Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 509155 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #616 : 21 Mayıs 2012, 17:02:39 »
nakres 82 nin dedğine katılıyorum

ne demiş hoca bi alıntı yapsaydın da katıldığın şeyi görseydik
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #617 : 22 Mayıs 2012, 01:44:47 »
hmmm hangi ilçedesiniz. bende karamandayım. o ilçeden misiniz yoksa konya merkez mi? sende bende dışardayız zor denk geliriz birbirimize. ben iki haftada bir anca geliyorum.

değiş tokuş yaparız diyosun :) seninde manuel hoşuna giderse kafa kafaya değişiriz olmazsa :9
ben seydişehrdeyim son haftalarda ordaydım ales filn arabanın işlerini yaptırdım derken konyaya çok geldim.benim ailemde seydişehişrde üstat karamanyakın sayılır ama biraz zor denk gelir ama bu iş ler belli olmaz denk getiririz aelesi yok nasıl olsa :)

« Yanıtla #618 : 22 Mayıs 2012, 10:51:26 »
ben seydişehrdeyim son haftalarda ordaydım ales filn arabanın işlerini yaptırdım derken konyaya çok geldim.benim ailemde seydişehişrde üstat karamanyakın sayılır ama biraz zor denk gelir ama bu iş ler belli olmaz denk getiririz aelesi yok nasıl olsa :)

hmm iyi bakalım. seydişehirli misiniz yani. karaman seydişehir ikisi tam ters tarafta. denk geliriz bakalım inşallah. konya da nereye götürüyorsun aracı. yoksa tanıdığın bildiğin güvendiğin bi yer sana benim tamirciyi tavsiye edebilirim. bu arada seydişehir tüvtürk ün müdürü benim arkadaşım. lazım olursa haberim olsun. tabi öyle her tanıdığına değilde sana lazım olursa...

« Yanıtla #619 : 22 Mayıs 2012, 12:27:35 »
hmm iyi bakalım. seydişehirli misiniz yani. karaman seydişehir ikisi tam ters tarafta. denk geliriz bakalım inşallah. konya da nereye götürüyorsun aracı. yoksa tanıdığın bildiğin güvendiğin bi yer sana benim tamirciyi tavsiye edebilirim. bu arada seydişehir tüvtürk ün müdürü benim arkadaşım. lazım olursa haberim olsun. tabi öyle her tanıdığına değilde sana lazım olursa...

o kadar yazı yaz sayfa yenilensin silinsin iyimi :(
seydişehir ile karaman zıt kardeş ama önemli değil ben konyaya gideceğim hafta sana yazarım haber verecem merak etme.denk getiririz.
ben arabayı  yeni aldığım için gragere götürüyorum arif ustaya fena değil ama tutmuyorlar orayı pek sanki.senin usta kim memnunmusun hem işçilik hem ücret olarak.mesela ben geçen ay 800 tl lik bakım yaptırdım  sana listesini atayım bi değerlendirme yapalım olmazsa.buranın tüiv müdürümü tanıdık süpermiş ya  sorun olacak tek şey siyah cam onu görmezden gelip kusur yazmazsa olay tamam.  :D vize de 2013 aralık ayı daha çokkk :) ama yinede sağolasın
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 12:30:55 Gönderen: yakalı »

« Yanıtla #620 : 22 Mayıs 2012, 13:26:48 »
gülmekten katılıyorum

« Yanıtla #621 : 22 Mayıs 2012, 13:27:22 »
  gülmekten katılıyorum  :-)))

« Yanıtla #622 : 22 Mayıs 2012, 14:35:46 »
o kadar yazı yaz sayfa yenilensin silinsin iyimi :(
seydişehir ile karaman zıt kardeş ama önemli değil ben konyaya gideceğim hafta sana yazarım haber verecem merak etme.denk getiririz.
ben arabayı  yeni aldığım için gragere götürüyorum arif ustaya fena değil ama tutmuyorlar orayı pek sanki.senin usta kim memnunmusun hem işçilik hem ücret olarak.mesela ben geçen ay 800 tl lik bakım yaptırdım  sana listesini atayım bi değerlendirme yapalım olmazsa.buranın tüiv müdürümü tanıdık süpermiş ya  sorun olacak tek şey siyah cam onu görmezden gelip kusur yazmazsa olay tamam.  :D vize de 2013 aralık ayı daha çokkk :) ama yinede sağolasın

