Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: GOLF IV Hakkında İpuçları//Sizin Bildiğinizi Başkaları Bilmiyor Olabilir//  (Okunma sayısı 353933 defa)

6 aydir kullandigim aracta Cruise Control oldugunu gecenlerde sirket soforlerinden birinin muayeneye giderken Aaaa bunda cruise control da varmis demesi ile ogrendim ;D

Sinyal lambalarinin ve far larin kontrol edildigi kolda uzerinde On -- Off olacak sekilde buton var. On yapip Kol un uzerindeki Set yazan butonun onundeki diger butondan gazi ayarlayarak istenen hiza gelince set dugmesine basarak devreye giriyor. Istenirse gaz pedali ilede istenen hiza gelinip Set dugmesine basinca devreye giriyor. Devreye girince Devir gostergesi ekraninda saat isaretine benzer bir isaret cikiyor. Benim gibi araclarinindaki donanimdan haberi olmayan varsa duyrulur ;D

6 aydir kullandigim aracta Cruise Control oldugunu gecenlerde sirket soforlerinden birinin muayeneye giderken Aaaa bunda cruise control da varmis demesi ile ogrendim ;D

Sinyal lambalarinin ve far larin kontrol edildigi kolda uzerinde On -- Off olacak sekilde buton var. On yapip Kol un uzerindeki Set yazan butonun onundeki diger butondan gazi ayarlayarak istenen hiza gelince set dugmesine basarak devreye giriyor. Istenirse gaz pedali ilede istenen hiza gelinip Set dugmesine basinca devreye giriyor. Devreye girince Devir gostergesi ekraninda saat isaretine benzer bir isaret cikiyor. Benim gibi araclarinindaki donanimdan haberi olmayan varsa duyrulur ;D
Arabanın marka modelini de yazsaydın daha aydınlatıcı olurdu sanki  ;)

2004 pacific

Arabanın marka modelini de yazsaydın daha aydınlatıcı olurdu sanki  ;)

Bu özellik 2004 Bora pasific'te de bulunuyormu acaba? Sizin 2004 Golf Pasific ile benim 2004 Bora Pasific arasında çok fazla bi fark olmaması lazım diye düşünüyorum.Acaba sonradan takılmış olabilir mi Cruise Control?
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

vallahi maden bulmusa dondum ama tabii uzun yolculuk sonrasi kesfetmem nedeni ile henuz kullanmadim. Sonradan takildimi bilmiyorum. Bahsettigim gibi sag-sol sinyal ve farlarin kumanda edildigi kol uzerinde on-off tuslari vari. On konuma alinca ayni kol un uc tarafinda bulunan dugmelerden birinden hizi ayarliyorsunu gaz pedali yerine geciyor istenilen hiza ulasinca cada ayni yerdeki set dugmesi cruise control u active ediyor.

Simdi vicdan azabi cekiyorum, bu pacific bos aractir dedim, park sensoru, bilgisayar ve cruise control donanimlarinin olmasina ihtimal vermiyordum hepsi varmis. Kullandikca ortaya cikiyor :)

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
meraba arkadşlar bende golf 4 sahibiyim 4yıldır kullanıyorum anlattıklarınızın bi çoğundan haberdarım ama değinilmeyen bişey varki bunu da başıma geldikten sonra farkettim
   geçen ay bi kaza geçirdim ve aracın sağ ön köşesini yaklaşık 70km lik hizla başka bi araca çarptım.hava yastıkları açılmadı acaba emniyet kemeri takılı olmadan çalışmıyor mu

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
Paylaşmak istediğim bişey daha var.comfortline lerde diğerlerinden farklı olarak dikiz aynası daha kalın ve altında ışık alıcısı var buda arkadan yanan uzun farların gözünüze etkisini otomatik kesiyo.aynı şekilde yan aynalar mavi renkte ve güneşi keyli bir şekilde seyredebilirsiniz
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2009, 20:31:04 Gönderen: golfburak58 »

eğer emnıyet takılı değilse hava yastıkları aktif olmaz ama şayet takılıysa ve hava yastıkları patlamadıysa bu kötü haber güvenlık açısından...
allah korumuş yınede geçmiş olsun bi yonden patlamaması sızın çok daha fazla zarara girmemnıze neden olmuştur

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
eğer emnıyet takılı değilse hava yastıkları aktif olmaz ama şayet takılıysa ve hava yastıkları patlamadıysa bu kötü haber güvenlık açısından...
allah korumuş yınede geçmiş olsun bi yonden patlamaması sızın çok daha fazla zarara girmemnıze neden olmuştur

evet aynen öyle patlamadığı için şanslıyım ama bi elektrikçiden öğrendiğiğm kadarıyla şase deki darbe sensörleri için yeterli değilmiş darbem emniyet kemeri takılı olmak zorunda değilmiş

merhaba arkadaslar ben aranıza yeni katıldım.Adım Orhan Golf 4 TDI sahibiyim.selamlar.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)

evet aynen öyle patlamadığı için şanslıyım ama bi elektrikçiden öğrendiğiğm kadarıyla şase deki darbe sensörleri için yeterli değilmiş darbem emniyet kemeri takılı olmak zorunda değilmiş

Kaçırmışsındır sensörleri :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

eniştem de sharan vardı anahtarı kapıya soktuğunda sağa doru çevirip 3-4 sn bekleyince tüm camlar kapanıp sunroof kapanıyoduu golf lerde tam tersi galibaaa.... :(
>-----Gєηтℓємєη Oηℓу Lα∂ιєѕ Fσявι∂∂єη-----<

Çevrimdışı golfburak58

• Otomobil
    Golf Mk4
BU söylediğin golflerde de mevcut birader.kapılar kitleniyosa camlar kapanıyo kapılar açılıyosa camlarda açılıyo

kapıları kilitleyince camı kapama olayı ve park halindeyken sinyal kolundan tek park lambasını yakma olayı ventodada mevcut. :halazn:napalım golf4 ümüz olmasada vento yetiyo bize