Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 510747 defa)

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #350 : 31 Aralık 2011, 13:35:20 »
MRB ben daha önce de paylaşmıştım aracımın yakıtını. son ölçümümde bir depo tüp ile 508 km yol gitti. petrolde 43 lt lpg aldı deposu. opetten alıyorum gazı. litresi 2.41 tl  bu 508 km nin yaklaşık 25 km si benzinle gitmiştir. pek şehir içinde kullanmıyorum. aracı genelde uzun yolda ortalama 110-120 km hızda kullanıyorum. 45 lt lik deponun 43 lt ile dolması normal mı? yüzde 20 lik pay olması gerekmez mi? öyle olması gerek diye biliyorum.
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #351 : 01 Ocak 2012, 12:14:25 »
çevre yolu eryaman falan olursa 1 numaralı ortalama 6.7 ye falan düşüyor,aşağı inip ortalama hızıma bakıp yazarım,yol hakkında fikir verir

benim kullanım stilimle sizinki aynı olmayabilir,zira bu benim 3. 8v otomatik aracım, neredeyse komple sökecek takacak durumdayım aracı.

artı aracım standart değil, yakın zamanda üst kapak açıldı, manifold,egr, gaz kelebeği ne varsa tertemiz yapıldı, bobin, buji, buji kablosu değişti.

ışığa gelmeden 50 metre önce ayağı gazdan çekerseniz, trafik sıkıştığında önünüze kıranları sallamadan sadece ayağınızı frenden çekerek ilerlerseniz,40 km hızla akarken ise mesela gaza bas çek yapmazsanız çok rahat yakalarsınız bu rakamları.ben mahalle arasında giderken anlık tüketimde 4.5 ları falan görüyorum ayağım gazdayken.

pacific jantın etkisinin o kadar olmaması lazım, ben audide 15 orjinalden 17 replikaya geçtim, üzerine kat iptal ettim, sizinki kadar bariz fark gözlemlemedim.

1.numaralı ortalamayı düşürmek daha kolay onda benzer değerleri yakalıyorum sorun yok ama pek gerçekçi ve uzun vadeli olmuyor o tüketim sınıfı..çünki kullanım stiline göre hemen düşüp iki sollama yapınca hemen yükselebiliiyor.2 numrada ortalamayı baz alıyorum ben.bu arada ortalama hıza dikkat etmedim bende bakayım yazarım.arabam bakımsız vs bi arabada değil 74bine dün girdik ve bakımları km si gelmeden yaptırılan bi araba.

Aslında aracı ve şanzumanı bende fazlasıyla tanıyorum zaten o yüzden şuan fazla yaktığını düşünüyorum.Dediğin stilde biraz kasarak ve gaz pedalına çekinerek basıncada ş.içi 11.5 ten aşşağı kesinlikle düşmüyor şuan (ama harbi ş.içi Adapazarı merkez heryer ışık ve set kaynıyor dur kalktan otomatikle bile sıkılıyorsunuz) uzunda 90 civarı sıfırlayınca 7.1 - 7.2 yakıyor 140-160 arası kullanıncada 9.5 litre yakıyor.

Aracı üzerindeki Bridgedstone Turanza er300 lerlede sıkıntım var onlardanda olabilir.Çünki lastikler jantın üzerinde geldi ve önceki kullanılan araçta balanssız kullanılmış ve lastikçi tabiriyle basamak yapmış.bu yüzden arabayı kasıyor olabilirmi?Yoltutuş vs 195 tabandan sonra mükemmel diyebilirim müthiş dengeli girdiğim virajlara çok abartılan Focus sedan ile ter dökerek girebiliyoruz fren mesafeside iyi ama verdiği uğultu ve gürültü insanı çıldırtıyor.en kısa zamanda değiştiricem lastikleri.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 01 Ocak 2012, 13:06:53 »
ben de good year lastikler var, yazlık, gerçekten tavsiye ederim, ıslakta boş yerlerde denedim biraz savurmuyor, nasıl olsa kar yağınca da çıkmıyorum dedim kışlık da almadım, tavsiye ederim o açıdan.Gerek yakıt, gerek yol tutuşu, gerek ıslak performansı olsun o bağlamda baya iyi.lastik konusu yakıt tüketiminde önemli bir faktör dediğin gibi.

