Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 511142 defa)

Çevrimdışı volkancan_765

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #378 : 24 Ocak 2012, 13:31:15 »
 zaten aklımda olan brc,zavoli,tartarini var.ama bulunduğum yerde tartarini servisi olmadığından, en baskın gelen brc var kafamda.ama bildiğim kadarıyla tüpü taktırmakla herşey bitmiyo.bakımı,arızası varmış.bide tüpteyken ne kadar benzin yakıyor acaba celal kardeş.örneğin kaç litre tüpte ne kadar benzin yakıyor hiç denediniz mi?bildiğim kadarıyla tüpteyken km'de 0.25tl gibi yakıyor.

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #379 : 24 Ocak 2012, 14:19:17 »
daha tam tespit edemedim BRC ye geçtikten sonra 1 hafta olmadı ..biraz gezeyim bilgi veririm..yanlıs birsey soyleyıp senı yanıltmak istemem
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı volkancan_765

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #380 : 24 Ocak 2012, 15:09:56 »
tamam celal haber bekliyom senden.bide arabadaki jantlar 16'' heralde sade ve güzel görünüyor.bende çok aradım jant ama hoş bişi bulamadım antalyada.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #381 : 24 Ocak 2012, 17:08:45 »
zavoli de iyidir, ben 2 araçta brc 2 araçta zavoli kullandım, bakımdan bakıma gittim yani çok şükür

Çevrimdışı volkancan_765

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #382 : 26 Ocak 2012, 08:27:55 »
peki ali kardeş bide şu var heralde.araba tüpteyken benzinde yakıyo.örneğin bir depo tüpte ne kadar benzin yakıyo hiç denediniz mi?ve tüple kilometrede kaç para yakıyor şu an?

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #383 : 26 Ocak 2012, 11:06:42 »
valla tüpte giderken benzin yakmıyor.

soğukken benzinde gidip sonra tüpe geçiyor orası doğru.

sabah 1 dakika bekliyorum çalıştırıp motor zarar görmesin diye, sonra hareket ediyorum; evin önündeki yokuşu inip  ışıklara geldikten sonra araba tüpe geçiyor.yani 1 dakika artı 500 metre zamanda tüpe geçiyor.Fazla bir benzin sarfiyatım olmuyor.Ama kışın ayda bir 50 liralık atıyorum.Bazen tüpün bitip benzinde kullandığım oluyor çünkü.

30 liraya 130 kilometre şehir içi gidebiliyorum lpg ile.Benzinle yaptığım kilometre dahil değil hesaba.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #384 : 26 Ocak 2012, 11:14:09 »
Arabanın kullanma klavuzunda arabayı oldugu yerde ısıtmayın yolda ıstın fakat soğuk motorla yüksek devirden kaçının yazıyor.Bende onu uyguluyorum aldıgımdan beri ama eski arabalarımda çalıştırıp ısınmasını beklerdim.Özellikle soğukken otomatikte P ve N de bekletmekte zararlıymış diye okumuştum başka biyerde çünki bu iki seçenekte yağ devirdaimi olmuyormuş.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2012, 11:16:43 Gönderen: rene »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #385 : 26 Ocak 2012, 11:32:48 »
doğrudur, benzer bir şeyi daha önce de duymuştum sanırım ama ne bileyim kontağı çevirip direkt gitmek bi acayip geliyor bana :D

kaldı ki geçen sen bu zamanlar dizel kullanıyodum bir de ben :D

Çevrimdışı volkancan_765

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #386 : 27 Ocak 2012, 09:32:25 »
tüplü arabada nasıldır bilmiyom ama benzinli arabada bende kontağı çevirip hemen haraket ediyom.yani arabayı yolda ısıtıyom gaza yüklenmeden.ama tüple nasıl olur onu bilmiyom.aslında araba ilk çalıştığnda benzinle çalışıyosa hemen haraket edilebilr bence.biraz ilerleyince tüpe geçiyomuş.bence tüplü arabadada hemen haraket etmenin zararı olmaması gerekir.

Çevrimdışı hassannb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #387 : 27 Ocak 2012, 22:14:44 »
arkadaşlar 99 var benim atiker takılı otomatik vites en son yakıt değerim 100km 17lt gaz yaktı lastiklerimde 215/45/17 onunda etkisi vardır ama bu kadar olması normal değil ayara gidiyorum ayarlarında birşey çıkmıyo bi türlü. sizlerin yorumlarınızla belki derdime çare bulabilirim şimdiden teşekkürler,,,

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #388 : 28 Ocak 2012, 00:13:03 »
hasan bey bir süre benzinde kullanın

benzinde de litre bazında bu değerlere yakın değerlere ulaşırsanız araçta, yok normal bir yakıt tüketimine sahip olursanız lpg de demektir.

önce sorunun çıkış noktasını bulmak lazım ki, bunun için bir süre benzinde kullanmanız şart.

geçmiş olsun..

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #389 : 01 Şubat 2012, 10:15:06 »
arkadaşlar geçen hafta iki ayrı yerden 50 şer TL lik 2 kere lpg aldım 2.40 ortalama fiyattan şimdi 2.5 burda heryerde. zaten 45 lt simit depom bu fiyatlarla 105-110 arası doluyodu yani depoyu doldurmuş sayılırım. yazın 560 km yol yapıyodum %80 i uzun yol. şimdi bu dolumlarla %60 ı uzun yol 430 km de bitti gazım. hesaplarsam 23.25 kuruş çıkıyor ki bence gayet güzel bir rakam bu hava şartları ve fiyatlarla. geçen yıl bu zamanlar 21.5 kuruş yakıyordu o zamanki fiyatlarla ve hava şartları da bu kadar değildi. velev ki bugün bir de şunu öğrendim gaz kelebeğim komple çamurla kaplıymış temizlendi adaptasyon yapıldı. inşallah şimdi benim kullanım tarzımla 20 kuruşa inemesem de geçen yıl ki rakamlara düşeceğimi ümit ediyorum... sizce nasıl?
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #390 : 01 Şubat 2012, 12:38:46 »
Uzun yol agırlıklı olunca normal

Çevrimdışı alplion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #391 : 01 Şubat 2012, 15:31:32 »
bu sr motor kod numaralıı araçlarda beşinci vites ayagı gaz  dan çekince anlık veriyi gösteren yol bilğisayarı 100 km kaç lt gösteriyor?
Yüzde Israr Etme Doksan da Olur, İnsan Dediğinde Noksan da Olur, Sakın Büyüklenme Elde Neler Var, Bir Ben Varım Deme, Yoksan da Olur...