Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 510531 defa)

Ynt: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)
« Yanıtla #336 : 24 Aralık 2011, 12:04:29 »
Bmw ve audinin 2,0 lt dizel motorları çok az yakıyo, onların da temizini bulsanız bile yıllık vergisi dert >:(

« Yanıtla #337 : 27 Aralık 2011, 20:48:02 »
valla arkadaşlar bendede 99 otomatik golf var yakıt fazla gibi bencede ayara gidiyorum adamlar lastiklerin kalın birde otomatik diyorlar normallerden fazla yakar diyolar anlamadım ben bu işten bişey

« Yanıtla #338 : 28 Aralık 2011, 00:06:00 »
 öncelikle her benziligin gaz başıncı aynı deyildir örnegin 30 lt bi depoda 32 lt gaz basıldıgını gördüm ( bu arada opetde market görevlisiyim)lpg  sıkıştırılmış  gaz sonucta. ölcmeye gelince sürekli aynı yerden yakıt alıosanız tl bazında ölcebilirsiniz ama farklı farklı yerden alıyosanız lt bazında ölcün. vede gaz bitmeden ölcme yapmayın gösterge yanıltır ışık yandı bir ışıga düştü gibilerinden. babamda honda civik var 2007 lpg göstergesi bi tam doluyken 4 ışık yanıo bide biterken 4 ışık yanıo  :) onun icin tek yapmanız gereken litre bazında ölcmek başka türlü işin icinde cıkmanız zor
örnek aracınızla 225 km yol yaptınız lpg bitti arabanız 18 litra falan olması lazım her şehirde fiyat farlı
yaptıgınız km litreye bölün ve sonra gaz fiyatıyla carpın

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #339 : 28 Aralık 2011, 01:58:59 »
valla arkadaşlar bendede 99 otomatik golf var yakıt fazla gibi bencede ayara gidiyorum adamlar lastiklerin kalın birde otomatik diyorlar normallerden fazla yakar diyolar anlamadım ben bu işten bişey

Ne kadar yakıyor ki aracınız? Bendeki de otomatik 2001. Ankarada 23 kuruş yakıyor.

« Yanıtla #340 : 28 Aralık 2011, 16:59:54 »
Ne kadar yakıyor ki aracınız? Bendeki de otomatik 2001. Ankarada 23 kuruş yakıyor.
selam  ankara
araç ım 2001 otomatik confor.
bende ankaradayım
100 km 12 litre ş.içi tüketiyorum.(ölçümüm aynı istasyon aynı pompadan 10 depo denedim)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
« Yanıtla #341 : 28 Aralık 2011, 17:31:59 »
selam  ankara
araç ım 2001 otomatik confor.
bende ankaradayım
100 km 12 litre ş.içi tüketiyorum.(ölçümüm aynı istasyon aynı pompadan 10 depo denedim)

selam. Evet benim de aynı değerler.
Ben de az önce doldurdum litre fiyatı 1.93 e düşmüş. fulledim 29 litre aldı, 56 tl tuttu. km 254. bu km içinde benzin harcaması da var tabi. Bence bu değerler normal. Sonuçta otomatik için normal.

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #342 : 28 Aralık 2011, 20:58:20 »
Ben de az önce doldurdum litre fiyatı 1.93 e düşmüş. fulledim 29 litre aldı, 56 tl tuttu. km 254. bu km içinde benzin harcaması da var tabi. Bence bu değerler normal. Sonuçta otomatik için normal.

100 TL benzin 245 km yol yapıorum otomatik   :D

« Yanıtla #343 : 29 Aralık 2011, 21:30:09 »
lpg geçmeden hareket etmem
lpg geçiş süresi çok kısa bu soğukta dahi 3 dak. falan lpg geçiyor.(araçım kapalı garajda)
tamamı lpg kullanıyorum km de 12 litre tüketiyorum.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #344 : 30 Aralık 2011, 11:44:03 »
otomatik kullanan arkadaşlar ş.içi yol bilgisayarınız uzun hafıza 2 de ne gösteriyor ?

« Yanıtla #345 : 30 Aralık 2011, 14:02:13 »
otomatik kullanan arkadaşlar ş.içi yol bilgisayarınız uzun hafıza 2 de ne gösteriyor ?

