Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 509177 defa)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #406 : 06 Şubat 2012, 23:14:13 »
Arkadaş focusa değil golfe taktırmış, ayrıca 6 ayda bir regülatör değişiyorsa heralde başka bir sıkıntı olmalı. Golfte birçok kişi atiker kullanıyor. 40 bin km dir ben de kullanıyorum. Hiç regülatör arızası falan olmadı. Bence hemen karalamayın atikeri. Önceki aracımda lawato vardı, çok sıkıntı yaşadım, benim sorun yaşamam lawatoyu kötülemez... Arkadaşları yanlış yönlendirmeyin lütfen...

:tamamdir

herşey de böyle önceki arabam da xenon ayda 1 arızalanıyordu bıkmışdım. Ama golf e taktırdığım xenon 2 ay oldu tık yok maşallah hemde gündüzleride yakıorum ama hiç bir zaman xenon u kötülemedim..

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #407 : 06 Şubat 2012, 23:17:51 »
Hayırlı olsun, çok iyi yapmışınız. işçilik iyi ise hiç korkmayın atikerden.

teşekkürler usta çok iyi hemde yakın tanıdık nazımız geçer  ;)

bilmeyen biri sürsün lpg de olduğunu anlayamaz performans çok güzel.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #408 : 06 Şubat 2012, 23:18:31 »

herşey de böyle önceki arabam da xenon ayda 1 arızalanıyordu bıkmışdım. Ama golf e taktırdığım xenon 2 ay oldu tık yok maşallah hemde gündüzleride yakıorum ama hiç bir zaman xenon u kötülemedim..

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #409 : 06 Şubat 2012, 23:21:52 »
Haıyrlı olsun marka ve fiyat nasıl ? 23000 golf 4 buldum 2001 Comforline Gümüş gri 2 parça çizik boyalı fiyatı indiremedim fiyat sizce nasıl Allah nasip ederse almayı düşünüyorum lpg yok uygun lpg hangisi yardımcı olursanız sevinirim teş.

Çok fiyat, km kaç, 70 bin falan mı?

« Yanıtla #410 : 06 Şubat 2012, 23:24:38 »
Bu konuyla ilgili diğer başlıklarda da yazdım burda ki değerli arkadaşlarında bilgilerini almaya çalıştım ferhat kardeş ama bayadır bakıyorum temizi denk gelmedi golf4 lerin temizi piyasada fazla yok 2001 Comfortline olsun istiyorum ama 23000 tüp ile birlikte bana nerdeyse 25000 e malolacak daha öncede belirttiğim gibi  2004-2005 golf 5 fsi ler var bu fiyata onlarda tutulmuyor diyorlar çok ta iyi anlamıyorum arabalardan ama bir tane var golf 4 buldum dediğim gibi servise göstereceğim Yetkili servis olması şartmı yoksa özel vw servisleri olurmu nasip olursa almak  lpg konusunu araştırmaya çalışıyorum Arkadaşlar sizin bilgilerinizi de alabilirsek çok makbule geçer şimdiden teş.

« Yanıtla #411 : 06 Şubat 2012, 23:26:06 »
km 130000 civarı

« Yanıtla #412 : 07 Şubat 2012, 00:17:05 »
valla tüpte giderken benzin yakmıyor.

soğukken benzinde gidip sonra tüpe geçiyor orası doğru.

sabah 1 dakika bekliyorum çalıştırıp motor zarar görmesin diye, sonra hareket ediyorum; evin önündeki yokuşu inip  ışıklara geldikten sonra araba tüpe geçiyor.yani 1 dakika artı 500 metre zamanda tüpe geçiyor.Fazla bir benzin sarfiyatım olmuyor.Ama kışın ayda bir 50 liralık atıyorum.Bazen tüpün bitip benzinde kullandığım oluyor çünkü.

30 liraya 130 kilometre şehir içi gidebiliyorum lpg ile.Benzinle yaptığım kilometre dahil değil hesaba.

ya hocam bişey sorcam sen 30 liraya 130 km gitmişsin şehir içi ben 30 liraya 65 km e anca gidebildim ki bunun içinde ısınana kadar yaktıgım benzin de var. sorum şu sen nasıl 30 liraya 130 km gidebiliyosun? yada ben neden 30 liraya 65 km gidebiliyorum? yani bi sorun var benim arabada ama bulamadım fikrin varmıdır acaba ?

« Yanıtla #413 : 07 Şubat 2012, 01:19:30 »
valla benim araç otomatik vitesti üstelik, ama ekstra bakımlı idi, ateşlemesi, sibopları, egzozu, lpgsi, filtresi, yağı, kompresyonu değişmeyen veya kontrol edilmeyen tek bir yeri yoktu.

lastiklerim yeni ve good yeardı

araba ısınana kadar kaloriferi bile açmazdım, otomatik vitesti gaza çeyrekten de az basarak 2500 devirde vites atmasını sağlardım

Öte yandan kullanım stilim tamamen arabayı sarsmamak üzerine.Trafikteyken arkama gelip biri de dayansa bile acele edeyim şunu geçeyim hemen yol vereyim gibi sıkıntılarım olmadan kendi şeridimde ilerlerim. 100 metre ilerde frene basacaksam ayağımı gazdan çekerim frene basmamı gerektirecek durumu en aza indirgerim.İstanbul ankara gibi büyük yerlerde sık sık fren gaz olayı çok etkiliyor.Işıklarda falan kalkacağım zamanda hiç zorlamam, yarım dakikada 60a çıkarım, o hızı gideceğim yere kadar korurum.