iyi değil tabi :) bazen bana da oluyor. ben o yüzden uzun bi yazı yazacaksam arasıra kopyala yapıyorum ki yazdıklarım gitmesin. haberleşiriz konya da buluşma konusunda. grager nerdeymiş hiç duymadım. memnunsan o ayrı. benim ustam vw özel servisinden ayrılma ustalığı ve işçiliği konusunda çok memnunum. fiyatları da bence makul çünkü hep oraya gidiyoruz abim ben tanıdıklarımız. o yüzden ikram da yapıyor. zaten genel bakım fiyatları aşağı yukarı en fazla 50 tl oynuyor piyasada. o dediğin 800 tl lik bakımın listesini bana bi ver ben ona bi sorayım bakalım kaç para çıkaracak. ona göre sende değerlerdirirsin. siyah cam derken filmli cam galiba. çok kalın değilse hallederiz herhalde. elinden gelen bir şeyse bizi kırmaz diye düşünüyorum. ama dediğin gibi vizene daha çok varmış.

« Yanıtla #623 : 22 Mayıs 2012, 15:46:48 »
iyi değil tabi :) bazen bana da oluyor. ben o yüzden uzun bi yazı yazacaksam arasıra kopyala yapıyorum ki yazdıklarım gitmesin. haberleşiriz konya da buluşma konusunda. grager nerdeymiş hiç duymadım. memnunsan o ayrı. benim ustam vw özel servisinden ayrılma ustalığı ve işçiliği konusunda çok memnunum. fiyatları da bence makul çünkü hep oraya gidiyoruz abim ben tanıdıklarımız. o yüzden ikram da yapıyor. zaten genel bakım fiyatları aşağı yukarı en fazla 50 tl oynuyor piyasada. o dediğin 800 tl lik bakımın listesini bana bi ver ben ona bi sorayım bakalım kaç para çıkaracak. ona göre sende değerlerdirirsin. siyah cam derken filmli cam galiba. çok kalın değilse hallederiz herhalde. elinden gelen bir şeyse bizi kırmaz diye düşünüyorum. ama dediğin gibi vizene daha çok varmış.
evet busefer unutmadan kopyalama yapıyorum :) tamam haberleşip buluşalım kardeş hem tanışmışda oluruz.grager galericiler sanayisinde ankara yolu üzerinde ,eğer sen orayı duymadıysan merkezde olduğun halde demekki orası pek tutulmuyor diye düşünüyorum. başka usta bilmediğim için nasıl olduğunu bilmiyorum.bu dediklerim ağır bakımları değil.baskı balata akü park sen sörü takıldı ve bazı detaylar da var ama liste yanımda değil sana ulaştıracam dostum.şuan telefon açtı kardeşim dikiz aynası öncamdan ayrılmış  sonradan yapıştırma yapılmış onu yaptıracağız şimdi.siyah cam derken film demek istedim eğer sorun çıkarsa seninde nazın geçerse yapabileceği bişey varsa yapar dediğin gibi .fotoğraflardan bakarsın filme oromobilimde fotolar mevcut zamanı var zaten.yine bi göstereceğiz arabayı iç dikiz aynası 1cm akmış civası malesef bide yapıştırma yapılmış cama orjinali 600 filan acaba diyorum normal dikiz aynası taktırsak nasıl olur yağmur sensörüne zararı olurmu acaba.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 15:56:25 Gönderen: yakalı »

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #624 : 22 Mayıs 2012, 20:01:30 »
arkadaşlar forumdan bir süre uzak kaldım şifremi kaybetmiştimde  :) havalar düzeldikçe yakıt yine 25 kruşa düştü şükür çok memnunum şimdi kışın 30 kuruş yakıyordu soğuklarda.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 20:01:41 Gönderen: rene »