9.2 ve 9.7 arası değişiyor,karma değil, sabah ve akşamın yoğun saatlerinde şehir içi

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #346 : 30 Aralık 2011, 18:01:15 »
9.2 ve 9.7 arası değişiyor,karma değil, sabah ve akşamın yoğun saatlerinde şehir içi

tam ş.içi değil çevre yolu falan heralde çünki fabrika verisi 11.2 litre...

benim ş.içi  kullanım 195 taban Comfortline jantla 10-10,5 litre

205 Pacific Jantı ile 11,5-12 arası gidiyor şuan.ama lanet olsunki her 20metrede bir set var i.içinde onunda etkisi var.

Bujiyı değiştirip bogaz kelebeğini temizlettim nefesi baya açıldı arabanın ama şuan 13-13,5 litre civarı yakıyor full ş.içi bi anormallik var bu kadar hiç yakmıyordu.Gaz ayarı yaptırmadım ama sonuçta yol bilg. benzindeymiş farzederek veriyor verileri.Varmı tavsiyesi olan arkadaşın 2000cc vectra dan çok yakıyorum şuan.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2011, 18:01:41 Gönderen: rene »

« Yanıtla #347 : 30 Aralık 2011, 18:26:07 »
eren kardeş
ben şu hafıza 1 ile 2 konumları arasında ne fark var anlayamadım.(ikisini de reset yapıp sıfır laya biliyorsun)
yardımcı olur iseniz sevinirim.

« Yanıtla #348 : 30 Aralık 2011, 18:55:38 »
eren kardeş
ben şu hafıza 1 ile 2 konumları arasında ne fark var anlayamadım.(ikisini de reset yapıp sıfır laya biliyorsun)
yardımcı olur iseniz sevinirim.
1 numara araç her çalıştığında sıfırlar, 2 numara ise siz sıfırlamadığınız sürece kalır, daha uzun soluklu bir göstergedir, o da sanırım 999 ya da 9999 da sıfırlıyodu onu da biliyodum da aracı kullanmaya kullanmaya unutmuşum :D ;D

« Yanıtla #349 : 31 Aralık 2011, 11:57:12 »
tam ş.içi değil çevre yolu falan heralde çünki fabrika verisi 11.2 litre...

benim ş.içi  kullanım 195 taban Comfortline jantla 10-10,5 litre

205 Pacific Jantı ile 11,5-12 arası gidiyor şuan.ama lanet olsunki her 20metrede bir set var i.içinde onunda etkisi var.

Bujiyı değiştirip bogaz kelebeğini temizlettim nefesi baya açıldı arabanın ama şuan 13-13,5 litre civarı yakıyor full ş.içi bi anormallik var bu kadar hiç yakmıyordu.Gaz ayarı yaptırmadım ama sonuçta yol bilg. benzindeymiş farzederek veriyor verileri.Varmı tavsiyesi olan arkadaşın 2000cc vectra dan çok yakıyorum şuan.

çevre yolu eryaman falan olursa 1 numaralı ortalama 6.7 ye falan düşüyor,aşağı inip ortalama hızıma bakıp yazarım,yol hakkında fikir verir

benim kullanım stilimle sizinki aynı olmayabilir,zira bu benim 3. 8v otomatik aracım, neredeyse komple sökecek takacak durumdayım aracı.

artı aracım standart değil, yakın zamanda üst kapak açıldı, manifold,egr, gaz kelebeği ne varsa tertemiz yapıldı, bobin, buji, buji kablosu değişti.

ışığa gelmeden 50 metre önce ayağı gazdan çekerseniz, trafik sıkıştığında önünüze kıranları sallamadan sadece ayağınızı frenden çekerek ilerlerseniz,40 km hızla akarken ise mesela gaza bas çek yapmazsanız çok rahat yakalarsınız bu rakamları.ben mahalle arasında giderken anlık tüketimde 4.5 ları falan görüyorum ayağım gazdayken.

pacific jantın etkisinin o kadar olmaması lazım, ben audide 15 orjinalden 17 replikaya geçtim, üzerine kat iptal ettim, sizinki kadar bariz fark gözlemlemedim.