Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF IV ön takım ses problemi  (Okunma sayısı 16946 defa)

GOLF IV ön takım ses problemi
« : 25 Eylül 2007, 00:23:56 »
merhabalar,

foruma ilk mesajım. ne yazık ki ilk msg ımı bir sorunum hakkında sizlerden yardım talep etmek için yazıyorum :-[

bende 2001 c.line var. aracın ön takımlarından -kasislere girdiğimde- inanılmaz bir ses geliyor. aracı 3 tane farklı ustaya gösterdim. rot başları, rotlar, rotiller, taban fişekleri 2 şer kez değişti. fakat ne yazık ki sorun çözümlenemedi. aracı tamirden ilk aldığımda hiçbir sıkıntı yok. veyahutta ilgili bölümler yağlandığında ilk 1-2 hafta sorun yok. ama ne zaman ki içerdeki yağ özelliğiini kaybetmeye başlıyor, ses de şiddetini arttırarak ortaya çıkmaya başlıyor. şuanda kasislerden geçtiğimde ya da araba hafif esnediğinde, ortadan ikiye ayrılacak sanıyorum. korkunç derece ses yapıyor. artık son çare yetkili servise götüreceğim ama götürmeden önce de sizlerin fikirlerinizi almak istedim.

kronik bir sorun mudur, yoksa beni mi bulmuştur bu olay. daha önce yaşayıp çözüme ulaşan olmuş mudur? :-\

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Çevrimdışı psh

Ynt: GOLF IV ön takım ses problemi
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2007, 15:24:29 »
amortisörler olabilir diye tahmin ediyorum...

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2007, 15:58:54 »
valla bugün bıraktım doğuş oto ya.

değişen parçaları da söyledim. usta "bana burçlardan olabilir gibi geliyor" dedi.

bakalım artık.. yalnız amortisörlerden olsa, sesi hiç kesmemesi lazım değil mi?

biz ön takımı yağladığımızda (amortisörlere hiç yağ sürülmeden) sesi kesiyor.

aslında bana da ilk başta amortisörler gibi gelmişti ama hiç bir usta ona ihtimal vermedi. bir de bu yağlanma olayı olunca bana da olma olasılığı düşük geldi.

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2007, 16:13:03 »
Dur bakalım ne cevap gelicek bende merak ettim, Aramıza hoşgeldin, İyi forumlar. Aracını kazasız Belasız kullanman dileği ile servis yanıtını merak ettim cidden paylasırsan sevinirim. Forumda aktif kalman dileği ile.

« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2007, 19:41:34 »
arkadaşlar tekrardan merhabalar,

inanmayacaksınız ama saat 17:30'da aradılar doğuş oto dan. arabanız hazır. yarın 09:00'da gelip alabilirsiniz diye.

gürültülü bir ortamda olduğum için çok net konuşamadık. onlarda kapatmak üzere olduklarından geri de dönemedim görüşmek için.

inşallah hallolmuştur. sanayide 3 farklı ustaya götürdüm. her ustada 1 gün yattı araba ama sorun çözüme kavuşmadı. eğer hallolduysa hakkaten gidip alınlarından öpcem adamları :)

fakat önceden de söylediğim gibi, arabadaki ses 1-2 hafta sonra artıyor. o yüzden bekleyip görmek lazım. yalnız hangi parçaların değiştiğini ya da sorunun neden kaynaklandığını yarın yazarım foruma.

herkese iyi akşamlar.

« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2007, 22:59:26 »
selaamm..

arkadaşlar, sorun ön takımlardaki viraj demir burçlarının içerisindeki millerin dağılmasından kaynaklı imiş.

(yani umarım öyledir) :)

işçilik dahil toplam 82-ytl tuttu.

maşallah şuanda hiç bir sorun yok. uzun bir süreden sonra aracıma bu kadar keyifle biniyorum. 

herkese iyi forumlar.

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2007, 23:04:40 »
aramıza hoşgeldin
sorunun çözülmesine sevindim ve verdiğin bilgi içinde teşekkür ederiz
keyifli sürüşler ;)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Çevrimdışı psh

« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2007, 23:18:49 »
hayırlı olsun bilader umarım bir daha olmaz...

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2007, 23:04:20 »
Geçmiş olsn bunuda öğrenmiş olduk :D

« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2007, 08:36:44 »
geçmiş olsun
benimde aynı sorunum var ve akraban anlattıgım da oda viraj çubukları ile ilgili olabilir dedi.
seninde verdiğin bu bilgiden sonra ustama bu şekilde söyleyip fiyat alayım bakalım onlar nediyecek karşılaştıralım
bu arada neredeki servise gittin
ben ist direk olarak gidebilirim

« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2007, 17:46:32 »
aracımı götüreyim diyorum servise bu sesten ötürü ama burda servis beni kasarmı diye düşünüyorum serviste herşey değince halloluyor burda yani paracıklar çok çıktıkça ???

Çevrimdışı roninblack

• it is a good day to die...
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2007, 15:21:00 »
vallahi bende de aynı sorun var. çok ses gelmiyor ama sağa doğru viraja girdiğimde fren balata sürtmesisi ile karışık hafif cıyık cıyık ediyor:) acaba bbuda viraj milinden olabilirmi.  bu viraj mili burcu her ne ise nedir arabanın neresindedir.yaptırmak pahalı bişeymi.illaha servise gitmek zorundamıyız bu iş için?

Bu ses için frenciye gittim diskleri tornaladı ama bi kaç gün sonra ses gene başladı.
it is a good day to die...

« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2008, 01:22:33 »
Benimde bir sorum olacak ön takımdan ama sag tekerlegin oradan sadece ses geliyor oda parkede veya bi kasiste. Yalnız amortisör olacagını tahmin etmiyorum cünkü araba fazla sallandımı o ses kesiliyor hafif sallanırken ve parkede özellikle baya ses geliyor. Hiç fikri olana varmı ?

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2008, 10:07:38 »
Egsozdur, bi baktır ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)