Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV Marş Problemi  (Okunma sayısı 8402 defa)

Golf IV Marş Problemi
« : 24 Eylül 2008, 21:34:46 »
Arkadaşlar, ben de foruma yeni üye oldum. 2001 Comfortline'ım var. Sorun marşa basıp motoru çalıştırdıktan sonra çıkan ses. Motoru çalıştırıp marşı bıraktıktan hemen sonra 1-2 saniyeliğine dişlilrin birbirine sürtmesine benzeyen bir homurtu duyuyorum. Ne olabileceği hakkında fikriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.

Ynt: Golf IV Marş Problemi
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2008, 02:23:04 »
mrb kardes..bende de 2001 golf var sendekinin aynısı..aynı sorun bende de var..bundna onceki aracım poloydu aynıs sorun onda da vardıı..servise goturdum..mars motorunun yaglanması lazım dediler..20 ytl ye yaptılar ve 1 gr ses kalmadı..kafana takma aciliyeti yok ama ses cok ise bence git yaptır..mars motoru daha rahat calısır ve ses die bişe kalmaz..baska sorun olursa buradayım..

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2008, 20:52:19 »
Eyvallah. En kısa zamanda baktıracağım.

« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2008, 22:02:23 »
merhaba kardeş benimde 2001 golfüm var aynı sorun bendede vardı ustaya söktürdüm yüzük şeklinde bir burç değiştirdi şimdi bir sorun kalmadı

Çevrimdışı dnz

« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2008, 12:20:20 »
Arkadaslar ben de de 2001 Trendline var arabayı çalıştırırken marşa yarım basıp ışıkların sönmesi beklerken ve arabayı stop ederken 1-2 saniyeliğine bir ses cıkıyor bu da yukarıda bahsedilen konularla ilgili olabilir mi?

« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2008, 19:20:31 »
böle tıkır tıkır bir ses mi o ?
bendede ilk çalıştırmada kısa süreli derinden gelen bir tıkırtı gibi ses oluyo
bulamadım yerini

« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2008, 21:51:23 »
Bu dediginiz ses sadece motor sogukken mı yapıyor yoksa her calıstırıldıgındamı ?

Çevrimdışı dnz

« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2008, 12:00:16 »
Hem çalıştırırken hem de durduruken geliyor. Tam nasıl tanımlayacagımı bilmiyorum ama hızlıca dönen bir nesnenin durma noktasına gelirken cıkardığı ses gibi. ben de tıkır tıkır diye gelmiyor. 1-2 saniye suruyor

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2008, 13:22:04 »
Hem çalıştırırken hem de durduruken geliyor. Tam nasıl tanımlayacagımı bilmiyorum ama hızlıca dönen bir nesnenin durma noktasına gelirken cıkardığı ses gibi. ben de tıkır tıkır diye gelmiyor. 1-2 saniye suruyor

mesajını okurken kendimi garip sesler çıkarırken buldum :D
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
« Yanıtla #9 : 30 Kasım 2008, 00:43:48 »
hehehe herkes soru sormuş :) ama en mantıklısı marş motorundan geldiği kesin.. Bazı durumlarda yağlandıığı zaman direk sesi keser.

« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2008, 11:00:38 »
Herkese selam,
Ben işlerim dolayısıyla sayfaya çok sık bakamıyorum, o sebeple bazen cevap de veremeyebilirim, kusura bakmayın. Bende 2004 Pacific var, bendeki ses, çalıştırmadan sonra gaza basınca iki metalin sürtünmesi gibi bir ses. Dediğiniz gibi ilk 2-3 dakikada gaza basınca yapıyor sonra kesiyor, ses kesildiği için de serviste canlı olarak bir türlü gösteremedim. Marş motoru mantıklı ama ilk çalıştırmadan sonra gaza bastıkça marş motoru devrede oluyor mu? Bu noktada şarj motoru bana daha mantıklı geliyor, ne dersiniz? Bir dönem balataların sürttüğünü düşündüm ama durduğu yerde gaza bastıkça da yapıyor, neredendir sizce? TEŞEKKÜRLER

« Yanıtla #11 : 10 Aralık 2008, 03:35:44 »
arkadaşlar sorununuz şu marj kendini geri almada gecikiyor bu sesi merak edenler araba çalışır haldeyken kontağı tekrar marja basar gibi yaparsa bu sesi duyabilir çözüm yağlama veya değişim,

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #12 : 10 Aralık 2008, 16:48:54 »
o yağlama işini kendimiz becerebilirmiyiz.. yani yağlıcan olcak bitçek çok basit görünüo göze :)
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #13 : 11 Aralık 2008, 02:12:37 »
o yağlama işini kendimiz becerebilirmiyiz.. yani yağlıcan olcak bitçek çok basit görünüo göze :)

valla marş dinemosunu açarsan ben yağşarım sonrada toplarım dersen bi dene derim dostum  :D