Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf IV - LPG Değeri (Güncel)  (Okunma sayısı 509238 defa)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: LPG Değeri Güncel
« Yanıtla #28 : 06 Mart 2011, 23:25:23 »
Pompalar arasında büyük basınc farkları olabiliyor. Bazen depo tamamen boş olduğunda (benzin ile gidiyorum istasyona) 40 litre alıyor bazen ise 44 litre alıyor. O yüzden siz de deponuzu fullediniz sanırken aslında fullemediniz. Aynı pompaya gitseydiniz belki 10 TL lik daha gaz alacaktınız.
 :tamamdir
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #29 : 07 Mart 2011, 22:14:26 »
Pompalar arasında büyük basınc farkları olabiliyor. Bazen depo tamamen boş olduğunda (benzin ile gidiyorum istasyona) 40 litre alıyor bazen ise 44 litre alıyor. O yüzden siz de deponuzu fullediniz sanırken aslında fullemediniz. Aynı pompaya gitseydiniz belki 10 TL lik daha gaz alacaktınız.

:tamamdir
doğru ve net ölçüm için aynı istasyon aynı pompa

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
« Yanıtla #30 : 07 Mart 2011, 22:17:10 »
bende artık tam olarak ölçücem paylaşım yaparım
ADK

« Yanıtla #31 : 08 Mart 2011, 16:03:28 »
Arkadaşlar sizin depo nasıl bilmiyorum ama bizimki simit depo. Tatile giderken ilk defa girdiğim bi istasyonda 35 litrelik depoya 41 litre gaz doldurdu. Şer..... birde içinde gaz olmasına rağmen. Çok para kazanacağız diye insan hayatıyla oynuyor böyleleri. Ben daha deponun 34,5 litreden fazla aldığını görmedim.Adamlar pompa basıncını yükseltiyorlar. Sonuç Deponun pompa bağlantı aparatı arkasından gaz kaçırıyor. Allah'tan depolarda şamandıra var da sadece boruda kalan gaz çıkıyor. Düşünün bunu bilmeden kapalı bir yere yada kendi garajınıza parkettiğinizi. Bi daha uğramam o yere. Hem de  çok bilindik bi marka. Ayrıca plastik depo kapağını da kırmış sığırlar.  >:(
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

« Yanıtla #32 : 10 Mart 2011, 15:00:01 »
BRC marka taktırdım geçen ay ... bende ilk testimi yaptığımda ş.içi 190 krş. yaktığını hesaplamıştım ... 80 liralık fullemiştim depoyu 340 km sonra pompaya soktum aracı 64 liralık lpg aldı yine milangaz .. şu hesap çıktı 64 liraya 340 km ş.içi mesafe ...  aynı pompa veya farklı pompa bilemiyorum ne fark vardır ama şu var sakin kullanımda 200 altına iniyor bu rakam ...
İlk çalıştırmadan otogaza geçene kadar kullandığınız benzini de hesaba katmalısınız, zaten araçlar en fazla motorun soğuk olduğu bu dönemde benzin tüketir, bunları da eklerseniz bu otogaz ve benzin fiyatlarıyla hem de bu soğuk mevsimde ş içinde 25-26 kurşuştan aşağı yakmaz..

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
« Yanıtla #33 : 10 Mart 2011, 15:05:18 »
İlk çalıştırmadan otogaza geçene kadar kullandığınız benzini de hesaba katmalısınız, zaten araçlar en fazla motorun soğuk olduğu bu dönemde benzin tüketir, bunları da eklerseniz bu otogaz ve benzin fiyatlarıyla hem de bu soğuk mevsimde ş içinde 25-26 kurşuştan aşağı yakmaz..
aynen öyle. benzinde de 40dan aşağı yakmaz
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #34 : 10 Mart 2011, 15:16:43 »
benim tam 40 kuruş yakıyor. 17" jant ve kısa mesafe.
bugün şehir içi 50km kadar kullandım sıcak motor. 6,7lt ortalama dedi yol bilgisayarı. oda 27 kuruş falan yapıyor.
şimdi hangisi şehir içi  :D

Çevrimdışı yesilkrt

« Yanıtla #35 : 10 Mart 2011, 15:19:01 »
bugün şehir içi 50km kadar kullandım sıcak motor. 6,7lt ortalama dedi yol bilgisayarı. oda 27 kuruş falan yapıyor.
keşke her ş.içi yol böyle olsa..
MK-IV- Comfortline

« Yanıtla #36 : 10 Mart 2011, 15:25:40 »
Evet herkesin bu terimlerden anladığı farklı, bu durumda herkes gittiği güzergahi belirtse daha aydınlatıcı olur aslında.
Benim günlük güzergahım:
4 km gidiş (toplam 8 km),
5 adet ışık geçiyorum,
iş yeri tam şehrin ortasında ,
arac. 1,2,3 ve geri vitesler arasında gidip geliyo, nadiren 4 . vitese atabiliyorum,
son 1 km yi yürüyüş hızıyla gidiyorum..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #37 : 10 Mart 2011, 15:28:43 »
yol aynı olsa bile tüketim hep aynı olmuyor. motorun soğuk olması, dur kalk, sürücünün o anki psikolojisi  ;)

« Yanıtla #38 : 10 Mart 2011, 15:30:20 »
Ya da bu kadar ayrıntıya girmeden,
Ort hız:...km
Ort yakıt:...lt denilirse, işte o zaman anlaşılır kim ş içi kim ş dışı yapmış..

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
« Yanıtla #39 : 10 Mart 2011, 15:32:57 »
herkeste yol bilgisayarı yokki,üstelik herkesin aracı bir değil
çıkamazsınız abi bu yakıt konusunun içinden.  :D

Çevrimdışı yesilkrt

« Yanıtla #40 : 10 Mart 2011, 15:33:30 »
Ya da bu kadar ayrıntıya girmeden,
Ort hız:...km
Ort yakıt:...lt denilirse, işte o zaman anlaşılır kim ş içi kim ş dışı yapmış..
o da yeterli değil. Aynı yol içi ortalama hız 50km/h olur ama 10 kere dur-kalk yaparsın, yine 50km/h olur 2 kere dur-kalk yaparsın. En güzeli ucuz yakıt :D vala diyorm :D
MK-IV- Comfortline

« Yanıtla #41 : 17 Mart 2011, 10:44:28 »
en doğru ölçüm bence depodaki gazı tamamen bitirip bir istasyona gidip gaz tankını fulleyip kmyi sıfırlayarak yapılan ölçümdür. sonrada son aldığınız gazı bitirene kadar kaç km yaptığınızı en net şekilde böyle görebilirsiniz. en son 78 tllik gaz ile tamamen boş olan depoyu fulledim. litresi burada 2.240. şuan 195 km yol yaptım ve bitmesini bekliyorum tankın. bittiğinde ne kadar olduğunu paylaşırım.tahminlerime göre 270 km falan yapması gerekiyor. bu arada burası çok soğuk bunu da hesaba katmak lazım...