1. ortalamaya ben de takılmıyorum, fikir olması açısından dedim, hani öyle yollarda gitsem 2. ortalama çok daha düşer/düşüyor manasında.

dün baktım ortalama hızım 27 kilometre imiş.Bu da gittiğim yol açısından fikir verebilir biraz :) ama ortalama 10a çıkmış, buna dünkü insignia kapışması sebep oldu, ben onu geri düşürürüm :)

Geçen gün soğuk start verip hareket ettikten sonra 1de  99.9 ortalamayı bile gördüm, noluyoruz dedim, ama 15 kilometre yol yaptıktan sonra baktım 1 nolu profilde 8.8 idi.Eeee 2500 lira yedi o kadar olsun dedim, siz de maşallahlarınızı eksik etmeyin.

Ama şu var, ben bu aracı araç bulamadığım, bu araçları da tanıdığım için aldım, yalan yok, bulabilseydim turbo 1.8 ya da atmosferik 2.0dan aşağı araç almazdım.Yaktığının hakkını veren araçlar değiller pek.9.2-9.7 arası değişen ortalama sadece 1 akşamlık performanslı kullanımda 2 nolu profilde o kadar kilometrenin ortalaması alınmasına rağmen 10a fırladı.Bir abf, bir 1.8t sakin kullanımda zaten bizim performanslı kullanımımıza denk geliyor ve daha az yakıt tüketiyor.Yaza doğru inşallah 8v otomatik devrini kapatmayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2012, 13:07:42 Gönderen: boralp »

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #353 : 01 Ocak 2012, 16:27:02 »
otomatik kullanan arkadaşlar ş.içi yol bilgisayarınız uzun hafıza 2 de ne gösteriyor ?

hafıza 2 de 3000 km yazıyor, ortalama 10.4 litre tüketim . ortalama hız da 35 gösteriyor.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2012, 16:33:11 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #354 : 01 Ocak 2012, 16:38:43 »
ben de good year lastikler var, yazlık, gerçekten tavsiye ederim, ıslakta boş yerlerde denedim biraz savurmuyor, nasıl olsa kar yağınca da çıkmıyorum dedim kışlık da almadım, tavsiye ederim o açıdan.Gerek yakıt, gerek yol tutuşu, gerek ıslak performansı olsun o bağlamda baya iyi.lastik konusu yakıt tüketiminde önemli bir faktör dediğin gibi.

1. ortalamaya ben de takılmıyorum, fikir olması açısından dedim, hani öyle yollarda gitsem 2. ortalama çok daha düşer/düşüyor manasında.

dün baktım ortalama hızım 27 kilometre imiş.Bu da gittiğim yol açısından fikir verebilir biraz :) ama ortalama 10a çıkmış, buna dünkü insignia kapışması sebep oldu, ben onu geri düşürürüm :)

Geçen gün soğuk start verip hareket ettikten sonra 1de  99.9 ortalamayı bile gördüm, noluyoruz dedim, ama 15 kilometre yol yaptıktan sonra baktım 1 nolu profilde 8.8 idi.Eeee 2500 lira yedi o kadar olsun dedim, siz de maşallahlarınızı eksik etmeyin.

Ama şu var, ben bu aracı araç bulamadığım, bu araçları da tanıdığım için aldım, yalan yok, bulabilseydim turbo 1.8 ya da atmosferik 2.0dan aşağı araç almazdım.Yaktığının hakkını veren araçlar değiller pek.9.2-9.7 arası değişen ortalama sadece 1 akşamlık performanslı kullanımda 2 nolu profilde o kadar kilometrenin ortalaması alınmasına rağmen 10a fırladı.Bir abf, bir 1.8t sakin kullanımda zaten bizim performanslı kullanımımıza denk geliyor ve daha az yakıt tüketiyor.Yaza doğru inşallah 8v otomatik devrini kapatmayı düşünüyorum.

Aslında Goodyear ntc5 marka bir lastik var arkadaşımda ebatlarıda uyuyor durumuda iyi Michelin tribine girdiğimden pek düşünmedim ama düşünülebilir demek.Çünki yakıtın 1.5 litresi lastikten sanıyorum.bu aralar ruh hali olarakta sinirliyim onunda etkisi var sanırım bu litrelerde:)

gerçekten büyük motorlu bir araçmış gibi savurgan oluyor bazen 2.0 136hp Vectra şimdi açıyorum kontagını 11.8 litre yazıyor yol bilgisayarında..evet ekonomikte olabiliyor ama dikkatli kullanınca o kadar dikkatide bünye her zaman kaldırmıyor.

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #355 : 11 Ocak 2012, 11:36:13 »
30 litre depom şu anda 70 tl doluyor.Şehir içi yakıt tüketimim normal koşullarda 0,185 krş yakıyor.Sadece kokluyor.Şehir dışında (2 ay önce) lpg litre fiyatı 2,11 iken 0.151 krş yakıyordu.