Sonuç: Gazın litresi 2.15

30 lira/2.15=13.95 litre

13.95/100=10.7 litre LPG ortalaması yakalıyordum

zaten yol bilgisayarındaki değerler 9.2 ila 10 arası değişiyordu bende, yol bilgisayarı benzini hesaplar bilirsiniz, yani mantıken yine hesabım doğru çıkıyor.

inşallah siz de bu değerleri yakalarsınız.Maşallah diyelim, yeni sahibindeyken nazar değmesin lütfen.

« Yanıtla #414 : 07 Şubat 2012, 01:54:04 »
teşekkür ederim cevaplarınız için zahmet verip uzunca anlatmışsınız.

arabanız otomatik olamsına ragmen çok iyi degerler elde etmişsiniz. bizim manuel birazda sert kullanıyoruz . trafikte çok yogun oluyo malum ama iki katı farkedermi emin olamadım. teknik açıdan bi problem var ama sebebini daha buamadım buralarda sorular sorup ögrenmeye çalışıyorum. lpg takan usta biraz başından savma hareket edio . km 50 kuruş yakıyo nerdeyse ki benzin degerleriyle aynı hemen hemen. çalıştırmaya korkuyorum valla arabayı

« Yanıtla #415 : 07 Şubat 2012, 01:59:18 »
benzinde kullanınca değerler birbirine yakınsa o lpg sisteminde sorun vardır, nasıl kötü bişey oldugunu bilirim, eski aracımda yasamıstım

uzun yolda 250 kilometrede simit tankın hepsini bitirmişti, geri kalan 300 kmlik yolu benzinle gelmiştim hemen hemen aynı yakmıstı, ayarını düzeltebildiğim kadar düzeltip satmıştım, sizin durumunuz inşallah çok kolay çözülebilecek bişeydir ve umarım çabuk bulunur.(eğer dediğiniz gibi benzin ile gaz arasında o kadar fark yoksa)

« Yanıtla #416 : 07 Şubat 2012, 02:04:34 »
benzindede 50 kuruş yakıyo hemen hemen. lpg de yeni takılmış bizden önceki sahibi taktırmış. garanti devam ediyo acaba bu sorunu garanti kapsamında halledebilirmiyiz bi bilginiz varmıdır bu konuda

Ynt: Golf Iv - Lpg Değeri (güncel)
« Yanıtla #417 : 07 Şubat 2012, 10:11:36 »
tabi ki, memnuniyetsizliğinizi dile getirin, garantisi olan bir ürün sonuçta

öte yandan hemen hemen 50 kuruş demek 100 kilomerede 11.4 litre ortalama benzin demek, yani trafik ve soğuklar hesaba katıldığında aslında yakıtınız normal eşik aralıgında.lpgde litre bazında yüzde 10 fazla yakması lazım, o da yaklaşık 12.5-12.6 litre lpg eder.litresini 2.25ten alsanız, 28 kuruş yakmalı, bu da demek oluyor ki aracınız sağlıklı ama lpg sisteminde ya da montajında var sıkıntı.Bu hesabı lpg ustasının yanında yaparsanız düzeltme gereği hissedecektir.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
« Yanıtla #418 : 07 Şubat 2012, 11:25:42 »
bence de lpg sisteminde bir sorun var. öğretmen ankara ben atikeri direk marka olarak kötülemek için söylemedim dediklerimi. bazı araçlarda ayar tutmuyor bir türlü. focusu örnek verdim arkasından başka duyduklarımda var dedim. bizimki gibi her tarafı elektronik sensörlü araçlara pek gelmiyor atiker o yüzden dedim. ha senin 40000 km kullandım dediğin aracında golf ise tamam golflerde bir sorunu yoktur. hem bende öyle körü körüne marka takıntısı yoktur kaldıki atiker benim şehrimin konyanın ürünüdür buraya istihdam yatırım sağlıyor niye direk kötüleme maksadı taşıyayım ki. fıle arkadaş vallahi o para çok fazla o arabaya ya. lpg si bari olsa hadi ver diyecem temizse 23000 i ama bence çok fazla ya.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #419 : 07 Şubat 2012, 11:49:32 »
Sabah çalıştırdım aracımı ve hareket ettim 1dk oldu olmadı gaza geçti bu lpg kit in özelligimi ki. bi ara 2-3km gidince geçiyor gaza diye duydum. atikerin son modeli benimki 990 lık degil.