 11:21:58 »
comfortlıne göre ek olarak bişey yok bu araçta  deri koltulk comfortta opsiyonel, sportlıneda hiç yok + comfortlıne 8 airbaglidir ve esp işaretlemişler o ebd olacak. esp sadece mk4gtıda oda hepsinde yok standart değil
kısaca standart sportline pasificin çıtaları boyanmamış jantları aynı, içerisinde highline koltuğu olan (asla deri değil) 3 kollu spor direksiyonlu araçtır :tamamdir

Yok arkadaşım araçta esp var en azından ondan eminim.araç bir aydır bende tek kafama takılan araçta kaç airbag olduğu cünkü aracın orjinal katoloğunda yan hava yastığı işaretli fakat koltuklarda böyle bir ibare yok ya opsyanel bişey yada saçma bir fikir olrak deri döşemelerde airbag'e ait hiç bir ibare yok diye düşündüm. neyse olurda bir gün sağlam bi kaza yaparsam anlarım herhalde...Buarada bende aynen sizin gibi arabadaki arkadaşlara Golf böyle sağlammış yok efendim şöyle iyi arabaymış diye anlatırken bi yandanda arka silecekleri çalıştırıp arabanın arka camını yıkarken nedendir bilmem aracın arka tavanından mavi sular arkadaşların kafasına akmaya başladı. karizmanın çizilmesi bi yana tavanın arkası iğrenc mavi lekelerle doldu. Arka sileceklere giden hortummu patladı ne oldu anlamadım nedir bu durum varmı bilgisi olan..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #23 : 29 Şubat 2008, 11:31:59 »
eğer sonradan deri döşeme ise airbag yazıları gözükmez. ama yanılmıyorsam bi arkadaşımızında mk4ü 2 airbagliydi doğuş dışı gelmişti.sizinkide böyle olabilir.
tekrar hayırlı olsun mk4 güzel araçtır.
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2008, 00:31:57 Gönderen: MK-IV 35 »

« Yanıtla #24 : 25 Ağustos 2008, 23:36:12 »
sanırım bende sport aldım ama tam emın değılım sport olup olmadıgından ruhsatta sport yazıyor ama 2003 model 105 beygır.bugun aldım daha

Çevrimdışı sirhot

• Gün gelicek benimde beyaz bir GOLFüm olacak:D:D
« Yanıtla #25 : 26 Ağustos 2008, 01:14:59 »
Sizinki sporline olabilir.2003 model Golflerin sportline modelleri diye biliyorum

« Yanıtla #26 : 26 Ağustos 2008, 20:24:37 »
pekı ruhsatta 1.6 sport yazması sızce sportlıne olmasını ısaret eder mı?ya da comfortlıne modelınde de sport yazabılırmı?tesekkurler cevap ıcın

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #27 : 26 Ağustos 2008, 23:01:27 »
ruhsatta yanlışlık elbet olabilir. ama bu birşey ifade etmez.
araca bakınca comfortline veya sportline olduğu çok rahat anlaşılır.
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2008, 23:04:48 Gönderen: MK-IV 35 »