Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 353967 defa)

edit: bunun için bir aparat gerekli imiş. adı Alientech AlienWindow™ controller
bir MKiv Jetta'ya bu şekilde takmışlar mesela MKIV Jetta Alientech Install
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2010, 01:13:59 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Arka cam sileceğinin su püskürttüğünü  buradan öğrendim, teşekkürler.. :sevgi:

ya arkadaşlar ben bişi sorucam. benim golf de (2001 comfotline 1.6 SR motor benzinli) anahtarı dışardan takıp sağa doğru çevirip bekleyince camlardan açık olan varsa kapatıyon tamamen ve kilitliyor. sola doğru çevirip bekleyince camları kapalı olsalar dahi tamamen açıyor ve kilitliyor. bu nasıl bi iş. çok gereksiz. sadece kumandadan kilitlediğimizde camları açık ise kapatma özelliği olsaydı olmaz mıydı? bunu kumandadan olacak şekildel ayarlatabiliyor muyuz acaba? bilgisi olan arkadaş varsa yol gösterebilir mi. Burada özel servise sordum pek bu tür inceliklerden anladıkları söylenemez doğrusu.
benimde aynı model comf. golf var.bende o sorunu yaşadım.servise gittim progam attırmak için,almanyayı arayıp soralım falan dediler çok akılcı gelmedi söyledikleri.bende bi forum sitesinde otomatik kapatmaya yarayan bi devre gördüm onu yapacağım.umarım olur.en azından camları kapatsın sunroof için bişeyler düşünürüz.

Çevrimdışı grcngrn

• DAS AUTO
serkan kardeş sunroof u sonra düşünürüz derken ben de highline aracımda deri döşeme olurda nası sunroof olmaz diye düşünüyorum ya :S ayna katlama var deri döşeme var ama sunroof yok :S gerçi büyük ihtimal 2001 sonrasında eklemiştir :)

ya lasstik değilde vurduğumda hızımın büyük bölümünü kaybettim.bi resim koyayımda nerden vurduma siz karar verin

arkadaşlar emniyet kemeri takılı değilse hava yastığı çalışmıyor gibi bir şey duydum bilgisi olan varmı. böyle bir olay varsa hangi modeller için
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2010, 14:02:04 Gönderen: redbarons »

Çevrimdışı keyn_apex

• Golf bir yaşam tarzıdır
ya arkadaşlar ben bişi sorucam. benim golf de (2001 comfotline 1.6 SR motor benzinli) anahtarı dışardan takıp sağa doğru çevirip bekleyince camlardan açık olan varsa kapatıyon tamamen ve kilitliyor. sola doğru çevirip bekleyince camları kapalı olsalar dahi tamamen açıyor ve kilitliyor. bu nasıl bi iş. çok gereksiz. sadece kumandadan kilitlediğimizde camları açık ise kapatma özelliği olsaydı olmaz mıydı? bunu kumandadan olacak şekildel ayarlatabiliyor muyuz acaba? bilgisi olan arkadaş varsa yol gösterebilir mi. Burada özel servise sordum pek bu tür inceliklerden anladıkları söylenemez doğrusu.

arkadaşlar bu işlem normalde bi modem sayesinde yapılıyor ama aracın böyle bi özellii oldugu için bunu kumandaya aktarmak kolaylaşıyor bi role ile hallediyorlar basit bi olay ben daha yaptırmadım ama iş güç geregi elim degmiyor en yakın zamanda yaptıracagım .

*arka kapının tavanla birleştiği yerde alarm gözleri var, cam açık şekilde kapıyı kilitleyince eğer herhangi bi cisim ya da elinizi camdan sokunca alarm ötmeye başlıyor.

*aracı kumandayla açtıktan sonra anahtar takılı değilse ve eğer radyo, çakmak gibi bişeyle uğraşıyosanız kapıları kilitliyor kesinlikle içerden açılmıyor kapılar.bunu tesadüfen buldum, kriterlerinden çok emin değilim ama bunu keşfederken iyiki arabanın bir kapısını açık bırakmışım dedim, çünkü hiçbir şekilde içerdeki tuşlardan ve kumandadan kapılar açılmıyor, dışarı çıktım, alarm ötüyodu, kumandayla basıp açtım kapıları dışardan.

*çok basit bişey ama camı kapatırken bi engelle karşılaşırsa direk iniyor :D :P ama ilginç yanı 2 kere tıklatınca tamamen açılan yada kapanan cam geçici bi süre bu özelliğini kaybediyor...

Arkadaşlar;
Bana golf 4'ün elektriki şeması lazım.Ben araştırdım fakat bulamdaım.Yardımcı olabilirmisiniz.

Arkadaşlar ben 2 hafta önce 2003 golf comfort aldım geçende bi 100 km lik yola gittiim 5. viteste 100km hızda devir 2400 2500 o aralrdı hatırladığım kadarıyla 2 gün sonra tekrar aynı yola gittim araba 5. viteste 100km hızda 3000 devirde gösteriyor 120'ye çıknıca da devir 4000 o aralar gelior sizce bu devir biraz falza değilmi bi problem mi var acaba??Yoksa normal mi arabayı  yeni aldığım için pek bilgim yok BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
benım arabam yıllardır 3bin devirde 100 le gidiyo..senin ilk hatırladıgın deger hatalı olabilir

Bugün farkettim, sürücü kapısı tam kapanmayınca uzaktan kumanda kapıları kilitlemiyo :o

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
Sürücü kapısı kapanmadığı sürece kilitlenmez asla.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

kilitlemediği gibi alarm deli gibi bağırmaya başlar ne olduğunu anlayana kadar.
VOLKSWAGEN'e tercih edilebilecek tek otomobil yine bir VOLKSWAGEN'dir.

Benim alarm bağırmadı ???