Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 509191 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #392 : 01 Şubat 2012, 16:19:39 »
bu sr motor kod numaralıı araçlarda beşinci vites ayagı gaz  dan çekince anlık veriyi gösteren yol bilğisayarı 100 km kaç lt gösteriyor?

0 gösteriyor. taki vites düşürmen gereken yığılma başlayıncaya kadar
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

« Yanıtla #393 : 01 Şubat 2012, 16:42:55 »
o zaman vitesi boşa atmaktansa ayağı gazdan çekmek daha mantıklı, cevap için teşekkürler.
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

« Yanıtla #394 : 01 Şubat 2012, 23:21:50 »
rica ederim de bu demek değildir ki araç o anda yakıt yakmıyor rölanti neyse bu durumda aynı araç rölanti durumundaki tork a eşitleninceye kadar 0 gösteriyor ondan sonra rölanti şartlarına ulaştığı için okumaya tekrar başlıyor. bildiğim ve düşündüğüm şu ki bu 0 durumu gaza basılmadığı için ecuya bilgi gönderilmemesi ve o andaki kararsız akışdan dolayı ölçmeye uğraşılmamasıdır... şüphesiz ki bu konuyu benden daha iyi açıklayacak arkadaşlar var aramızda onları da bekleriz bu konuya...

« Yanıtla #395 : 01 Şubat 2012, 23:26:59 »
ama şunu söyleyebilirim ki amaç ileride durmaksa tabiki ayağı gazdan çekip devrin düşmesini yığılma olmasını sağlamak vites düşüre düşüre yavaşlayıp durmak rölanti ye alıp ileride daha sağlam fren yaparak veya az basıp uzun süre fren yaparak durmaktan daha iyidir diskler balatalar açısından... gerçi bak şimdi düşününce o şekilde de baskı balata da işlem oluyor 2. vitese düşünceye kadar 3 defa ayır birleştir durumu... bilemedim ki şimdi nası yapsak? bunu da ehillerine sormak lazım.

« Yanıtla #396 : 02 Şubat 2012, 13:45:47 »
bu aralar her fırsatta boşa atmayı alışkanlık haline getirdim yakıt sarfiyati olarak dogru mu değil mi onu tam bilemedim?
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...

« Yanıtla #397 : 02 Şubat 2012, 13:59:23 »
bu aralar her fırsatta boşa atmayı alışkanlık haline getirdim yakıt sarfiyati olarak dogru mu değil mi onu tam bilemedim?

kompresyondaki halinden daha fazla yakıt tüketir bu 1

uzun vadede saa zararı daha çok, fren yaparken fren aksamlarını daha çok zorluyorsun bu 2

eskaza bir alternator workshop uyarısı verir aracın cart diye stop eder, fren, direksiyon hepsi devre dışı kalır bir yere girebilirsin bu 3

kütahya benim bildiğim soguk buzlanmanın bol olduğu bir yer, boştayken nasıl duracaksın bu da 4

hele hele otomatik vitesse boşta gidiyorsan şanzumanı sararsın,şanzuman masrafı motor masrafına benzemez adamın iliğini çürütür bu da 5

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #398 : 06 Şubat 2012, 22:12:50 »
dayanamadım bugün bende lpg taktırdım hadi hayırlısı  :D

taktırdığım yer tanıdık gazı ya bp yada shell den al dediler sizce?

« Yanıtla #399 : 06 Şubat 2012, 22:46:41 »
Atiker taktırmasaydın bari... ben bp shell ikisini de kullanmadım bilmiyorum. shell lerde shellgas var da bp de ne var? ben genelde ipragaz almaya çalışıyorum...

« Yanıtla #400 : 06 Şubat 2012, 22:50:31 »
Haıyrlı olsun marka ve fiyat nasıl ? 23000 golf 4 buldum 2001 Comforline Gümüş gri 2 parça çizik boyalı fiyatı indiremedim fiyat sizce nasıl Allah nasip ederse almayı düşünüyorum lpg yok uygun lpg hangisi yardımcı olursanız sevinirim teş.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #401 : 06 Şubat 2012, 22:50:59 »
Neden atiker taktırmasaydın dedin?

Atiker taktırdım taktırdığımız ustayı ilk dükkanı nı açdığı günden beri yakından tanıyoruz şuanda 2 dükkanları var ve bir sıkıntı olursa söküp istediğin markayı takarım diye kendinden emin konuştu. Herşeyi kendi yaptı elemanlarına elletmedi bile. Bakalım hayırlısı inşallah bir sıkıntı olmaz.

« Yanıtla #402 : 06 Şubat 2012, 22:56:59 »
ya ustanın kötülüğünden değil parça arızası çok çıkarıyor o yüzden dedim. hele bide arabaya bi tutmadıysa rezil ediyor. benim arkadaşın focus unda 6 ayda bir regülatör değiştiriyorlar. ki duyduğum başka başka arıza da çok. ha garantiden değişiyor ama sonuçta canını sıkıyor ha arıza verdi ha verecek diye düşünüp duruyor... fıle arkadaşım sen hangi şehirdesin. arabanın motor şanzuman durumuna filan baktırdın mı? atiker dahi taktırsan araba sana 24000 e gelecek bence çok fazla rakam. ödeme nasıl onu da bilmiyorum ama sen fiyat araştırması yaptın mı?

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #403 : 06 Şubat 2012, 23:04:28 »
bakalım hayırlısı taktırdık artık  :D

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #404 : 06 Şubat 2012, 23:09:31 »
ya ustanın kötülüğünden değil parça arızası çok çıkarıyor o yüzden dedim. hele bide arabaya bi tutmadıysa rezil ediyor. benim arkadaşın focus unda 6 ayda bir regülatör değiştiriyorlar. ki duyduğum başka başka arıza da çok. ha garantiden değişiyor ama sonuçta canını sıkıyor ha arıza verdi ha verecek diye düşünüp duruyor... fıle arkadaşım sen hangi şehirdesin. arabanın motor şanzuman durumuna filan baktırdın mı? atiker dahi taktırsan araba sana 24000 e gelecek bence çok fazla rakam. ödeme nasıl onu da bilmiyorum ama sen fiyat araştırması yaptın mı?

Arkadaş focusa değil golfe taktırmış, ayrıca 6 ayda bir regülatör değişiyorsa heralde başka bir sıkıntı olmalı. Golfte birçok kişi atiker kullanıyor. 40 bin km dir ben de kullanıyorum. Hiç regülatör arızası falan olmadı. Bence hemen karalamayın atikeri. Önceki aracımda lawato vardı, çok sıkıntı yaşadım, benim sorun yaşamam lawatoyu kötülemez... Arkadaşları yanlış yönlendirmeyin lütfen...

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #405 : 06 Şubat 2012, 23:11:14 »
bakalım hayırlısı taktırdık artık  :D

Hayırlı olsun, çok iyi yapmışınız. işçilik iyi ise hiç korkmayın atikerden.