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #356 : 11 Ocak 2012, 11:45:06 »

Geçen gün soğuk start verip hareket ettikten sonra 1de  99.9 ortalamayı bile gördüm, noluyoruz dedim, ama 15 kilometre yol yaptıktan sonra baktım 1 nolu profilde 8.8 idi.Eeee 2500 lira yedi o kadar olsun dedim, siz de maşallahlarınızı eksik etmeyin.

Bende çoğu zaman aracı agrasif kullanıyorum.Günde 45-50 km yol yapıyorum.Ankarada istanbul yolu sabah ve akşam tarfiği malum.Ama ona rağmen ortalamam 8,5 lt geçmiyor.99,9 gormussun.1 viteste yırtsam 50-60 lıtreyı gecmıyor.Bence aracı göster.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #357 : 11 Ocak 2012, 12:16:44 »
Bende çoğu zaman aracı agrasif kullanıyorum.Günde 45-50 km yol yapıyorum.Ankarada istanbul yolu sabah ve akşam tarfiği malum.Ama ona rağmen ortalamam 8,5 lt geçmiyor.99,9 gormussun.1 viteste yırtsam 50-60 lıtreyı gecmıyor.Bence aracı göster.

sabah ilk 200 metrede 99.9 görebilirsiniz, bunun aracın sıkıntısı olması ile alakası yok :)

aracın şuan bakılmayan bir yeri kalmadı en küçük civatasına kadar motor yürüyen dahil.

sabah çalıştırır çalıştırmaz eksi 2 derecede dipgaz gidin ilk 200 metrede bakalım orada ne yazıyor :D

kaldı ki genel ortalamam 9.4lt

Dipnot:Asla aracı böyle kullanmam ama geç kalıyordum o gün.

hoca sen istanbul yolu diyorsun hiç akmasa bile 4-5 şeritli yol.benim araç her gün kızılay, bahçeli, çetin emeç ve onun dışında 50 metrede bir hız tümseklerinden oluşan 3 kilometrelik bir yol dahil 30-35 kilometreden oluşuyor.kaldı ki otomatik 8v, ben bu değerlerin iyi değil, çok iyi olduğunu düşünüyorum.şehir içi 16v dahi olsa 18.5 kuruş yakamaz bu fiyatlarda.Sizin ki karma tüketime kaymış biraz.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #358 : 11 Ocak 2012, 17:24:12 »
8.5 litre ş.içinde mümkün değil.

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #359 : 11 Ocak 2012, 17:50:45 »
8.5 litre ş.içinde mümkün değil.

Gel satayım arabayı sana :D 107000 km'de kaza yok.22,000 tl.

Bugün gel sana 7,5 lt gösterecegım.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2012, 10:24:51 Gönderen: barcode06 »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #360 : 12 Ocak 2012, 17:27:36 »
Gel satayım arabayı sana :D 107000 km'de kaza yok.22,000 tl.

Bugün gel sana 7,5 lt gösterecegım.

Çoluk çocuk muhabbeti yapmayalım gel göstereyin falan. bizde aynı arabayı kullanıyoruz uzun hafıza (2) de ortalama 7-8 yapman için uzun yol sabit ve düşük hız gerekiyor. Uzun yolda 120 ile sabit gitsen bile 8 8.5 yakıyor hikaye anlatmayalım fabrika verileri ortada.

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #361 : 13 Ocak 2012, 09:36:25 »
 :tamamdir sen fabrika verilerine bak ozaman.Benım aracım 7,5 ile 8,5 arasında ortalaması.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #362 : 15 Ocak 2012, 00:00:01 »
arakdaşlar tartışmaya gerek yok bence. araçtan aracada fark olabilir. benimkide maşallah ş.içi ş.dışı kullanımda ortalama 0.18 kr civarı yakıyor. memleketten gelirken geçen ay adana otobanında 0.15 kr'a kadar düşürdüm. hızım ortalama 100km/h idi. ara ara  150, ara ara 90 oldu tabiki..
birazda kullanım tarzındanda kaynaklanır diye tahmin ediyorum..
aynı arabada 0.35 kr'de gördüm çünkü km'de..
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı mak.muh.erhan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #363 : 15 Ocak 2012, 13:29:39 »
arkadaşlar 2001 model golf 4 almayı planlıyorum ancak bulduğum araçta 5 yıldır lpg takılı olduğunu öğrendim bu durum aracın motorunu ne derece etkilemiştir bilgisi olan  yardımcı olursa sevinirim