Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 509226 defa)

Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #630 : 30 Mayıs 2012, 09:27:00 »
21 nisanda aldığım 29,5 lt lpg 30 mayıs itibariyle bitmiş bulunmakta.
Alırken sıfırladığım yol bilgisayarı şuan 8,1 lt gösteriyor, km sayacı 327 km, ortalama hız 30 km
3 sefer 35 km.lik yol gidip geldim ilçeye, kalan yol şehir içi.
Tahminen 7km benzin ile gitmişsem (ki en fazla okadardır) yakıt 9,22lt/100km çıkıyor.

Ayrıca yol bilgisayarına göre %14 fazla harcamış oluyorum yanlış hesaplamıyorsam.

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
« Yanıtla #631 : 30 Mayıs 2012, 13:19:24 »
7,4 Lt ortalama yaktığım zaman yol bilgisayarı 5,7 Lt ortalama göstermişti.
LPG tüketimi  konusunda yol bilgisayarı çok güvenilir değil. Kulaktan dolma şöyle bir bilgiyi paylaşayım, arkadaş ortamında konuşurken LPG nin yol bilgisayarı tüketim değerine göre her zaman 2 Lt fazla yaktığı mevzusu geçerdi. sanırım bu doğru.
saygılar.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #632 : 30 Mayıs 2012, 18:48:40 »
2 lt değil 1-2 lt arasında bu da şehiriçi ile şehirdışı arasındaki yakıt farkından kaynaklanıyor. bu da şurdan geliyor lpg li araç benzinli araca göre %10-15 arasında fazla yakıt harcıyor. escalanın hesabına göre de %14 çıkmış zaten. bence gayet güzel rakam.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2012, 18:50:10 Gönderen: ferhattasdemir »
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #633 : 31 Mayıs 2012, 12:26:25 »
Selamlar arkadaşlar 2001 golf comfortline ile ben de aranıza katıldım ..

Son ölçtüğüm ölçüme göre 30 kuruş yakıyorum benzinde .Tabiiki bu çok çok sakin kullanımda .Sizce lpg taktırayım mı karar veremedim .Aracı da yeni aldım 80bin km 'de lpg takmaya da kıyamıyorum

« Yanıtla #634 : 31 Mayıs 2012, 13:22:01 »
hep öyle sakin kullanacaksan hiç gerek yok bence

« Yanıtla #635 : 31 Mayıs 2012, 13:33:35 »
Ben de öyle düşünüyordum da onun garantisini kendime veremiyorum  :)
Siz peki lpg den memnun musunuz arıza ışıgı yanması rolantide istikrarsızlık gibi problemler varmıydı .
Bundan önceki arabamda vardı da gerçekten soğutmuştu lpg ama ekonomiklik açısından gerçekten süper

« Yanıtla #636 : 31 Mayıs 2012, 13:38:32 »
ben gayet memnunum. aracınız sr motor değil mi? kesinlikle arıza ışığı gibi rölanti sorunu gibi bir sıkıntısı yok. rölanti sorunu lpg den yani yakıttan kaynaklanmaz daha çok havayla ilgilidir.

« Yanıtla #637 : 31 Mayıs 2012, 18:52:17 »
Merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza aracım 2000 golf 4 comfortline otomatik km 'de 28-29 krş yakıyorum lpg ile.Ne dersiniz normal bir tüketim mi bu? şehir içi şehir dışı karma değer bu

« Yanıtla #638 : 31 Mayıs 2012, 19:15:09 »
nerdeyse benimkiyle aynı normal yani yakmasın diye itcek halimiz yok varsın yaksın o kadar zaten 1 lt gaz 2,54  :)

Çevrimdışı leonerdi

Otomobil
    2000 skoda octavia 1.8T 20V
  • golforever...
« Yanıtla #639 : 31 Mayıs 2012, 19:57:13 »
benim araba bile 22-25 kurus arasi yakiyo arkadaslar naptiniz siz arabam 1.8 T ve pekde sakin kullandigim soylenemez ama bide su var tabi lpg ankara 2.18-2.32 arasinda

« Yanıtla #640 : 01 Haziran 2012, 00:08:55 »
ben gayet memnunum. aracınız sr motor değil mi? kesinlikle arıza ışığı gibi rölanti sorunu gibi bir sıkıntısı yok. rölanti sorunu lpg den yani yakıttan kaynaklanmaz daha çok havayla ilgilidir.
Önceki aracımda misal gazdayken araç manyaklaşıyordu benzine aldığımda düzeliyordu.Hoş bu sorun son zamanlarda bobinden kaynaklıydı ama benzinde o kadar dengesizlik yoktu .Sonra zaten devir iyice artmaya azalmaya başladı rolanti valfini bogaz kelebeğini temizlemek kar etmedi ve değiştirdik...
Benim golftede akl motor var Sr .Bunlar lpg 'ye daha uyumlumuş duyduğuma göre.Bakalım biraz benzinde kullanayım borçlarda hafiflesin olmazsa taktırayım
Merhaba arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza aracım 2000 golf 4 comfortline otomatik km 'de 28-29 krş yakıyorum lpg ile.Ne dersiniz normal bir tüketim mi bu? şehir içi şehir dışı karma değer bu
Selamlar sanırım sizinkullanım tarzınızdan fazla yakıyo olabilir.120 nin üzerine sık çıkıyorsanız 4bin devir sorası bilhassa fazla yakabilir.

« Yanıtla #641 : 01 Haziran 2012, 00:26:03 »
Önceki aracımda misal gazdayken araç manyaklaşıyordu benzine aldığımda düzeliyordu.Hoş bu sorun son zamanlarda bobinden kaynaklıydı ama benzinde o kadar dengesizlik yoktu .Sonra zaten devir iyice artmaya azalmaya başladı rolanti valfini bogaz kelebeğini temizlemek kar etmedi ve değiştirdik...
Benim golftede akl motor var Sr .Bunlar lpg 'ye daha uyumlumuş duyduğuma göre.Bakalım biraz benzinde kullanayım borçlarda hafiflesin olmazsa taktırayım

ateşleme sistemi sorunları kendini benzinde pek göstermez ama lpg de daha barizdir. benzinde saat gibi çalışan araç lpg de tekleme silkeleme gibi sorunlar yapabilir ateşleme sistemi problemi nedeniyle.

agresif kullanıyorsanız bilemem ama ankara gibi yakıtın ucuz olduğu şehirde bir de karma değer için bence yüksek rakam bunlar.

« Yanıtla #642 : 01 Haziran 2012, 11:05:08 »
Ferhat bey sizin aracınız manuel sanırım siz ne kadar yakıyorsunuz sizin araçta durum nedir ben bu veriyi 2.28 tl den gaz alıp o şekilde hesapladım:?

« Yanıtla #643 : 01 Haziran 2012, 14:02:30 »
bizim buralarda gaz 2.5 ila 2.6 arasında. evet aracım manuel ve yazın da gelmesiyle düşüyor yakıtım. ben sakin kullanırım aracımı. 23-24 krş yakıyor şu anda sadece şehiriçinde. havalar ısındıktan sonra uzun yola gitmedim hiç. ama mart ayında karlı günlerde yaptığım yolculukta 2.47 ortalama fiyattan gaz ile 20.8 krş yakmıştı aracım. şu anda o da 19-20 krş arası gerçekleşir sanırım...