Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 509206 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #868 : 04 Ocak 2013, 01:23:41 »
3 kuruş fazla olsun sağlıklı olsun. ama son kararı vermeden önce bu soruya bir kaç cevap daha gelmesini bekleyeceğim.

teşekkürler cevap için.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #869 : 04 Ocak 2013, 12:34:03 »
bpyi çok övüyorlardı burada da. bp ile shell yanyana gittim bpden aldım. daha ilk depom araca da alışmaya çalışıyorum. bazen düşük devirde gaza az fazla basınca araba ileri geri vurduruyor. sanki pislik varmış gibi. bu normal mi, sıkıntı filtrelerden mi yoksa gazdan mı bilmiyorum. zamanla göreceğiz.

peki bp mi shell mi?
Kardeşim bu lpg kalitesindensanırım depoyu tamemen bitirince ben yine shell den gaz alıcam bazen milengazda vuruntu yapıyordu bakalım shellde de aynısını yapacak mı ?
Önceden akpetten alıyordum onu hiç söylemiyorum bile lpgsi çok kalitesiz gerçekten :(

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #870 : 05 Ocak 2013, 01:27:14 »
milangaz 2,44 tl oldu mersinde.

91 tl (35 litre) gaz ile 350 km yaptım.

Bp den aldım araba çekişden düşdü gibi geldi bidaha almadım. Shell de hiç sıkıntı yaşamadım ama litre fiyatı yüksek , uzun zamandır milangaz dan alıyorum hiç sıkıntı yaşamadım..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 01:30:24 Gönderen: metalteo »

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #871 : 05 Ocak 2013, 12:02:33 »
milangaz 2,44 tl oldu mersinde.

91 tl (35 litre) gaz ile 350 km yaptım.

Bp den aldım araba çekişden düşdü gibi geldi bidaha almadım. Shell de hiç sıkıntı yaşamadım ama litre fiyatı yüksek , uzun zamandır milangaz dan alıyorum hiç sıkıntı yaşamadım..

şehir dışıysa normal ş.içi imkansız :)

ben milangaz alıyorum uzun süredir sıkıntı yok  :tamamdir tek sıkıntı 2.40 olması... yazın 1,79 dan alıyodum ya rüya gibiymiş o zamanlar..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 12:04:37 Gönderen: rene »

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #872 : 05 Ocak 2013, 12:45:02 »
şehir dışıysa normal ş.içi imkansız :)

ben milangaz alıyorum uzun süredir sıkıntı yok  :tamamdir tek sıkıntı 2.40 olması... yazın 1,79 dan alıyodum ya rüya gibiymiş o zamanlar..

250 km şehir dışı hızım 120 km den aşşağı değildi geri kalanı şehir içi..

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #873 : 05 Ocak 2013, 13:06:50 »
Yinede fazla iyi yakmis 120-150 arasi gidince min 9 litre yakar yol bilg.da buda 11 lre gaz yaparku s icinde gaz tuketimi 13 ltyi bulur aslinda burda en belirleyici olan ortalama hiz.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #874 : 05 Ocak 2013, 23:31:41 »
Yinede fazla iyi yakmis 120-150 arasi gidince min 9 litre yakar yol bilg.da buda 11 lre gaz yaparku s icinde gaz tuketimi 13 ltyi bulur aslinda burda en belirleyici olan ortalama hiz.

yakıt konusun da memnunum arabamdan  ;)

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #875 : 05 Ocak 2013, 23:53:03 »
bugün toplam 260 km yol yaptım. giderken shellden 50 tl aldım. gelirken de 30 lt daha tamamladım üstüne. aldığım iki istasyon farklıydı. birinde 2.75ten aldım. dönüşte 2.69dan aldım.

Akhisar girişte shell 2.49 tabelasını görünce içime bir acı çöktü.   :o
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #876 : 06 Ocak 2013, 00:48:34 »
yakıt konusun da memnunum arabamdan  ;)
bende memnunm sonnucta fabrika verisi ortada mucize beklememk lazim duz vites 1.8 t ile sehir icinde ayni tuketime sahipler :) yinede arkadaslarimda manuel 1.4 araclar var benle ayni tuketime sahip onlari gordukce normal diyorum

Çevrimdışı kimyahmet

• Otomobil
    Golf IV
« Yanıtla #877 : 06 Ocak 2013, 01:53:27 »
ankara opet 2,47
golf. das auto

« Yanıtla #878 : 06 Ocak 2013, 22:28:27 »
bu akşam gelirken doldurayım dedim Ankara Shell hep aynı pompaya yanaşırım. 327 km yapmışım son fullemeden beri 70,41 lirada daha da almam dedi. 28,62 lt LPG, LPG lt fiyatı 2,46 lira. Araç yol bilgisayarında ortalama tüketim 8.1 litre gösteriyordu.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #879 : 06 Ocak 2013, 23:50:50 »
bende memnunm sonnucta fabrika verisi ortada mucize beklememk lazim duz vites 1.8 t ile sehir icinde ayni tuketime sahipler :) yinede arkadaslarimda manuel 1.4 araclar var benle ayni tuketime sahip onlari gordukce normal diyorum

otomatik olmasına rağmen yine iyi yakıyor , dizel almayı düşünüyorum ama kıyamıyorum satmaya  :'(

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #880 : 07 Ocak 2013, 10:07:52 »
otomatik olmasına rağmen yine iyi yakıyor , dizel almayı düşünüyorum ama kıyamıyorum satmaya  :'(

bende dizel düşünüyorum ve kıyamıyorum gaz tüketiminden ziyade kışın benzim tüketimininde yükselmesi canımı sıkıyor ayrıca dizel alırsam gözünün yaşına bakmadan chipte atacam o yüzden daha  bi cezbediyor.Vw mi olur bilmem ama bundan sonraki arabam dizel olacak zaten yeni arabalarda lpg ye bizimkiler kadar uyumlu değil.

« Yanıtla #881 : 08 Ocak 2013, 11:46:07 »
dizel araba ne kadarda yenı olsa sesı ve arızası fazlasıyla yoruyo ınsanı..
VW İle Yaşamak..