Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV Şanzuman  (Okunma sayısı 6985 defa)

Golf IV Şanzuman
« : 14 Mart 2008, 13:21:15 »
Merhaba arkaşlar bi söylenti dolaşıyor golf4 lerin şanzumanın çok hassas olduğu ve çok sorun çıkardığını duymuştum. Şimdi golf4 alacam araştırıyorum ama bunu duyunca tereddütle yaklaşıyorum bi arıza verse nerden baksan 5000 ytl masrafı olucak gerçekte böyle bişi varmı sorun yaşan arkadaşlar var yoksa bu sadece söylentimi.

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: Golf IV Şanzuman
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2008, 15:50:12 »
Daha şanzıman hatası yaşayan duymadım.. Birileri sallamış gibi sanki. :) Benim arabam 180.000 km gösteriyor şuan , henüz şanzıman hatası hiç yaşamadım hala çok güzel vites geçişleri vs..

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2008, 19:01:35 »
110binde şu an.bozulsaydı bozulurdu bilen bilir :)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2008, 19:17:47 »
Tolga biraz agresif mi kullanıyorsun yoksa :D

« Yanıtla #4 : 14 Mart 2008, 19:54:03 »
bnm suan sorunum...arabam 105binde we vites gecislerinde vurma var otomatik we masrafı en az 2mlyr bide gurbetteyiz 4.5mlyr istiyolar bakalım nolcak yagı we flitresini degiscem biraz daha idare edermis diyolar bakalım nolcak nazar degiyo ya vallahi

« Yanıtla #5 : 19 Mart 2008, 12:59:12 »
benim arbada 180 000 de vites geçişleri biraz zor .ustaya götürdüm biraz daha idare eder dedi. Olmadı 350 ytl ye baskıyı değişirim düzelir dedi.
Büyük imza...

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2008, 13:27:44 »
kullanmadan kullanmaya değişir.çok sert kullanıyorsan şanzımanın üstünde vites değiştirme mekanizmasi aşınır.ve vites değiştirme geçişleri zor olur.fakat bunun şanzımanla veya baski diskiyle hiçbi alakası yok vw nin şanzımanına kolay kolay bişiy olmaz.
Mk3 gti

« Yanıtla #7 : 19 Mart 2008, 20:55:54 »
Merhaba arkaşlar bi söylenti dolaşıyor golf4 lerin şanzumanın çok hassas olduğu ve çok sorun çıkardığını duymuştum. Şimdi golf4 alacam araştırıyorum ama bunu duyunca tereddütle yaklaşıyorum bi arıza verse nerden baksan 5000 ytl masrafı olucak gerçekte böyle bişi varmı sorun yaşan arkadaşlar var yoksa bu sadece söylentimi.
ben daha şanzımanı yeni indirdim yeni topladım agresif kullanmadıktan sonra sorun olmuyor benim sorunum ise önceki sahibi yüzünden idi spor kullanmış bana da tamiratı düştü aslında sağlam şanzımanı var golflerin ama standart bir otomobili hangisi olursa olsun spor kullanmak mahveder diye düşünüyorum

« Yanıtla #8 : 19 Mart 2008, 20:58:10 »
benim araba prizdireğin bilya yatağı  bilyası ve de keçesini dağıtmıştı 500 ytl ye topladım.bence herşeyin bir ömrü var ne kadar da olsa bakım gerektirir.