Gönderen Konu: Golf IV lambda sensör...  (Okunma sayısı 13311 defa)

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV lambda sensör...
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2008, 00:08:43 »
vallahi serviste VAG a bağladılar aracımı bende de Lambda sensöründe sorun olduğu çıktı. tabi servisçi bu olayın kelebekte de olabileceğini söyledi ben ne demek istediğini anlayamadım. Lambda ne işe yarar bunun hakkında bir gram bilgiye sahip değilim ama dediğine göre lambda sorunu çözülürse araba tek basışta marşı alırmış ve de gazı iyi yermiş.. Amman ne güzel. :D Hız öldürür benimkisi yavaş gitsin diyenler yaptırmasınlar :D

Çevrimdışı tyaniklar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2010, 10:41:57 »
Benim aracın yakıtı birden 13 litrelere falan çıktı ki aşağı yukarı uzun yol ortalaması bu. 40 litre gazı 350 kmde tükettim. Bunun 250'den fazlası şehirlerarası yol. Bilgiasayara bağladık lambda sensörü arızası verdi. Yakıtta anormal artış bu sensörden kaynaklanıyormuş. Diğer unsurlar bunun kadar yüksek artışa sebep olmazmış (hava filtresi, buji vs)

Servis parçayı değiştirmek için 345 istedi. İstanbul'da bir parçacıda 146'ya buldum. Parça Bosch marka. Serviste de parçacıda da satılan aynı ürün değil mi? Fiyat farkı servis olmasından mı kaynaklanıyor yoksa malzeme değişebiliyor mu? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim çğnkü acil değiştirmem gereken bi parça. Yoksa bu 13 litre ortalama benim ocağıma incir ağacı dikecek ???

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2010, 14:55:26 »
Bosch'un iki modeli var.
Biri daha uygun fiyata.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı tyaniklar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Aralık 2010, 21:44:07 »
Bosch'un iki modeli var.
Biri daha uygun fiyata.
Siz hangisini tavsiye edersiniz? İkisi arasında anlamlı bir fark var mı?