« Yanıtla #625 : 22 Mayıs 2012, 22:49:37 »
evet busefer unutmadan kopyalama yapıyorum :) tamam haberleşip buluşalım kardeş hem tanışmışda oluruz.grager galericiler sanayisinde ankara yolu üzerinde ,eğer sen orayı duymadıysan merkezde olduğun halde demekki orası pek tutulmuyor diye düşünüyorum. başka usta bilmediğim için nasıl olduğunu bilmiyorum.bu dediklerim ağır bakımları değil.baskı balata akü park sen sörü takıldı ve bazı detaylar da var ama liste yanımda değil sana ulaştıracam dostum.şuan telefon açtı kardeşim dikiz aynası öncamdan ayrılmış  sonradan yapıştırma yapılmış onu yaptıracağız şimdi.siyah cam derken film demek istedim eğer sorun çıkarsa seninde nazın geçerse yapabileceği bişey varsa yapar dediğin gibi .fotoğraflardan bakarsın filme oromobilimde fotolar mevcut zamanı var zaten.yine bi göstereceğiz arabayı iç dikiz aynası 1cm akmış civası malesef bide yapıştırma yapılmış cama orjinali 600 filan acaba diyorum normal dikiz aynası taktırsak nasıl olur yağmur sensörüne zararı olurmu acaba.

valla duymamıştım kardeşim orayı. ha tanıdığım ustam olmasaydı aracımı aldığımda o zaman belki duyardım ama yer araştırmadığım için hiç duymadım. dediğimiz gibi sen özelden o listeyi bi ulaştır bana ben bi arayıp fiyat alayım ondan. film konusunu zamanı gelince konuşuruz inşallah. yok kardeşim normal ayna ile oto kararan aynanın yağmur sensörüyle alakası yok. sensör cama bağlantı yerinin altında. sadece ayna kısmı tınaklı geçmeli yerinden değişebiliyor... yani takabilirsin normal ayna. ama değiştirmene gerek yok. o şekilde kullan. benimki de aktı. tam ortasında 1 cm2 lik bir alanda sıvı kaldı sadece. ben o şekilde kullanıyorum. normal ayna gibi çalışıyor.

« Yanıtla #626 : 22 Mayıs 2012, 22:53:39 »
arkadaşlar forumdan bir süre uzak kaldım şifremi kaybetmiştimde  :) havalar düzeldikçe yakıt yine 25 kruşa düştü şükür çok memnunum şimdi kışın 30 kuruş yakıyordu soğuklarda.

hoşgeldin eren kardeşim. evet yoktun epeydir. yakıtının düşmesine de sevindim. ama hala bir miktar fazla gibi geldi bana. sizin oralarda yakıt da ucuz bizim buralara göre bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #627 : 22 Mayıs 2012, 23:10:19 »
hoşgeldin eren kardeşim. evet yoktun epeydir. yakıtının düşmesine de sevindim. ama hala bir miktar fazla gibi geldi bana. sizin oralarda yakıt da ucuz bizim buralara göre bildiğim kadarıyla.

hoşbulduk ferhat evet bizim buralarda lpg daha uygun ama bu kış çok zam geldi 2.30 dan aldım hep ama şuan ucuzladı 2.10 a alıyorum havalar düzelince arabanın hem benzin hem gaz sarfiyatı azaldı ..ben merkezde olduğum için aşırı trafik var Adapazarında araba sayısı çok fazla şehre göre ve her adım ışık yada tümsek var ortalama hız 21-22 hep yol bilgisayarında yoksa ortalama hız biraz artsa karma kullanabilsem çok daha az yakıyor.kuzenımde 1.4 16v corsa var aynı yakıyor benle ş.içi + benimki hem 1.6 hem 200kg agır + otomatik oldugunu göz önüne alırsak daha az yakmasına imkan yok bu şartlarda... 30 Tl ye tamamem ş.içi 142 km yaptı bitti az önce bu depo daha az yaktım ama 30 km falan çevre yoluna çıktım hemen farketti fazla km yaptı :)
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 23:10:47 Gönderen: rene »

« Yanıtla #628 : 22 Mayıs 2012, 23:16:24 »
hmm o zaman tamam. corsa ların evet 1.4 leri pek ekonomik değil. o kasa tam 1.6 lık. bizim arabalar da 1.8 lik. :) valla benim ruhsatta 1205 kg yazıyor sizinki nasıl bilmiyorum. bende bugün bi 1.4 96 corsanın ruhsatına baktım 965 kg. arada tam 240 kg var.

« Yanıtla #629 : 23 Mayıs 2012, 08:26:35 »
tamam ferhat onu yaptıracağız sadece o zaman..